Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

„Blogger od kuchni” — podsumowanie roku 2014

No to dzisiaj krótko i bez głównej:). Od prawie 3 lat prowadzę serię Blogger od kuchni, która cieszyła się dość dużą popularnością. Niestety ostatnio odniosłem wrażenie, że temat Wam się przejadł, a więc został zawieszony, jaki będzie ciąg dalszy? Tego nikt nie wie. Ale póki co do dzieła. Od ostatniego podsumowania minął rok, a w tym czasie kilka wywiadów zrobiłem. Czas więc zobaczyć kto to był na tapecie i jak nasi blogerzy odpowiadali na zadane pytania.

W 2014 roku przeprowadziłem 6 wywiadów, a mianowicie do tablicy zostali wywołani Songokuu, Mordzio, Xanthia, freyah, cyryllo, KyRol. Każdy z blogerów dość ochoczo zgodził się do rozmowy ze mną i wszystko szło sprawnie. Choć wśród tej szóstki znalazł się jeden, bloger, którego trzeba było ciągnąc prawie za uszy aby dokończył swoje odpowiedzi, a na koniec jeszcze stwierdził, że mógł więcej coś dopisać. Ale cóż takie jest życie:). No ale to nieważne, najważniejsze że wywiady się udały.

 • Opowiedz coś o sobie - czym się zajmujesz
 • Nauczony poprzednimi wywiadami wiedziałem już, że wszyscy nasi blogerzy zajmują się zawodowo IT, a tego roczne wywiady to potwierdziły, tylko połowa osób z którymi rozmawiałem jest w jakiś sposób powiązana z IT.

 • Historia avatara i nicka
 • Tym razem moi rozmówcy przywiązują dość dużą wagę do swojego nicka i avatara. Praktycznie w każdym wypadku "zlepek" ten jest przemyślany odpowiednio dobrany. Ale to dobrze, że ludzie uważają na to z czym kojarzy się dana osoba w Internecie.

 • Czym zajmujesz się poza IT?
 • Kolejne pytanie rzeka - każdy z nas jest inny, i bardzo dobrze. A że każdy z nas jest, jaki jest to życie niesie mu inna historię, co cieszy bardzo, bo głupio by było jakbyśmy wszyscy byli tacy sami.

 • Dlaczego wybrałeś blog DP a nie inny do publikowania własnych wpisów?
 • Tutaj opinie są zgodne jak jeden mąż. Wszyscy piszemy na blogu DP,. bo jest to najpopularniejszy portal IT, gdzie możemy dotrzeć do dużej grupy czytelników, a nic nie daje takiego kopa do działania, jak dużą ilość odsłon i komentarzy pod naszymi wpisami.

 • Skąd pomysły na kolejne wpisy?
 • Tu można odpowiedzieć praktycznie jednym zdaniem - życie niesie nowe pomysły, które są sukcesywnie opisywane prze blogerów. Żadna ze wspomnianych osób nie próbuje nic na siłę. Jak życie przyniesie coś ciekawego to i wpis na blog murowany.

 • Czy twoją twórczość można ujrzeć gdzieś jeszcze poza portalem DP?
 • W przypadku tego pytania zdania są już podzielone, ale pojawił się pewien schemat - jeśli ktoś jest związany zawodowo z IT to "publikuje swoja twórczość" na różnych portalach, a jeśli nie to tylko na DP. Widać, że geecy komputerowi lubią chwalić się swoja wiedzą:)

 • Jakie są Twoje wrażenia odnośnie najnowszego dziecka Microsoftu?
 • Tutaj jako komentarz można zastosować jedno zdanie - ile ludzi tyle opinii, jednym się podoba, innym nie, ale jak pisałem powyżej każdy z nas jest inny i ma swoje własne zdanie.

 • Jakie wrażenia odnośnie Hot Zlotu?
 • A tutaj nuda:) Jakoś nikt do tej pory nie chciał skrytykować Hot Zlotu:) Podejrzewam, że fenomenu tej imprezy nic nie przebije. A klimat jaki tam jest, jest po prostu nie do przebicia ani podrobienia.

Przez czas tworzenia nowych wywiadów nie eksperymentowałem z formą, a więc wszystkie miały praktycznie takie same pytania, a odpowiedzi (pomimo tego, że każdy z nas jest inny) były bardzo zbliżone do siebie, a jednocześnie zgoła różne, a więc:

W połowie tego roku odniosłem wrażenie, że wywiady Wam się przejadły, a więc postanowiłem zawiesić serię do odwołania. Teraz tylko od Was drodzy czytelnicy zależy, czy seria będzie miała ciąg dalszy czy jednak to już przeszłość. Czekam na wasze opinie w komentarzach. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku. No tak - jeszcze link do spisu treści mojego blogowania :)

 

inne

Komentarze

0 nowych
Szeryfuniu   11 #1 29.12.2014 12:23

No nie zawieszaj... Liczyłem, że kiedyś znajdę się wśród szczęśliwców. :-)

czarnylas   14 #2 29.12.2014 12:41

Bloggera od kuchni nie będzie, specjalisty też to co będzie ??

SebaZ   18 #3 29.12.2014 13:00

Nie zawieszaj na zbyt długo. Ciekawie jest czytac jakie motywy ludźmi kierują do pisania na DP, a korelacja tego z życiem i pracą jest jeszcze ciekawsza. jedni to geeky i nerdy kompletne, a inni ludzie z pogranicza IT i innych dziedzin, albo w ogóle z technologią nie związani. Fajna mieszanka.

Quest-88   16 #4 29.12.2014 18:33

>W połowie tego roku odniosłem wrażenie, że wywiady Wam się przejadły, a więc postanowiłem zawiesić serię do odwołania. Teraz tylko od Was drodzy czytelnicy zależy, czy seria będzie miała ciąg dalszy czy jednak to już przeszłość. Czekam na wasze opinie w komentarzach. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku. No tak - jeszcze link do spisu treści mojego blogowania :)

Shaki... wywiad to nie tylko podstawienie tego samego szablonu pytań do dziesiątek osób.

mordzio   15 #5 29.12.2014 20:23

"No to dzisiaj krótko i bez głównej:)" Ładnie tak zaczynać od nieprawdy?:)

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #6 29.12.2014 20:52

@mordzio: Ciekawe czyja to sprawka, że zostałem kłamcą:)

Ostatni Mohikanin   27 #7 30.12.2014 07:45

@Shaki81: "Teraz tylko od Was drodzy czytelnicy zależy, czy seria będzie miała ciąg dalszy (...)".
Jakby co - ja wciąż jest "za" ;)

  #8 30.12.2014 11:54

DP sie zmienia, blogi sie zmieniaja, ludzie sie zmieniają, taka kolej rzeczy, tylko w jakim kierunku to wszystko zmierza?

ariiell   13 #9 30.12.2014 15:39

Bardzo lubiłam czytać Twoją serię @Shaki81 i z chęcią będę czytać dalej dalej :)

Jedyne co proponuję, to zmianę pytań. Każdy jest inny, to może też i pytania dostosować do rozmówcy? Może pociągnięcie danego tematu, który pojawił się w odpowiedzi, taki ciąg dalszy tego co się już dowiedzieliśmy? Takie pogłębienie tematu...

Songokuu   15 #10 24.01.2015 10:42

"Choć wśród tej szóstki znalazł się jeden, bloger, którego trzeba było ciągnąc prawie za uszy aby dokończył swoje odpowiedzi, a na koniec jeszcze stwierdził, że mógł więcej coś dopisać. Ale cóż takie jest życie:)"

Oj, tam oj tam :P

A tak na poważnie to jeszcze raz przepraszam :)

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #11 25.01.2015 22:35

@Songokuu: No i musiałeś się przyznawać że to o Ciebie chodzi :)

Songokuu   15 #12 26.01.2015 17:54

@Shaki81: Przyznanie się do błędu - trudna sztuka :)
Muszę stale ćwiczyć.