r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ShakeSpeak

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury

ShakeSpeak to klawiatura od firmy Swiftkey, którą można określić jako program - wariację na cześć Williama Szekspira.

Galeria programu

Proces instalacji klawiatury przebiega tak samo, jak w sytuacji, gdy rozpoczynamy z innych programów od firmy Swiftkey. Aplikacja poprosi o nadanie jej uprawnień do wprowadzania tekstu (zrobimy to w ustawieniach systemu), a następnie o ustawienie jej jako klawiatury głównej.

Gdy zaczniemy pisanie, wyświetli się klawiatura na złotym tle z wizerunkiem Williama Szekspira. Sam proces dodawania tekstu ma sympatyczny wymiar, bowiem podpowiedzi sugerowane przez aplikację nawiązują do szekspirowskiego stylu. Już w pierwszej chwili po włączeniu program zasugeruje nam podpowiedzi słów, aby stworzyć zdanie w stylu "The king of England shall be my judge".

Klawiaturę ShakeSpeak można potraktować głównie jako programistyczną ciekawostkę, ale teoretycznie ten produkt może się sprawdzić w codziennym użytkowaniu. Tutaj jednak trzeba zastrzec, że aplikacja nie obsługuje innego języka niż angielski w wydaniu brytyjskim. To zaś sprawia, że wszelkie mechanizmy sugerowania słów lub autokorekty nie będą dostępne w języku polskim. Program zawiera jednak polskie znaki, więc można bez większych problemów używać go do pisania tekstów (notatek, wiadomości itp.) w naszym rodzimym języku. Trzeba jednak się liczyć z tym, że będzie to proste narzędzie do pisania, okrojone z wielu przydatnych funkcji, znanych m.in. z pełnej wersji klawiatury Swiftkey.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ShakeSpeak: SwiftKey prezentuje ciekawą klawiaturę naśladującą Szekspira

5
OPROGRAMOWANIE 07.04.2016 | Maciej Olanicki

Na pierwszy rzut oka pierwszą aplikację opublikowaną przez SwiftKey po przejęciu przez Microsoft, można określić słowami filmowego Jokera: co cię nie zabije, uczyni cię dziwniejszym. Dostępna jest już bowiem dość nietypowa klawiatura, ShakeSpeak, która zamiast skupiać się na pragmatyzmie, ma na celu sugerować użytkownikowi słowa, jakich użyłby w wiadomości… William Szekspir. Po zainstalowaniu aplikacji wygląd klawiatury zmienia się istotnie: tło jest stylizowane na pergamin, na którym nakreślona została podobizna Barda. Unikalności narzędzia możemy jednak doświadczyć dopiero podczas…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.