SetACL Studio SetACL Studio 1.2.4

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SetACL Studio to rozbudowany program do zarządzania uprawnieniami w systemie Windows. W jednym oknie dostaniemy się tu do odpowiednich ustawień związanych z plikami, folderami, kluczami rejestru, drukarkami, dyskami, zasobami sieciowymi oraz protokołami Windows WMI.

Obsługa aplikacji jest prosta. Do nawigacji używa się przede wszystkim drzewa kategorii w lewej części okna. Wystarczy wybrać na nim interesujący nas element do modyfikacji, a następnie na nim kliknąć. Wówczas, w głównym oknie na ekranie załadowane zostaną szczegóły uprawnień przydzielonych danemu zasobowi czy usłudze. Stąd można je przeglądać, modyfikować, usuwać oraz dodawać całkowicie nowe.

Dodawanie nowego uprawnienia przebiega w nowym oknie, które co ciekawe (i w przeciwieństwie do całości interfejsu) jest przetłumaczone na język polski. Podczas tworzenia nowych uprawnień (w szczególności tych o szerszym zakresie niż domyślne) warto mieć na uwadze, że może być to niebezpieczne. Do tematu modyfikowania tego typu atrybutów w systemie warto podejść z rozwagą i wykorzystywać taką możliwość jedynie w uzasadnionych przypadkach i w pełni świadomie.

Uwaga!

Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!