Shaag Chess

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Komputerowe szachy to popularna kategoria darmowych gier, ale w sumie niewiele jest projektów, które skierowane byłyby także do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z taką rozrywką umysłowa. Bezpłatnym Shaag Chess warto zainteresować się również właśnie z powodu podświetlania ruchów możliwych do wykonania przez daną figurę. W ten sposób nie trzeba od razu pamiętać, co jest w grze dozwolone.

Schludna oprawa graficzna 3D cieszy oczy, a przy okazji projekt działa bardzo sprawnie na naprawdę starych komputerach. Dostępnych jest tutaj kilka rzutów na akcję, w tym klasyczny dwuwymiarowy plus oczywiście ten z pełnym obrotem widoku myszką w 360 stopniach. Nie zabrakło opcji dostosowywania programu pod siebie. Da się zmienić skórki zestawów figur, jak również wygląd samej szachownicy, tak dla urozmaicenia.

Niczym w prawdziwym pojedynku szachowym, zabawa z komputerem odbywa się przy liczniku czasu, widocznym z prawym górnym rogu ekranu. W tej samej ramce zaobserwować można ponadto symbole figur, które po kolei zdejmowała z ekranu każda ze stron starcia, a na samym jej dole wyświetlane są też wykonane dotąd przesunięcia. Projekt idealnie nadaje się na pierwszy raz z grami tego typu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!