ShadowProtect Desktop Edition ShadowProtect Desktop Edition 5.2.3

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ShadowProtect Desktop Edition to narzędzie do archiwizacji danych, pozwalające tworzyć kopie zapasowe plików i odzyskiwać je w razie potrzeby na komputerach z systemem operacyjnym Windows. Z jego pomocą szybko i sprawnie przywrócimy dane po awarii, unikając tym samym przestoju w pracy.

Program umożliwia tworzenie pełnych backupów dysków, które poza danymi zawierają także wszystkie zainstalowane na komputerze aplikacje, gry oraz system operacyjny. Użytkownik posiada możliwość odzyskiwania z kopii zapasowych jedynie wybranych plików i folderów, a w przypadku poważniejszej awarii także całej zawartości dysku - w tym również na innej stacji roboczej niż ta, na której wykonany został oryginalny backup. Kopie przyrostowe danych tworzone mogą być zgodnie z ustalonym harmonogramem (nawet co 15 minut) oraz przy użyciu połączenia WIFI lub 3G. W narzędziu nie zabrakło funkcji zabezpieczania backupów przy użyciu 3 różnych algorytmów szyfrujących.

Wśród dostępnych w ShadowProtect Desktop Edition funkcji znajdziemy m.in. mechanizmy ograniczające rozmiar plików z backupami, backup baz danych MS SQL, MS Exchange bez konieczności ich zatrzymywania, automatyczną weryfikację poprawności kopii zapasowych, replikacja backupu na dysk lokalny, sieciowy lub do chmury, a także możliwość konwertowania pliku backupu do obrazu maszyny wirtualnej (VHD lub VMDK).

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dużo możliwości szybkiego przywracania danych, VirtualBoot , Backup jako obraz dysku/partycji, prostota obsługi, szyfrowanie
Obsługuje jedynie system Windows, brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
11.06.2013 02:48 • Recenzja do wersji 5.0.3

Kilka miesięcy temu mój wysłużony laptop nagle umarł. Jak się okazało padł dysk. Nie miałem zainstalowanego żadnego oprogramowania do backupu. Odzyskanie 100GB danych, w najtańszym serwisie, kosztowało 400zł. Nie miałem wyjścia i musiałem zapłacić. Co prawda miałem zgrane zdjęcia, muzykę i najważniejsze dokumenty ale nie miałem pewności, że czegoś nie pominąłem, bo dane zrzucałem na zewnętrzny dysk jak mi się przypomniało. Lekcja kosztowała mnie cztery stówy, ale od tamtej pory zainteresowałem się backupem. Wypróbowałem przez ten czas kilka programów w tym ShadowProtect. Moim zdaniem jest to najlepszy na chwilę obecną program do backupu. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Interfejs bardzo przyjazny. Wykonanie backupu sprowadza się do przejścia przez prosty kreator. Wybieramy które partycje chcemy backupować i gdzie. Potem przechodzimy do harmonogramu. I tu pojawiła się pierwsza zagadka, mianowicie funkcja "Continous Incrementals". Wiedziałem, że chodzi o backupy przyrostowe (inkrementacyjne), ale zaznaczając backup tygodniowy także mogłem zaznaczyć ten rodzaj backupów. Nie wiedziałem na czym polega różnica. W googlach nie ma zbyt wielu informacji na ten temat więc zadzwoniłem na numer pomocy technicznej, który był podany na stronie firmy StorageCraft Polska. Techniczny z którym rozmawiałem wyjaśnił mi na czym polega opcja „Continous Incrementals”. Otóż dzięki niej możemy wykonać tylko jeden backup pełny a potem już tylko przyrostowe dzięki czemu oszczędzamy sporo miejsca. W innych programach, których używałem nie było takiej opcji. Raz na jakiś czas trzeba było wykonać ponownie backup pełny. W tym miejscu duży plus dla dystrybutora, że mamy możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego podczas korzystania z wersji testowej.

Po wykonaniu backupu nadszedł czas na sprawdzenie możliwości odzyskania danych. Oczywiście do dyspozycji mamy montowanie backupu jako dodatkowego dysku i wybieranie poszczególnych plików i folderów, które chcemy przywrócić. Ten sposób był mi doskonale znany z innych softów. To czego nie znałem do tej pory to funkcja VirtualBoot. Według mnie żaden program nie oferuje nic lepszego. VirtualBoot umożliwia otwarcie backupu jako maszyny wirtualnej. Wystarczy do dowolnego komputera podłączyć nośnik z backupem, zainstalować na nim darmowego VirtualBoxa i triala ShadowProtect aby po, dosłownie 5 minutach (wliczając w to pobieranie i instalację VirtualBoxa i triala na innym kompie), otworzyła się maszyna wirtualna z identycznym systemem, który backupowaliśmy. Mój Windows 7, ze wszystkim co miałem na dysku, uruchomiony w 5 minut na pececie brata. Szybszego sposobu na przywrócenie całego systemu póki co nie znam.

P.S.
Jak ktoś nie ma brata to może wykorzystać każdy inny komputer