r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SetACL Studio 1.2.4

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SetACL Studio to rozbudowany program do zarządzania uprawnieniami w systemie Windows. W jednym oknie dostaniemy się tu do odpowiednich ustawień związanych z plikami, folderami, kluczami rejestru, drukarkami, dyskami, zasobami sieciowymi oraz protokołami Windows WMI.

Obsługa aplikacji jest prosta. Do nawigacji używa się przede wszystkim drzewa kategorii w lewej części okna. Wystarczy wybrać na nim interesujący nas element do modyfikacji, a następnie na nim kliknąć. Wówczas, w głównym oknie na ekranie załadowane zostaną szczegóły uprawnień przydzielonych danemu zasobowi czy usłudze. Stąd można je przeglądać, modyfikować, usuwać oraz dodawać całkowicie nowe.

Dodawanie nowego uprawnienia przebiega w nowym oknie, które co ciekawe (i w przeciwieństwie do całości interfejsu) jest przetłumaczone na język polski. Podczas tworzenia nowych uprawnień (w szczególności tych o szerszym zakresie niż domyślne) warto mieć na uwadze, że może być to niebezpieczne. Do tematu modyfikowania tego typu atrybutów w systemie warto podejść z rozwagą i wykorzystywać taką możliwość jedynie w uzasadnionych przypadkach i w pełni świadomie.

Uwaga!

Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

SetACL Studio da pełną kontrolę nad uprawnieniami w Windowsie

13
13.01.2017  •  Oskar Ziomek

Systemowe uprawnienia, czyli atrybuty określające kto i w jakim stopniu ma dostęp do konkretnych danych lub zasobów komputera, są najczęściej obiektem zainteresowań zaawansowanych użytkowników. Domyślne ich wartości w znakomitej większości przypadków nie stanowią ograniczenia w codziennej pracy, ale w specyficznych zastosowaniach, modyfikacja uprawnień może się okazać niezbędna. Choć najczęściej możliwe jest to bezpośrednio w systemie, istnieją aplikacje zewnętrzne, które pozwalają w szerszym stopniu i w jednym miejscu zarządzać wszystkimi z uprawnień. Jednym z takich programów jest SetACL…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Magnum 44   18 #1 15.01.2017 17:56

Potestowałem trochę na Win 10. Fajny, szkoda tylko, że płatny.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.