Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

"Blogger od kuchni" - wywiad z KyRol

Mamy drugi poniedziałek miesiąca, a więc nie pozostaje nic jak tylko zaprosić Was do przeczytania kolejnego wywiadu, który tym razem przeprowadziłem z użytkownikiem KyRol, którego niedawny wpis wywoła lawinę komentarzy. Bloger ten pisze na naszym portalu od kilku ładnych lat, a tematyka jego wpisów jest dość zróżnicowana

1. Pierwsze pytanie to nick i avatar. Tym razem tez tak będzie. Ten zlepek ma dla Ciebie jakieś specjalne znaczenie czy niekoniecznie?

Mój nick to wynik pewnych okoliczności, które miały miejsce na Przystanku Woodstock, nie będę kłamał kiedy konkretnie to było bo nie pamiętam, w każdym razie jakoś przed 2003 rokiem. Jeden z kompanów podróży wywołał mnie wśród tłumu mniej więcej tak: “Kyyyrol”, no i z czasem ksywa się przyjęła powszechniej wśród znajomych jako, że wtedy jeszcze byłem znany wszystkim tylko z imienia, które notabene od tej ksywy różni się tylko jedną samogłoską. Wielkość liter nie jest bez znaczenia, był to etap, w którym non-stop słuchałem zespołu KoRn (z tymże R u nich jest odwrócone w odbiciu lustrzanym, czyli coś na wzór dużego ruskiego “ja” - ?). Postanowiłem więc od wtedy stosować analogiczną pisownię powszechnie przy zakładaniu kont o ile przy logowaniu nie stwarza ona niedogodności.

Avatar zdecydowanie ma krótszą historię i nie jest też elementem dobranym losowo. W tej chwili, jeśli nie liczyć wariantów avatara jest on drugim, który sobie obrałem. Wielokrotnie dane było mi usłyszeć, że mam avatar psa. Fakt jest jednak taki że, artwork przedstawia postać - uwaga - lisa. Tak naprawdę jest to jedna z wielu ikon udostępnionych przez Intel’a na licencji Creative Commons w ramach identyfikacji wizualnej projektu MeeGo. Chyba nikomu przypominać nie muszę, że byłem i jestem zwolennikiem MeeGo zarówno tego od Intela, jak i od Nokii. Przewiduję z czasem podmienić sobie avatar na inne ikony z zestawu (poza lisem widzi mi się kot i wiewiórka).

Reprezentacja tych ikon przemawia do mnie - wedle trendów w design’ie pewnych elementów, zaleca się używania wszelkiego rodzaju zaokrągleń na rzecz kantów. W tych ikonach praktycznie nigdzie nie ma kantów ani ostrych boków. Postacie zwróciły moją uwagę swoją prostotą, nieregularnościami i asymetrią. Wszystko przy zachowaniu dobrych proporcji. Oczywiście to nie koniec zalet tego zestawu ikon, gdyż dostępne są w otwartym formacie wektorowym - .svg. Jest to o tyle fajne, że stosując ten format w witrynach webowych, niezależnie od urządzenia taka ikona wygląda świetnie w każdej współczesnej przeglądarce. Niestety, w ramach DP zmuszony jestem używać stratnej, zrastrowanej bitmapy.

2. Ale życie nie opiera się tylko na komputerach. Pewnie jest jeszcze coś poza IT czym się interesujesz?

Zdecydowanie łatwiej byłoby wymienić co mnie nie interesuje ;) Aby to miało sens opiszę mniej więcej chronologicznie jak to u mnie było z zainteresowaniami. Więc za dzieciaka nie miałem tego szczęścia i możliwości aby być na topie z rówieśnikami w związku z posiadaniem kompurtera czy gry telewizyjnej. Pamiętam jak na początku lat 90-tych oszalałem na punkcie Super Mario Bros 3, które zobaczyłem u mojego rówieśnika na oryginalnym NESie. Niespełnione marzenie w żadnym razie nie przeobraziło się w koszmar i moje życie jako młodego dzieciaka nie poległo w gruzach ani nie stało się ubogie.

Za czasów podstawówki, w ramach wycieczek szkolnych bardzo dużo podróżowałem po Polsce. Bardzo lubiłem pisma dla dzieci i młodzieży z wszelkiego rodzaju wyzwaniami umysłowymi. Zapisany byłem na koło fotograficzne, acz muszę przyznać, że charakter zajęć był raczej nastawiony na pracę w ciemni fotograficznej, a nie na samo fotografowanie. Uczęszczałem także na koło modelarskie. Niektórzy modelarstwo kojarzą tylko ze statków w butelkach, my natomiast składaliśmy modele szybowców, które należało odpowiednio skleić i wyważyć aby takie mogły latać na wolnym powietrzu. Miałem epizod z kołem Origami, lecz niestety inicjatywa ta szybko padła z racji, że zamykano pewien obiekt wojskowy, w którym te zajęcia się odbywały.

Od najmłodszych lat ciągło mnie do salonów gier aby obserwować rozgrywkę. Sam wtedy jeszcze nie grałem - było szkoda kasiory, poza tym obawiałem się błyskawicznych przegranych. Pamiętam jeden salon gier z końca lat 80-tych (miał charakter stacjonarny) no i wozy Drzymały pojawiające się okresowo w sezonie wiosenno-letnim w latach 90-tych. Na krótko przed szkołą średnią w końcu miałem okazję uczęszczać na koło komputerowe, gdzie główną atrakcją były stanowiska z Commodore-64 i jedno z Amigą 500. W czasach szkoły średniej do łask powróciły znowu stacjonarne salony gier. Przerwy i popołudnia w tych dobytkach jednak spędzałem już aktywnie przez przynajmniej dobre trzy lata, monopolizując swoimi wpisami praktycznie wszystkie tablice rankingowe gier, których się dotykałem;) Szkoła średnia to okres, w którym miałem styczność z komputerami PC oraz internetem niemal na codzień - zarówno w ramach obowiązkowych lekcji, jak i koła zainteresowań.

Choć przez całe dzieciństwo mi się marzyły komputery i konsole, fizycznie je posiadłem bardzo późno. W czasach gdy wszyscy rozwalali joysticki i pady w klonach Pegasusa na krótko przed erą PlayStation, mi w ręce wpadło Atari 2600. W drugie milenium trafił mi się pierwszy PC - 486SX ;) A od niespełna pięciu lat mam internet w domu ;) Wedle mnie nie jest to bynajmniej powód do rozpaczy choćby z tego względu, że do wielu zdobyczy techniki miałem ciągły dostęp wcześniej w różnego rodzaju instytucjach publicznych.

Atari 2600 lubiłem, acz jak dla mnie tego rodzaju klimat był poniżej moich oczekiwań. Cały czas marzyła mi się w tych grach większa głębia, jakieś intro, jakieś zakończenie, brak oszustw ze strony programistów/konsoli. Moim spełnieniem tego rodzaju życzeń jest era 16-biotwych gier, której do dziś jestem wierny.

Spoglądając na powyższe spektrum zainteresowań, dziwię się dlaczego ludzkość sztucznie separuje różne dziedziny technik, nauk lub/i zainteresowań. Przykładowo, zastanawiam się dlaczego kartony są klejone, skoro odpowiednie nacinanie tego rodzaju struktur w połączeniu z technikami Origami jest nam w stanie dostarczyć estetyczne pudełka, bez kleju nawet z elementami ruchomymi. Nauki wyniesione z ciemni fotograficznej ukierunkowały mnie na to aby przy grzebaniu w komputerach nie sugerować się samą elektroniką, ale także różnego rodzaju gotowymi i ciekawymi produktami pochodzenia chemicznego;) Modelarstwo moim zdaniem to dziedzina, którą należy się wspomagać przy budowaniu własnych dronów, obiektów pływających nad i pod wodą czy zminiaturyzowanych pojazdów gąsienicowch ;)

Oczywiście tak szerokie spektrum moich zainteresowań nie pozwoliło mi na fanatyzm “jedynie słusznym” systemem operacyjnym, w dodatku własnościowym;) Uważam, że oprogramowanie mające kontakt z internetem w żadnym wypadku nie może być własnościowe, stąd wywodzi się moje tak radykalne (dla niektórych) podejście do spraw natury software’owej;)

Jako dziecko miałem okazję zarówno konsumować jak i kreować. Pisząc nieskromnie uważam, że to ostatnie jest niezmiernie istotne w wykształcaniu świadomości młodego człowieka.

3. Jak wspomniałem we wstępie blogujesz od kilku lat na DP a gdzie jeszcze w Internecie można znaleźć Twoją twórczość? Czy raczej obracasz się tylko w kręgu dobrychprogramów?

Moją aktywność blogową reaktywowałem całkiem niedawno i całkiem nieprzypadkowo, gdyż... w końcu jedna z inicjatyw pewnego blogera zmieniła formułę, tym samym dając mi niejako możliwość odstąpienia od niej. Szczerze - nie lubię bycia zmuszanym do udziału nawet powiedzmy z założenia społecznościowo korzystnych akcjach bez prawa wyrazu mojej woli, stąd mój zastój związany z blogowaniem w ramach tutejszej platformy.

Wracając do meritum - generalnie udzielam się na różnych forach, nie tylko polskich o różnorodnej tematyce i osobiście mi się zdarza napotykać autorytety z tego rodzaju platform w ramach portalu oraz bloga dobreprogramy! Ostatnio zostawił mi komentarz poczciwy kumpel, który nie wiem gdzie konkretnie się podziewa (składaliśmy Origami - wiem jedynie, że jest w Niemczech) i co ciekawe, udało mi się odpowiedzieć na jego słowa w porę za sprawą nowego mechanizmu powiadomień;) To mnie cieszy i tylko utwierdza mnie w przekonaniu co do słuszności wyboru dobrychprogramów jako platformy do blogowania i komentowania wydarzeń powiązanych z branżą IT. Poza tym jeśli mowa o branżowych serwisach powiązanych tylko z IT, niektórzy mogą mnie kojarzyć z picoboard.pl (jako komentujący i piszący), osworld.pl (komentujący) czy ubuntu-pomoc.org (konkursowicz i komentujący).

4. No a dlaczego wybrałeś właśnie platformę DP? Przecież jest tyle innych miejsc do blogowania.

Kiedyś stawiałem blog w ramach Wordpress.com ale skończyło się to na słomianym zapale. Mój wybór natomiast co do dobrychprogramów jako platformy blogowej jest umotywowany faktem, że pozycjonowanie w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych jest conajmniej imponujące. Kolejnym argumentem za jest brak konieczności utrzymywania tego rodzaju platformy na własną rękę, no i ostatecznie brak zmartwień o doraźny spadek odwiedzalności w czasie gdybym miał ochotę lub/i musiał wstrzymać się od pisania na pewien okres.

5. Pomysły na kolejne wpisy pojawiają się u Ciebie spontanicznie czy jednak każdy jest dokładnie przemyślany?

Uważam, że spontanicznie można czasem komentować co luźniejsze newsy, zaś co do samego komentowania - jak niektórzy się przekonali - czasem bywam wylewny. Odnośnie wpisów natomiast uważam osobiście, że szkoda energii zarówno swojej jak i komentujących na wpisy z cyklu “nabiłem sobie sińca” czy “kochałam się z mrówkojadem”. Owszem, może i zachodzi potrzeba na napisanie jakiegoś offtopu, niemniej ja uważam, że swoją ekspresję można wyrazić inaczej i niekoniecznie w sieci.

Jeśli chodzi o wpisy z mojego bloga 2.0 to w całej rozciągłości stawiam na merytorykę. Za co bym się nie zabrał, staram się aby to było napisane sumiennie. Weryfikuję wielokrotnie to co opisuję. Jeśli wpis nie jest techniczny, to chcę aby był chociaż refleksyjny. Nie chcę pisać tekstów, które są nieprzydatne lub takich, z których nic nie wynika. Staram się nikomu nie narzucać swojej woli, a raczej przedstawiać swój punkt widzenia. Mam tendencję do pisania zbyt długich tekstów. To jest moja zmora i muszę z tym walczyć na rzecz tekstów w odpowiednich proporcjach i częstszych publikacji.

6. Wspominasz o reaktywacji bloga. A więc możemy spodziwac się niebawem kolejnych wpisów czy jednak niekoniecznie? Bo z tego co widać nie piszez zbyt regularnie.

Staram się być w stosunku do siebie surowy i krytyczny. Dziesiątek moich wpisów po prostu nieopublikowałem lub wy-OUT-owałem, bo po ich przeczytaniu po dłuższej przerwie w mojej ocenie jednak nie miały walorów jakie mieć powinny, wymagały zbyt wielkich modyfikacji aby nadawały się do czytania nie tylko dla mnie, bądź też przekaz w nich był na tyle niejasny, że sam nie mogłem rozwikłać co w zasadzie miałem na myśli.

Ostatnio także moje zasoby czasowe nie są tak sprzyjające jak np. dwa lata temu, a że mam tendencję do długich wpisów to i pisanie ich się przeciąga. Notoryczne szlifowanie aspektów, które chcę wyeksponować w treści też nie sprzyja szybszemu finiszowi. Zdaję sobie sprawę, że muszę to zmienić.

Poruszam też bardzo różne aspekty i wbrew pozorom uważam to za pewnego rodzaju wadę. Brak pewnej względnie uczesanej konwencji w doborze tematyki nie sprzyja planom, które cały czas mam na względzie. Marzy mi się po cichu niskonakładowe wydawnictwo drukowane czerpiące ze zbioru treści opublikowanych na moim blogu, najlepiej w polskim i angielskim języku. Traf chciał, że w zasadzie czego nie poruszyć w naszej branży IT, to w zasadzie wszystko poza rzeczami historycznymi szybko traci na aktualności.

Myślę, że jestem na dobrej drodze jeśli chodzi o dobór tematyki w tym kierunku, bo generalnie powracam do retro gamingu w wersji przemysłowej (maszyny Arcade) i to jest w zasadzie tematyka już nie zmieniająca się. Jeśli pod tym kątem uda mi się do tego zaprząść Raspberry Pi będzie świetnie. Akurat tematyka samego Raspberry Pi z dnia na dzień przynosi nam coś nowego, ale jeśli skupić się na zastosowaniu tego urządzenia do pomiaru input laga, czy np. zabawy w wyświetlanie dynamicznych grafik na wyświetlaczu diodowym, to myślę, że można tu mówić o pewnym wypracowanym kompromisie. Oczywiście to nie wszystko, do tego planu mam zamiar dołączyć nowe techniki oraz urządzenia, które zakupię i ich zastosowanie opiszę. Nie wykluczam też tematyki powiązanej z wartościowymi, jednak słabo nagłośnionymi projektami Open Source.

7. Każdy z nas lubiących zabawy z IT opowiada się po jednej ze stron. jeden woli bawić się z programami drugi woli wszystko rozkręcić i zajrzeć do środka. A Ty po której stronie się opowiadasz?

Generalnie u mnie nie ma tak, że coś wolę, tylko zazwyczaj sytuacja mnie przymusza. Nienawidzę grzebać w sprzęcie z przymusu czy obowiązku. Z softem jest tak, że niezależnie od tego czy robię coś z obowiązku bądź z własnej woli to mam jakieś bardziej promieniste nastawienie. Nie znaczy to, że nie lubię modyfikować HW, o nie. Jeśli by tak było, musiałbym sobie wtedy zadać pytanie: na co mi tyle elektroniki w domu? ;)

8. Również i Ty zawitałeś na HotZlocie, jakie wrażenia? Może będziesz pierwszym wśród osób z którymi rozmawiałem, który jednak pokrytykuje ten ewent?

Pokrytykuję, pokrytykuję. Ale nie event, a to pytanie ;) Po pierwsze od dawna mnie zastanawia sens istnienia tego pytania, skoro udzielający wywiadów są z reguły powiedzmy tak wspaniałomyślni. Co do samej formuły pytania - nie wiem w czym tkwi tu żądza tego aby w coś p#yjeb@ć dla zasady. W każdym razie ja uważam, że lepszym miejscem na feedback w tych sprawach są komentarze pod treściami o HotZlocie na głównej stronie portalu, mail redakcyjny czy bezpośrednie rozmowy z redakcją.

9. Na koniec nie pozostaje mi nic, jak tylko podziękować za rozmowę.

No, no, no. Bez takich. Jeszcze urosną mi skrzydła i opuszczę poziom ;)

Dziękując za rozmowę należałoby zapytać kto następny powinien znaleźć się u mnie na dywaniku. No chyba, że znudziły Wam się wywiady i powinienem zakończyć serie wywiadów.

Na koniec tylko spis treści no zapraszam za tydzień.
 

inne

Komentarze

0 nowych
Axles   18 #1 09.06.2014 09:43

A mnie się tam podobało, poznałem poniekąd kolejną osobę, z którą na HZ nie było jakoś okazji słowa zamienić :) Do zobaczenia na HZ.

command-dos   18 #2 09.06.2014 10:37

@Axles - żałuj, warto poczuć moc obecności miecza świetlnego, którym dysponuje @KyRol, jak i moc argumentów jego właściciela - nie żeby ten miecz był do czegoś potrzebny (czyt. do wyperswadowania czegoś) ;)

cyryllo   18 #3 09.06.2014 11:02

Powiem tak że sam wywiad fajny. Mogłem poznać bliżej Karola :)

@Zbigniew2003 stamplowa może i jest ale nie zrobić ciekawego i egzotycznego wywiadu jeśli nie rozmawiasz w Live z rozmówcą. Wtedy tak naprawdę wychodzi dużo pytań i ciekawych historii ;)

Ale myślę że @Shaki81 wymyśli coś ciekawego i nowego po HZ ;)

ariiell   13 #4 09.06.2014 12:45

Świetnie, że powstał ten wywiad :) KyRol jest bardzo ciekawą osobą i miło poczytać o Nim coś więcej :)

@Zbigniew2003 trochę racja... Trochę rewolucji w pytaniach i będzie super :) Z dobrych, będą i Grand Press w kategorii Wywiady będzie blisko :)

Szuri21   17 #5 09.06.2014 14:01

Kolejna porcja dobrego wywiadu, no i możliwość poznania kolejnego blogera dp z nieco innej strony.

cyryllo   18 #6 09.06.2014 14:14

Typuje Zbigniew2003

KyRol   19 #7 09.06.2014 14:25

@Cyryllo: http://www.dobreprogramy.pl/Shaki81/Blogger-od-kuchni-wywiad-z-Zbigniew,40908.html

Nie ma świętych, optuję za tym aby @Shaki81 też udzieił wywiadu ;P

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #8 09.06.2014 15:13
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #9 09.06.2014 15:25

@Zbigniew2003 - Rzeczywiście te sztampowe pytania zaczynają być nudne. Na szczęście odpowiedzi są ciekawe i to jeszcze ratuje tą serią. Nie pozostaje nic innego jak zmienić nieco formę wywiadu. Następnym razem może spróbuję w sposób taki jak z januszkiem lub Pangrysem, a może kto wie coś innego się wymyśli. W każdym razie coś na pewno się zmieni.

Szuri21   17 #10 09.06.2014 15:38

W takim razie nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne, odświeżone wywiady. Choć i tak najważniejsze, żeby choć w minimalnym stopniu przybliżyć sylwetkę blogera, a to świetnie robią wywiady w takiej jak obecnie.

januszek   22 #11 09.06.2014 17:13

Moim zdaniem to dobry moment aby od wywiadów-przesłuchań płynnie przejść do rozmów-dialogów :)

SebaZ   18 #12 09.06.2014 18:55

Po HZ pewnie baza wywiadów stanie się bogatsza, w końcu te po hotzlotowe są najpikantniejsze ;)

djDziadek   17 #13 09.06.2014 20:47

@KyRol - ale miecza zabierasz na HZ ? Penie znajdzie się nie jeden Power User do zcięcia ;P

Over   9 #14 09.06.2014 21:01

Jak ktoś nie zna KyRor'a to pozna go po największej fajce cyfrowej ;)

Mikra   4 #15 09.06.2014 21:37

Mnie najbardziej zainteresowała odpowiedź na pytanie nr 2.

KyRol   19 #17 09.06.2014 22:09

@macaleks:

Widzę, że trzeba coś zadedykować koledze z koła ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Hud9TVVWh4w

KyRol   19 #18 10.06.2014 04:11

@djDziadek:
@Command-DOS:
@Over:

Mówicie o moim mieczu? Postaram się w tym względzie nie zawieść, o ile dotrze do mnie o czasie pewien gadżet z Państwa Środka o czasie ;) Wygląda niewinnie, ale z nim Geocaching mógłbym uprawiać bite pięć dni po lesie ;) Co powiecie na pojemność akumulatorów o wartości 10.400 mAh w niewinnie wyglądającym pudełeczku? Berło też zabiorę, skoro może być atrakcją ;) Setup na taśmie oporowej powinien spotęgować wrażenie wizualne ;) O i spróbuję sporządzić płyn o stu procentowej konsystencji VG na bazie naturalnych ekstraktów bez barwników ;) Będzie zadyma jakiej jeszcze nie widzieliście ;)

command-dos   18 #19 10.06.2014 04:27

W nawiązaniu do @macaleks i chmury z fajki @KyRola pozwolę sobie zadedykować: https://www.youtube.com/watch?v=l7VykCTXX7M ;)

Semtex   19 #20 10.06.2014 09:01

@command-dos
Za KNŻ zawsze +1 :)

GBM   22 #21 10.06.2014 09:22

Świetny wywiad z Kyrolem, jedną z nielicznych osób na portalu -- które podarowały mi bardzo ciekawe sprzęty :P

Dodatkowo, Kyrol jest rekordzistą bo wysłał aż 25kg sprzętu -- do dzisiaj pamiętam, jak w deszczu i pod górkę, nosiłem na barkach te pudło :D

Dzięki Kyrol, za poznanie Cię bliżej :)

PAMPKIN   12 #22 10.06.2014 13:55

Zdaje się, że KyRol to postać kultowa. Podczas HotZlotu 2013, usłyszałem taką mniej więcej rozmowę: Ciekawy czy jest KyRol? Jest, tu idzie! Myślałem że inaczej wygląda! Ciekawe czy będą się sprzeczać z (i tu nie pamiętam).

Mądre odpowiedzi, na takie sobie pytania!

@KyRol
Jedzie do Ciebie Mi Power Bank?

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #23 10.06.2014 14:59

No ja dalej nie wiem z kim kolejny ma być kolejny wywiad :)

KyRol   19 #24 10.06.2014 15:30

@GBM:

Ja tam też przeczłapałem dobry kilometr z tym ładunkiem do Paczkomatu, ale trzeba było przetestować nową zabawkę ;) Nie wiem skąd się wziął deszcz, bo jak pamiętam dla mnie był to okres zimowy. W każdym razie deszcz można było przeczekać, paczka w automacie leży 48 godzin ;)

@PAMPKIN: Będąc szczerym zdaję sobie sprawę, że wiele osób się wypowiadało o mnie pokątnie, szkoda tylko, że niektórym tchu zabrakło ;) Co do power banku - tak, zgadza się z tymże nie sprzedawca z AE nie wysyła do Polski, dla mnie to nie problem - odbiorę w Niemczech ;) http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-10400mAh-Xiaomi-power-bank...

@Shaki81 (moderator bloga): Ostatni Mohikanin

GBM   22 #25 10.06.2014 16:01

@KyRol: Nie no, ja do Ciebie nie mam pretensji żadnych -- gdzie tam :P

Ja odebrałem paczkę z tego co pamiętam, już przy tych granicznych godzinach -- bo właśnie skiepszczona była pogoda i nie miałem jak podejść (co prawda była zima, ale w Krakowie wtedy temperatura była plusowa przez co dosyć ostro dawało deszczem) -- ale spokojnie, sprzęt został dobrze spożytkowany, jedynie płyta główna czeka na swoje 5 minut :-)

Summa summarum, dziękuję raz jeszcze :)

KyRol   19 #26 10.06.2014 16:22

@Zbigniew2003:

Aby się pobawić moim mieczem Panie musisz najpierw go zobaczyć ;P Poza tym odkąd pamiętam mieczy się nie dzierżawi, tak więc mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości nt. tego, że miecz jest mój ;)

@GBM: Miałeś jeszcze dwa rozwiązania - zadzwonić do Obsługi klienta z żądaniem o przedłużenie terminu odbioru (co prawda nie wiem jak byłaby ich reakcja, w Niemczech bez problemu w Packstation mi przedłużyli termin nawet o 3 tygodnie), bądź też mogłeś się zorientować gdzie był najbliższy punkt odbioru paczek o tym gabarycie. Nie wykluczone, że mógł być bliżej bądź z górki ;) Co do sprzęcioru - nie ma sprawy, jak będę znowu walczył z przydasiami odezwę się do Ciebie przed posłaniem swoich rupieci do utylizacji. Weźmiesz to co będziesz chciał o ile będziesz miał taką ochotę.

stasinek   12 #27 10.06.2014 16:29

eimi!?

jeśli już był i skoro wirtualne drapanie bestii już było - Xanthia :P
proponuje wybieg do przodu http://jarock.pl/zanim-pojawilem-sie-youtube/
"zanim z dobrymi programami postanowiliśmy współpracować w dziale gry"
albo proponuje wylosować spośród tych którzy zostali wylosowani na hotzlot a prowadzą bloga ;)
tym nieco zmniejszymy entropie
tj. dragonn, Kleryk_LDZ, knyku, Szuri21, butterfly,GioWDS, kaluzaaa, Koker, kstilger, Mekotron, Mifczu, Neo, ola.coeur, oprych, steemm, strzałeczka
można użyć komputera albo starych metod indianek - ene due rabe, torba borba usme smake
proponuje klucz->
najwięcej na liście jest osób z k podobnie jak Kyrol
knyku, kaluzaa, Koker, kstilger, Mekotron, strzałeczka :)
u karola brakło aaa
pozostaje kaluza, strzałeczka
Pan M opisał już swoją historię..
i nastąpił error błąd CRC32...kaluza nie prowadzi bloga i cały misterny plan w pizdu :D

stasinek   12 #28 10.06.2014 16:31

"przybijcie" strzałeczkę przed zlotem niech mówi co wie - o sobie

Semtex   19 #29 10.06.2014 16:32

http://www.dobreprogramy.pl/stsdc Mój typ na przesłuchanie, z racji, że to dosyć intrygujący Bloger :)

KyRol   19 #30 10.06.2014 16:54

Bez wymyślania na siłę napewno w kolejce ustawiłbym blogerów takich jak http://www.dobreprogramy.pl/lucas__ i http://www.dobreprogramy.pl/255049,GregKoval,Uzytkownik.html Jestem za tym aby dobrze ważyć proporcje i nie zapominać o ludziach, którzy rozsądnie i mądrze prawią na tej platformie o Open Source... Zdaje się, że @GregKoval trafi w tym roku na HZ więc można będzie z nim osobiście podyskutować i przemyśleć nową formułę wywiadów.

KyRol   19 #31 10.06.2014 17:03

Naturalnie do listy jeszcze wpisuję http://www.dobreprogramy.pl/1650,Quest-88,Uzytkownik.html W każdym razie już swój głos oddałem aby nie robić zamieszania nie zmieniam tym razem zdania, niemniej spożytkuję swoje propozycje w ramach następnych cykli Blogera od kuchni.

macaleks   14 #32 10.06.2014 18:41

@KyRol
Słabizna.Tylko na takie barachło cie stać? Slabizna! Poziom mizerny.Świadectwo ubóstwa jak w banku.
Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj!

KyRol   19 #33 10.06.2014 18:54

@macaleks: "Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj!"

Vice Versa.

"zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność"

Nie wiem czemu myślisz, że nie biorę odpowiedzialności za to co piszę.

"Slabizna! Poziom mizerny.Świadectwo ubóstwa jak w banku."

Zgadza się. Umiejętność wyłapania właściwego kontekstu z przekazu nie każdemu w należyty sposób się udaje.

Kleryk_LDZ   9 #34 10.06.2014 20:26

KyRol miło poznać bliżej. Jestem ciekaw tego Twojego nowego miecza z Państwa Środka, pomimo że nie widziałem poprzedniej wersji :)

KyRol   19 #35 10.06.2014 20:49

@Kleryk_LDZ: To nie tak. Jakby kto miał wątpliwości mój miecz jest cały czas sprawny i nawet nie myślę go nie zabierać na HZ ;P Natomiast przybędę z nowym niepozornym gadżetem;) Napewno KF na tym maleństwie robi wrażenie ;)

@macaleks:

Wiesz generalnie nie spodobał mi się twój nieskonkretyzowany przytyk. Akurat obrałeś to w takiej formie, że odebrałem to bezpośrednio. Sugerujesz, że jestem towarzyszem wzajemnej adoracji, akurat pechowo trafiłeś bo ja pisząc moje teksty, niezależnie od tego z jakiej platformy korzystam, staram się zachować pełną autonomię i taki przytyk mnie nie bawi. Gdybyś przeczytał wywiad udałoby Ci się odnaleźć rzeczy, które krytykuję z perspektywy czubka własnego nosa, tak więc twój przytyk uznaję za nieprzemyślaną fopę. Ja nie wybaczam i nie proszę o przebaczenie, w każdym razie możesz swoją krytyczną postawę ujawniać w nieco bardziej adekwatnych do czasu i miejsca sytuacjach.

Co do kontekstu z linku: refren był do Ciebie, a kwintesencję z końca utworu "Mówi się no trudno
Że sprzedajemy g#\/\/no" zadedykowałem przekornie w odniesieniu do siebie bo zrobiło mi słabo na widok bezpodstawnej krytyki. Jakbyś nie chciał jesteś częścią tutejszej społeczności i mimo wszystko zachęcam Cię do bardziej wytężonej pracy w ramach tutejszej platformy, bo widzę, że wzięło Ci się na krytykę, a wkład tutaj masz niewielki.

macaleks   14 #36 10.06.2014 21:30

"i nastąpił error błąd CRC32...kaluza nie prowadzi bloga i cały misterny plan w pizdu :D"
Gdzie jest moderator?Przecież to normalna "chamówa" Dobre Programy znałem z tej lepszej strony.Teraz nie wiem co mam myśleć./#31/ g*wno w pi**du.To piszą ludzie dotknięci megalomanią.Czekam na reakcję.Nie znosze chamstwa i megalomanii :(

  #37 10.06.2014 22:42

Ja, ja, ja , ja ....a coś więcej poza własne ja? Coś więcej poza komputerami ? Widzimy coś poza czubkiem własnego nosa ? Wywiad tak denny jak i denna i płytka persona go udzielająca która dowodzi swej denności również i w komentarzach. Nie jest nikim ważnym a panoszy się jak panisko i traktuje z góry, w tych swoich komentarzowych potyczkach pseudointelektualnych, tych swoich wyimaginowanych oponentów. Pokory troche i szacunku . Przyjrzałem się trochę i muszę stwierdzić że dawno nie czytałem aż tak rozdętego ego, musisz być nieszczęśliwy i pewnie masz mało przyjaciół.

KyRol   19 #38 11.06.2014 01:58

@PAMPKIN: Rozmyśliłem się co do Mi Power Bank, ma przylutowane na stałe akumulatory i co gorsza za sprawą popularności na rynku panuje zalew klonów. Wolę kupić coś, co może jest gorzej wykonane, ale bardziej uniwersalne i sprawdzone: https://www.fasttech.com/reviews/1280901/4060

Kiedyś jak będę potrzebował nowych ogniw kupię autentyka, elektronika ma fajne bajery, natomiast z sondą temperatury się nieco wygłupili - powinny być dwie na dwie pary akumulatorów. Co do podróbek - nie chcę się przekonać na własnej skórze ile jest wart taki bank.

PAMPKIN   12 #39 11.06.2014 07:58

@KyRol
Nie próbowałeś kupować tutaj, wysyłają do Polski, bo ja dostałem oryginały, wprawdzie nie Power Bank ale też produkty Xiaomi.

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_power_bank_10400mah-5728-usd.html

KyRol   19 #40 11.06.2014 13:04

@PAMPKIN: Niektórzy sprzedający na AE są ok i nawet robią porównanie oryginału do podróbki (http://www.aliexpress.com/item/Geniune-Original-10400mAh-Xiaomi-Power-bank-Backu...). Najprościej zważyć taki bank wagą precyzyjną i bez rozbierania go można stwierdzić z czym mamy do czynienia.

W każdym razie z doświadczenia wiem, że należy odpowiednio nadać przesyłkę do Polski, aby nie było kłopotu w związku z dostarczeniem urządzenia z akumulatorami. Nie wiem czym to jest spowodowane, niemniej z pewnego forum wiem, że wielu osobom cofnięto przesyłkę bo paczka zawierała akumulatory/baterie. Napewno odebranie przesyłki w Polsce z Chin w postaci samodzielnych ogniw to gorsza sprawa od odbioru całego urządzenia z wbudowanym akumulatorem. W każdym razie czasu do HZ coraz mniej i raczej nie zaryzykuję zakupu banku z akumulatorami. Jak wspomniałem - napewno kiedyś kupię MI Power Bank, ale to jak moje ogniwa stracą zastosowanie do tego, do czego ich używam.

Azi   12 #41 11.06.2014 13:38

"Od najmłodszych lat ciągło mnie do salonów gier aby obserwować rozgrywkę."
Heh, sam zabłądziłem w Pobierowie (nad morzem) :) Nie pamiętam ile miałem lat :) - ale to był turnus z wycieczki szkolnej, tak się zagrałem, że mnie "zgubili", na pieszo do nich doszedłem... :D

Wpis ciekawy, stare czasy się przypominają, pozdrawiam!

KyRol   19 #42 11.06.2014 13:51

@Azi:

Generalnie też byłem na koloniach nie raz i też były takie przypadki, że częstokroć podczas przechadzek poza teren ośrodka panował deficyt w liczebności podopiecznych ;) Niby kadra się wycwaniła i zmieniła tor pieszych wycieczek na oddalone od salonu gier, niemniej jednak w konsekwencji tych zmian, nie wiedzieć czemu, brakowało osób pomiędzy obiadem a wieczornym apelem ;) Z tamtego salonu najbardziej pamiętam The Simpsons i pierwszą część Mortal Kombat.

KyRol   19 #43 11.06.2014 14:31

@Anonim (niezalogowany) | 10.06.2014 22:42:

Czego można się spodziewać po zakompleksionym, anonimowym dziecku z ipdem? Chyba niewiele więcej... Jeszcze nie widziałem wywiadu w ramach cyklu "Bloger od kuchni", który by miał polegać na pisaniu o wszystkim tylko nie o sobie.

"Coś więcej poza komputerami?"

Gdybyś potrafił czytać, byś się z tutejszego wywiadu dowiedział.

"musisz być nieszczęśliwy i pewnie masz mało przyjaciół"

Na ubogie życie towarzyskie nie narzekam, za to ty widzę masz poważne kompleksy osobowościowe. Mam dobrych znajomych w pewnej poradni, chcesz może z ich usług skorzystać?

stasinek   12 #44 11.06.2014 17:44

makaleks - poniosło mnie :P
post jest zapisem szybkiego procesu bezmyślowego ale nastąpiło przeoczenie
gdyby była opcja edycji 15 minut później pewnie bym słowo na pe usunął bo nie pasowało emocjonalnie do odpowiedzi a tak moderator się musi namęczyć :-)
ale bardziej można by się czepić "bestii", aczkolwiek zostało napisane bez negatywnych emocji(link), raczej fantazji o zabarwieniu masochistycznym to jednak - zaczepka ścigana regulaminowo :)
megalomaństwo.. jak dobrze że jest wikipedia

wierzę w starożytnych kosmitów, stworzycieli człowieka istoty rozumnej acz omylnej jak małpa
spowiadam się więc bogom wszechmogącym i wam bracia i siostry
że bardzo zgrzeszyłem
myślą, pismem i zaniedbaniem
moja wina
moja wina
moja bardzo wielka wina

stasinek   12 #45 11.06.2014 18:01

makaleks bo masz racje ale bez przesady ;)

  #46 11.06.2014 21:15

Ah ta dzisiejsza młodzierz. Dowiodłeś czegoś, czy sobie? Na pewno mnie. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie umiesz czytać między wierszami - tak wiem to rzadka w tych czasach umiejętność, nie wystąpująca zazyczaj wśród pokolenia "teraz, już", także już nic nie wymagam, atakuj i walcz, gryź! Heh.Tylko nie zapomnij o p wizycie u przyjaciół ;)

KyRol   19 #47 12.06.2014 01:06

Anonim (niezalogowany) | 11.06.2014 21:15:

Życzę Ci owocnych poszukiwań w odnajdywaniu przyjaciół-analfabetów z gimnazjum, którzy tak, jak ty będą pisali takie zwroty jak "ach" przez samo "h" czy też "młodzież" przez "rz". Nie masz pojęcia o podmiocie i orzeczeniu w zdaniu i piszesz o czytaniu między wierszami? Kompromituj się dalej, nie będę Ci przeszkadzał.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #48 12.06.2014 22:59

KyRol to ten od fajki? I pozamiatane ;)

A tak na poważnie, spoko gość, ciekawa osobowość i po prostu sympatyczny człowiek. Waleczny na forum, bardziej okiełznany w 4 oczy. Ogólnie człowiek zagadka :) Miło Cię KyRol lepiej poznać ;)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #49 12.06.2014 23:00

Shaki, jak zwykle dobra ro............... a zresztą, Ty wiesz.. :P