[Aktualizacja] Siła społeczeństwa w internecie

Kilka godzin temu na wykopie a później na stronie Zaufana Trzecia Strona pojawiła się informacja o tym jakie mogą być skutki tłumaczeń stron internetowych przez samych użytkowników Internetu. W skrócie wygląda to tak, że na stronie Microsoftu dotyczącej uprawnień systemów plików NTFS jest kilka tabel, które opisują różne możliwości tego systemu. Pierwotnie tekst był oczywiście po angielsku i został przetłumaczony maszynowo, ale jak zwykle w takich sytuacjach każdy internauta może zaproponować własne tłumaczenie. I niestety tym razem ktoś zaproponował bardzo niesmaczne tłumaczenie, które zostało przez kogoś zaakceptowane (no chyba, że nikt z Microsoftu tam nie zagląda)

Ja wiem, że ten wpis to szukanie taniej sensacji, ale takie rzeczy w tak poważnej firmie nie powinny mieć miejsca.

Na szybko tylko link do spisu treści mojego blogowania i zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów. A mając na uwadze młodych blogerów (tych starszych zresztą też:)) polecam zapoznać się z tym wpisem, wasze wpisy tylko na tym zyskają, bo niektóre pomimo świetnej treści formatowanie mają bardzo niepoprawne.

Aktualizacja

Widać , że jednak ktoś pilnuje stron Microsoftu. Dziś widać, że wszystko jest w porządku, jednakże niesmaczne propozycje tłumaczenia pozostały w dalszym ciągu dostępne.