Serwis finansowy w Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowa usługa oferowana przez firmę Google ma szansę spodobać się szczególnie osobom interesującym się finansami. Działające od wczoraj, będące we wczesnej wersji beta Google Finance ma w założeniu dostarczać wszystkie najważniejsze informacje na temat giełdy, notowania spółek i najnowsze dotyczące ich wiadomości.

Bardzo ciekawie przygotowano strony prezentujące dane o poszczególnych spółkach. Na wykresie cen akcji zaznaczane są daty, a obok mamy dostęp do linków z wiadomościami z odpowiednich okresów czasu. Pozwala to na łatwe analizowanie wahań cen w zależności od konkretnych wydarzeń związanych z organizacją. Prócz wykresu dostępne są różnorodne informacje na temat spółki, jej historia, skład zarządu i powiązane firmy. Na stronie można także wymienić opinie i komentarze z innymi użytkownikami serwisu. Treści dostarczają agencje Reuters i Morningstar.

Nowy serwis z pewnością ma być konkurencją dla dwóch największych konkurentów: Yahoo! Finance i MSN Money, popularnych zwłaszcza w USA. Jak widać, firma sukcesywnie realizuje plan zdobywania przewagi w kolejnych usługach oferowanych przez Internet, ale przy okazji daje użytkownikom kolejne wygodne i darmowe narzędzie.

© dobreprogramy
s