Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

"Blogger od kuchni" - wywiad z Lożą Szyderców

Tym razem wywiad całkowicie niestandardowy bo nie będzie “rozmowy” z jednym blogerem a z całą grupą ludzi, dumnie nazywaną: “Lożą Szyderców”, która podobno zawiązała się kilka lat temu na jednym z Hot Zlotów. Zapraszam więc do zapisu rozmowy jaką odbyłem z Lożą podczas tegorocznego zlotu w Kliczkowie.

1. Co to jest (lub czym jest) Loża Szyderców?

Miłośnicy Douglasa Adamsa doskonale wiedzą, że: "Istnieje teoria, która głosi, że jeśli ktoś, kiedyś, dowie się dlaczego powstał, i czemu służy Wszechświat, to cały kosmos zniknie a następnie zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwniejszym, co będzie jeszcze bardziej pozbawionym sensu bytem. Istnieje inna teoria, że już dawno tak się stało." [1]

Do takiej transformacji Wszechświata doszło... w 2010, w czasie gorącego zlotu w Zamku na Skale. Pewnego dnia kilku osobników, nie bójmy się tego powiedzieć: za starych na nerdów, rozsiadło się w tym samym miejscu o tym samym czasie. Dużo im nie trzeba było i zaczęli, znowu nie bójmy się tego powiedzieć: szydzić. Inaczej mówiąc: kilku pozytywnie zakręconych typów, którzy żyją nie tylko technologią, oprogramowaniem oraz sprzętem zaczęło omawiać postawy i zachowania innych zlotowiczów.

Legenda głosi, że robili to z odrobiną dowcipu oraz dużą dozą karykaturalizmu. Tak się zaczęło, potem było już z górki. Jeśli teraz komuś do głowy przyszedł Statler i Waldorf to trafił w dziesiątkę bo to są nasi nieoficjalni patroni. Nasze motto: “If you can’t say anything nice... Welcome to the club!” co w szyderczym tłumaczeniu znaczy po prostu: spontan i tylko spontan. Nie wolno mylić z pontonem!

Jacy jesteśmy? Przykładem może być sobotnia impreza integracyjna na ostatnim Hot Zlocie w Kliczkowie, podczas której rozdaliśmy (albo spontanicznie zgubiliśmy) nasze nagrody na rzecz innych uczestników Hot Zlotu. W czasie całego zlotu organizowaliśmy zainteresowanym nieformalne wycieczki po Apartamencie Generalskim, w którym mieliśmy przyjemność mieszkać. Podczas takiej wycieczki oferowaliśmy chętnym masaż na specjalnym fotelu (co prawda trudno było tam upchnąć masażystów, ale jakoś się udało):

2. Kto należy do Loży? I jak to się stało, że skład jest właśnie taki?

Nasz skład jest tajny, dlatego nie możemy powiedzieć, że Loża to 10 osób. Nikt nie może się dowiedzieć, że chodzi o: olmecę, RoninPn’a, januszka, Monczkina, Pangrysa, michalk’a, djDziadka, fiestę, Patryka oraz Xyrcon. Jeśli to by wyszło na jaw, musielibyśmy napisać do Chucka Norrisa (gmail.com@chucknorris) i poprosić go o kompilację nowej wersji jądra Internetu bez tych informacji.

Historię pierwszego posiedzenia Loży opisaliśmy wyżej. Kto czytał uważnie ten pamięta, że w 2010 podczas Zlotu pewni ludzie, pewnego dnia o pewnej porze spotkali się w jednym miejscu. Te osoby to: olmeca, RoninPn, Monczkin, djDziadek, Pangrys i Patryk. Ktoś wtedy powiedział: “loża szyderców się rozsiadła”. I tak zostało. Jak to się stało, że z tej szóstki zrobiła się dziesiątka? To jedna z dotychczas nierozwiązanych zagadek nowego Wszechświata. Nie wie tego nawet Wielki Programista.

3. Czy znaliście się wcześniej?

Poznaliśmy się na Hot Zlocie. Podczas następnych zlotów jeszcze mocniej utkaliśmy nici wzajemnego zrozumienia. Rozumiemy się dobrze, mimo, że czasem stosujemy logikę dość rozmytą, żeby nie powiedzieć nie mającą nic z logiką wspólnego.

*** w tym miejscu wywiad został zakłócony przez telepatyczny przekaz od djDziadka: Tutaj wtrącę swoje 3 grosze: niektórzy z nas znali się wcześniej ale to zupełnie inna bajka bo wszyscy razem poznaliśmy się dopiero na zlotach.

4. Czy spotykacie się częściej czy tylko z okazji HZ?

Dotychczas nie, bo do tej pory nie mieliśmy takiej potrzeby. Potrafimy korzystać z Internetów i nowoczesnych kanałów komunikacji. Nie możemy wykluczyć, że kiedyś będziemy musieli się spotkać w innym terminie niż Hot Zlot aby na ten przykład zaplanować przejęcie władzy nad Światem, co w zasadzie już się dzieje.

*** następny przekaz telepatyczny od djDziadka: Co za dużo, to nie zdrowo, cudowność naszej grupy polega na telepatii, którą jak widać, potrafimy swobodnie wykorzystywać ale również na umiejętności milczenia z małym wyjątkiem - mnie.

*** przekaz telepatyczny od Pangrysa: To się nazywa raczej postrzeganie poza-zmysłowe i jest dla nas dość łatwe do osiągnięcia. Niemal tak łatwe jak orbitowanie czy lewitacja :P

5. Czy macie zamiar zaprosić kolejne osoby do Loży?

RACZEJ nie. Jesteśmy jacy jesteśmy i Świerzaków nam nie potrzeba. Latka jednak lecą więc może za jakiś czas przyda się dynamiczna osoba do zmiany pieluch? Na razie trzymamy się magicznej dziesiątki. 10 to LICZBA, która zawiera w sobie magię bo 1 to TEN pierwszy, najważniejszy, najlepszy i JEDYNY. 0 - to NIC, czyli przeciwwaga do 1. Ten układ tworzy zero-jedynkową równowagę, której nie chcemy zaburzyć.

*** przekaz telepatyczny od olmeca: Przed tegorocznym Hot Zlotem, ktoś na forum, wyrażał chęć zasilenia naszych szeregów, ale w odpowiedzi otrzymał słowa klasyka, których do końca nie zrozumiał: „Mamy bardzo prostą zasadę: rubel za wejście, dwa za wyjście. To znaczy, że wstąpić do organizacji jest trudno, ale znacznie trudniej ją opuścić. Teoretycznie dla wszystkich jej członków przewidziano tylko jedno wyjście: przez komin. Dla jednych z najwyższymi honorami, dla innych hańbiące, ale komin jest jeden.” [2] - Te słowa chyba najlepiej odpowiadają temu, dlaczego nie jesteśmy liczną grupą.

*** przekaz telepatyczny od Pangrysa: By przyjąć nowego członka do Loży trzeba by było kogoś usunąć, by liczba tak pięknie zero-jedynkowa, nie zaburzyła harmonii Wszechświata ale jakoś tak się zdarzyło, że nikt nawet nie ma ochoty burzyć tej harmonii :)

*** przekaz telepatyczny od Wielkiego Programisty (aka Absolut): Część rzeczywista każdego nietrywialnego zera funkcji LS jest równa 10.

6 To widzę, że i przedstawiciel redakcji jest w Loży?

To jest nasza największa tajemnica. Chcieliśmy mieć wtykę w redakcji. Xyrcon dołączyła do Loży podczas drugiego zlotu w Zamku na Skale (2012). Okazało się, że dobrze mieć w swoim składzie kogoś, kto potrafi wybić nam z głowy zbyt szydercze pomysły. Po za tym szybko odnaleźliśmy wspólny język. Ania zwróciła nam uwagę, że nasze plany zaczynają wykraczać poza pewne granice, stonowała nieco nasze podejście do niektórych zagadnień a przede wszystkim wniosła dużą dawkę zdrowego rozsądku i “trzeźwego” myślenia - została wcielona do grupy dla równowagi.

7. Czy macie jakieś założenia waszej grupy i kto jest jej liderem?

Założenia? Nie mamy, nabijamy się z przegięć w każdą stronę, zwykle nie łamiąc przy tym zasad dobrego wychowania. Czy mamy lidera? Oczywiście, że mamy. Liderem jest Wielka Trójka, czyli Wielki Programista (aka Absolut), Statler oraz Waldorf. Innych liderów nie było i nie będzie. Każdy jest równy wobec naszych założeń, czyli: Wielkiego Algorytmu. Nie potrzebujemy innych przywódców. Po za tym jesteśmy przekonani, że lider z tego świata, nie wytrzymałby długo wobec naszych żartów i szyderstw. Wyróżniamy innych, nie siebie.

8. Właśnie wyróżnienia! Od ubiegłego roku rozdajecie wyróżnienia w wielu, muszę przyznać, całkiem humorystycznych kategoriach?

To prawda. Już dwukrotnie przyznaliśmy nagrody mające na celu wyróżnić użytkowników portalu, którzy w naszej opinii specjalnie się zasłużyli. Nasze wyróżnienia należy traktować z dużym poczuciem humoru bo nie mają one na celu obrażania kogokolwiek. Traktujemy je z “przymrużeniem oka” i mamy nadzieję, że inni odbierają to tak samo. Chcieliśmy docenić tych, którzy wykonują dobrą robotę w naszej dobroprogramowej społeczności a sami nie aspirują do nagród i zaszczytów. W tym roku przyznaliśmy specjalne statuetki w kształcie puzzli:

Od zeszłego roku postanowiliśmy wyróżniać ludzi, którzy są nietuzinkowi, mają swoje poglądy i potrafią je obronić. Ludzi, którzy w coś wierzą i odstają od “normalnych”, czyli tych, którzy są pozytywnie “zakręceni” i wyróżniają się w społeczności DP.

9. Czy ktoś sponsoruje nagrody od Loży?

Nigdy nie mieliśmy i nigdy nie potrzebowaliśmy żadnego sponsora. Nagrody które rozdaliśmy wykonaliśmy we własnym zakresie, własnymi siłami. Jak na razie udało nam się obronić przed komercjalizacją i wpływami wszelkich gigantów bądź konsorcjów, które gdyby zostały sponsorami naszych pomysłów, miałyby na nie wpływ. Pojawił się kiedyś sponsor, który chciał coś dołożyć do naszych hapenningów na HotZlocie. Nie zgodziliśmy się bo stracilibyśmy naszą niezależność. Uważamy, że zabiłoby to naszego ducha spontanicznej zabawy! Wolimy to robić metodami OpenSource :)

Działamy, w krótkim czasie i w porywie chwili, a tego żadna korporacja nie jest w stanie przetrawić. Tam każdy trybik decyzyjny musi mieć czas na rozważanie wszystkich za i przeciw... Jesteśmy grupą, która nie pozwoli wywierać na siebie wpływów :)

Tak jak wcześniej deklarowaliśmy, dla nas liczy się spontan i tylko spontan. Dobrym na to przykładem są “tablety loży szyderców”, które rozdawaliśmy w tym roku. Pomysł na tablety pojawił się tydzień przed samą imprezą. To chyba pokazuje jak działa Loża? ;)

10. Nie obawiacie się, że znajdą się osoby, które nie zrozumieją Waszych żartów bądź poczują się obrażone?

Staramy się nie przekraczać granicy dobrego smaku a przede wszystkim nikogo nie krzywdzić. Nasz humor polega na tworzeniu karykatur a o to nikt nie powinien się obrażać. Zamiast tego proponujemy chwilę zadumy bo być może chcieliśmy takim żartem dać komuś powód do zastanowienia się nad swoim postępowaniem? Jak powiedział djDziadek: “Wszak śmiać można się z każdego, pod warunkiem, że potrafi się śmiać samemu z siebie” a my to potrafimy :).

Jeśli ktoś poczuje się obrażony i poinformuje nas o tym (na piśmie, z czytelnym podpisem, potwierdzonym przez co najmniej dwóch wiarygodnych świadków), to oczywiście magiczne słowo PRZEPRASZAMY pojawi się w naszym słowniku. Jeśli jednak ktoś robi z tego wielką aferę a z siebie wielkiego męczennika to Loża pokaże mu, że “nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. [3]

*** przekaz telepatyczny od Monczkina: Szanujemy każdego bez względu na wszystkie przywary, wkurzające zachowania czy brak kultury. Wyśmiewamy absurdalność, z którą mamy styczność codziennie w pracy, zwykłym życiu. Hot Zlot to jeden z niewielu momentów w naszym życiu, gdzie genialna atmosfera i zajefajni ludzie pozwalają oderwać się od trosk codziennego życia. Co najważniejsze: zlotowicze dostarczają nam tematów pełnymi garściami. Z nas też można drzeć łacha, nikt się nie obrazi a jeśli jeszcze będzie to zrobione z jajem (majonez opcjonalnie) - to tym lepiej. Dlatego nie warto się obrażać czy dąsać!

11. Latarka GaduGadu, to już legenda. Jak to się stało, że ten “temat” w ogóle się pojawił?

Oficjalna wersja historii z latarką jest TUTAJ - i tej wersji będziemy się trzymać ;P

To był świetny “wkręt”, który przeszedł już do historii i dobrze byłoby aby tam pozostał jako anegdota, która wzbogaca historię zlotów Dobrych Programów. Ten żart żył przez dobre trzy lata i niektórych przyprawił o pewien niesmak. W tym roku, poprzez nową edycje Latarek Loży Szyderców udało się zamknąć temat i nikt już do nas nie podchodził z rozbrajającym pytaniem “...a gdzie latarka?”

12. Czy planujecie kolejne numery takie jak latarka?

W tym roku obok “latarek”, przygotowaliśmy także dla każdego uczestnika zlotu “tablety”. Powód był bardzo prosty: pojawił się ten wątek na forum w temacie Hot Zlotu 2013, któryś ze zlotowiczów pytał się redakcji dlaczego przy takich sponsorach zlotowicze nie dostali po tablecie… Ktoś z redakcji stwierdził że nie byli by wstanie pociągnąć takiego tematu. My byliśmy. Każdy dostał od nas cztery tablety (miętowe, najsmaczniejsze są te wstrząśnięte ale nie mieszane):

Co zrobimy za rok ? Tego nie wiemy ani my ani nawet Wielki Programista (aka Absolut). Zawsze może się pojawić akcja typu “latarka” lub “tablety”. Cały czas czerpiemy pełnymi garściami z poglądów i wypowiedzi użytkowników DP. Nie planujemy niczego z takim wyprzedzeniem. Mimo to pilnujcie się - nigdy nie wiadomo na kogo padnie :)

13. Wracając jeszcze do Kliczkowa. Nie tylko uczestnicy ulegli waszym żartom, pozwoliliście sobie na wkręcenie obsługi hotelu. W zeszłych latach też zdarzały się Wam “akcje” z obsługą?

To nie są celowe działania. Nikt z nas nie idzie, do kogokolwiek, z zamiarem zrobienia “wkrętu”. Jeżeli już do tego dochodzi, to jest to spontan, żart sytuacyjny. Zresztą, nie żartuje się z ludzi, którzy mogą wbić misia do paszportu (dla młodego pokolenia - miś w paszporcie, to pieczątka zakazująca wjazdu do danego państwa; to taki - krótko mówiąc: ban).

*** przekaz telepatyczny od januszka: Czasem to sytuacyjny przypadek wynikający ze stosowania zero-jedynkowej logiki. Kiedy słyszę pytanie: “Muszę wiedzieć na czym stoję?” to zawsze, całkiem automatycznie odpowiem, że: “na podłodze” zwykle jeszcze dodając do odpowiedzi rodzaj podłogi, np: “na parkiecie”. Nie dziwiłem się więc wcale, kiedy uśmiechnięty od ucha do ucha Fiesta, dziarsko dzierżąc szklanicę z piwem, w sobotę rano udał się do Recepcji w poszukiwaniu zaginionego prądu, a tam usłyszał, że: “nie ma fazy”, na co automatycznie odpowiedział, że: “kto nie ma, ten nie ma” ;)

14. Shaki81, czy masz jeszcze jakieś pytania?

Nie.

15. Nie? Na pewno?

Nie!

16. Na pewno nie? Ostatecznie i definitywnie?

<wymowna cisza>(tupot stóp)</wymowna cisza>

----------

EPILOG

Na zakończenie ogłaszamy Szyderczy Konkurs!

W konkursie mogą brać udział zalogowani użytkownicy, którzy nie uczestniczyli w Hot Zlocie 2013 na Zamku Kliczków. Nagrodami w konkursie są:

* “Sniper: Ghost Warrior 2” Limited Edition - gra na PC - Sniper: Ghost Warrior 2 to kontynuacja wydanej w 2010 roku gry akcji autorstwa zespołu deweloperskiego firmy City Interactive. Gracze ponownie wcielają się w tytułowego snajpera, a ich zadaniem jest dyskretna eliminacja celów podczas niebezpiecznych misji zlecanych w różnych zakątkach świata. Gra wykorzystuje silnik CryEngine 3.

* “Dead Island” Platinium Edition - gra na PC - Dead Island to gra akcji, której główny bohater uwięziony jest na tropikalnej wyspie opanowanej przez zombie. Kierując krokami kobiety lub mężczyzny (do wyboru) próbujemy wydostać się z tego piekła, zachowując przy tym życie.

* “Kultowa koszulka Dobrych Programów” (do wyboru rozmiar L lub XL) - Kultowa koszulka Dobrych Programów to część garderoby zakładana przez głowę i przylegająca do górnej części ciała (opiera się na ramionach, opina klatkę piersiową a kończy na pasie – czasem jednak, według reguł współczesnej mody, dziewczęta noszą koszulki do pępka).

Pytania konkursowe:

1) Ile jest komentarzy członków Loży pod wszystkimi wywiadami z serii “blogger od kuchni” przeprowadzonymi przez Shakiego81?

2) Zaproponuj pytanie konkursowe i podaj prawidłową odpowiedź.

Odpowiedzi należy udzielić w JEDNYM komentarzu do tego wpisu. Spośród wszystkich odpowiedzi Loża wybierze (albo nie) trzech userów, których wyszydzi i/lub nagrodzi. Konkurs trwa 10 dni od daty publikacji wpisu. Zastrzegamy sobie prawo do ogłoszenia, że konkurs jest żartem (prawo Bazingi).

PRZYPISY:

[1] "There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states that this has already happened” - Douglas N. Adams, "The Restaurant at the End of the Universe".

[2] "- Zakon u nas prostoj: wchod - rubl, wychod - dwa. Eto oznaczajet, czto wstupit' w organizacyju trudno, no wyjti iz nieje - trudnieje. Tieorieticzeski dla wsiech czlenow organizacyi priedusmotrien tolko odin wychod iz nieje - czeriez trubu. Dla odnich etot wychod bywajet poczetnym, dla drugich - pozornym, no dla wsiech nas jest' tolko odna truba. Tolko czeriez nieje my wychodim iz organizacyi. Wot ona, eta truba..." - Siwy do Wiktora Suworowa, w prologu powieści: "Akwarium".

[3] Bazinga!!! Żartujemy, o czym oczywiście dobrze wiecie, prawda? ;)

----------

p.s. Na prośbę bohaterów tego wywiadu, ze względów bezpieczeństwa i higieny wywiadowczej, wszystkie nicki zostały zmienione i zamaskowane przez 255.255.255.0 ;)

p.p.s. Przekazy telepatyczne od Loży można odbierać na kanale: 10.10.10.10 ;)

----------

Tekst zatwierdził “Wielki Programista”

----------

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj

inne

Komentarze

0 nowych
Samurai   17 #1 19.08.2013 09:56

Takiego wywiadu się nie spodziewałem. Mega pozytywne zaskoczenie :)

wojtekadams   19 #2 19.08.2013 10:05

Bardzo fajnie się czytało :)

GBM   22 #3 19.08.2013 10:13

Loża Szyderców - legenda HZ i strasaaasznie pozytywni ludzie, naprawdę bardzo było mi miło pogawędzić z Wami na ostatnich zlotach :D

Szkoda tylko że nie zawsze jesteście w komplecie :P (szczególnie djDziadek ;>)

  #4 19.08.2013 10:36

Nadawałbym się do loży, ale ja za młody i wole działać sam, w swoim zakresie ;)

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #5 19.08.2013 10:41

Patrzcie Państwo. Odnalazła ta jedyna osoba, która tęskniła za djDziadkiem :P

djDziadek   17 #6 19.08.2013 10:57

Aż mi się łezka zakręciła... na... zakręcie :) - dzięki Ci o Wielki @GBM :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #7 19.08.2013 11:03

Nietuzinkowy wywiad :) Jako, że w tym roku zostałem wyróżniony jedną z tych statuetek (pewnie pierwszy i ostatni raz), to ten wywiad nabrał dla mnie większego znaczenia. Brawo za poczucie humoru ;)

GBM   22 #8 19.08.2013 11:05

@Pangrys: Nie wiem czy pamiętasz, ale nawet pytałem się o djDziadka Ciebie podczas zlotu :P

@djDziadek: ;)

FaUst   13 #9 19.08.2013 11:09

Oj pamiętam jak Shaki Was przepytywał... tylko trochę zmęczony później wrócił :D

  #10 19.08.2013 11:20

Loża... bardzo tajemnicza.
Loża... zamknięta, elitarna.
Loża... robiąca za drogowskaz.
Loża... Szyderców :)

Wasze numery budują już pewną część zlotu i nie tylko jego.
Dzięki za to, że jesteście.

Samurai   17 #11 19.08.2013 11:20

@FaUst
Taki wywiad wymagał poświęcenia :D

msnet   22 #12 19.08.2013 11:42

Ciekawy tekst... No i ja się też załapałem (na pierwszym zdjęciu od góry to właśnie ja się rozkoszuję na na fotelu w "jaskini Loży Szyderców" - poznaję po podeszwach butów i innych drobnych szczegółach :P).

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #13 19.08.2013 11:55

Tak tu popieram w pełni słowa lukasamd. Z wami źle, ale bez was jeszcze gorzej ;P Czyli dobrze, że jesteście ;)

fiesta   15 #14 19.08.2013 12:14

"Loża broni,
lLoża radzi,
loża nigdy cię nie zdradzi"

A na pewno nie zbraknie jej nigdy poczucia humoru.

Wyrazy współczucia dla Shakiego za tą godzinę spędzoną w oparach obłędu (i nie tylko ;) ) sam na sam z Lożą ;)

Mimo wszystko udało mu się wyjść cało i w pozycji spionizowanej (za co należy mu się wielki szacun) ;)

A pozostałym życzę miłej lektury wywiadu z lekkim przymrużeniem oka :)

Axles   18 #15 19.08.2013 12:30

Ńajlepszy wywiad nie ma co :) Interesuje mnie sposób wykonania puzzli, czy można by przybliżyć temat, bo wiem, że to unikatowy prezent, ale coś tego typu pragnąłbym komuś ofiarować.

Ave5   8 #16 19.08.2013 13:17

Loża to jeden z nielicznych powodów, dla których chcę się zestarzeć. Wtedy dam sam sobie jej nagrodę :p

microfon1984   7 #17 19.08.2013 13:29

Po sobotniej imprezie ktoś stwierdził w niedzielę na śniadaniu, że TABLETY to fenomenalna rzecz na takim kacu bo mycie zębów nie pomogło :D
To tak odnośnie TABLET'ów :D

januszek   22 #18 19.08.2013 13:41

@Ave5: Hehe, wtedy nagrodami będą Gorące Zestawy Pieluchomajtek z Androidem od Loży Szyderców ;P

RoninPn   14 #19 19.08.2013 14:10

@dzikiwiepsz poszukaj lepszych żartów ... twój ostatni może się nie spodobać redakcji

djDziadek   17 #20 19.08.2013 14:11

@dzikiwiepsz - męty (menele, ludzie z marginesu) a nie mendy (takie stworzonka na "mymłonie") i tak, ktoś musi Ci zatrówać życie :P ;)
Nie ma lekko :)

SebaZ   18 #21 19.08.2013 14:21

Tablety :D

olmeca   13 #22 19.08.2013 14:40

@Axles jak w końcu znajdę czas, to postaram się napisać o tym czym się zajmuje i jak takie klocki powstają. Od dwóch lat koncepcje wpisu mam, ale ciężko mi to ubrać w słowa.

olmeca   13 #23 19.08.2013 14:43

@dzikiwiepsz napluć komuś w twarz też trzeba umieć...
Tylko w taki sposób mogę skomentować tę nieporadną prowokację.

GBM   22 #24 19.08.2013 14:50

@Olmeca && RoninPn: Nie ma się co przejmować, w końcu nick zobowiązuje... ;)

Samurai   17 #25 19.08.2013 14:50

@olmeca
Dobry temat musi dojrzeć, tak jak dojrzewa dobre wino albo whisky ;p

przemor25   14 #26 19.08.2013 14:51

Zgłaszam się do konkursu...

... ale po chwili zastanowienia trwającej półtora eona stwierdziłem, że ...

... nie chce mi się na te pytania odpowiadać...

... zapytajcie sami Wielkiego Programisty... On Wszystko Wie.

***

A teraz możecie mnie wyszydzić ;)

januszek   22 #27 19.08.2013 14:56

@przemor25: On zawsze mówi: "42" ;)

strzałeczka   5 #28 19.08.2013 15:17

Świetny wywiad :), jak zawsze duża dawka humoru :)

@Pangrys no ja to nie wiem co mam powiedzieć, w zeszłym roku skutecznie zaczęłam prowadzić z Wami rozmowy o możliwości wejścia do grupy, nawet jako „sierotkę” mnie przygarnęliście a teraz co ja tu czytam, jest Was 10 i nikogo więcej nie chcecie, i po co te moje starania i Wasze obietnice :(.

FaUst   13 #29 19.08.2013 16:02

@strzałeczka
Po co Ty tam... starzy zgryźliwi tetrycy (Xyrcon wzięli dla niepoznaki) :P

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #30 19.08.2013 16:08

@FaUst

Nie interere bo koci koci :P

FaUst   13 #31 19.08.2013 16:12

Uderz w stół ;)

rgabrysiak   14 #32 19.08.2013 16:23

Takiego wywiadu to jeszcze nie było. A i ekipa niczego sobie, dobrali się jak w korcu maku :P

fiesta   15 #33 19.08.2013 18:51

@Strzałeczka

Rolę sierotki masz zaklepaną dożywotnio ;).

Zresztą w tym roku wybraliśmy godne zastępstwo w postaci Twojej siostry :):):)

  #34 19.08.2013 20:41

"Świerzaków nam nie potrzeba" - czy tylko ja zauważyłem błąd?
Co do wywiadu - świetna robota, z jajem.
Co do Loży - ja tam wolę im w drogę nie wchodzić. Od jednego z tych typków dowiedziałem się, że cudem/przypadkiem/przez niedopatrzenie uniknąłem nagrody w tym roku :D.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #35 19.08.2013 20:50

Oj doczekasz się,obiecuję :D :P

januszek   22 #36 19.08.2013 20:55

Statuetka ułamanego 'zemba' w kategorii: The Best of Ortodontagraficzny? ;)

  #37 19.08.2013 21:06

Pangrys - nic na mnie nie macie. NIC. A teraz będę się podwójnie pilnował :D.

macminik   18 #38 19.08.2013 21:19

Kiedyś w Krakowie z kilkoma znajomymi (koleżanki też były) siadaliśmy na Małym Rynku przed "Pasieką" gdzie funkcjonowała nasza "Loża Szyderców". Nasza zajmowała się komentowaniem zachowań i wyglądu przechodzącej gawiedzi. A ta to ma źle dobrane buty, a ten ma metkę na rękawie od garnituru i.t.p. Absolutnie w każdym przechodniu można było znaleźć coś.... Aż pewnego dnia szła niesamowicie fajna dziewczyna, świetnie ubrana i męska część nie bardzo mogła cokolwiek skomentować. Damska także zaniemówiła i zapadła kłopotliwa cisza, aż jedna koleżanka wyratowała nas z opresji tekstem:

"Może i jest perfekcyjna, ale na pewno ma bałagan w torebce...."

Pozdrawiam lożę i dziękuję za nagrodę, Starłem dziś jedną obudowę Macintosha na tarce i piekę w piekarniku a żona narzeka że śmierdzi....

  #39 19.08.2013 21:20

@Areh ja myślę, że Loża wyznaje zasadę: Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie :)

Co do wywiadu i Loży... wszystko byłoby ok, tylko gdyby nie ten Pangrys... :P

A tak serio to fajne macie chłopaki zajęcie. Starość doskwiera to przynajmniej jakoś sobie można życie urozmaicić... :P

A teraz już tak serio, serio. Dobra robota, co roku się zastanawiam co za nowe nominacje i tytuły wymyślicie :) Kiedyś będą chodziły legendy o Loży Szyderców.

djfoxer   19 #40 19.08.2013 21:32

Ależ świetnie się czytało! Chcę jeszcze :)

djDziadka brakowało tym roku. Pamiętam ognista dyskusję z roku 2012 w Zamku na Skale, przy ognisku, ostro było, nie pamiętam tylko już z kim djDziadek tak namiętnie rozmawiał i o czym :) A fotelik do masażu zacny. Byliśmy, spróbowaliśmy, MaxDemage ma nawet zdjęcie :)

mordzio   15 #41 19.08.2013 21:37

@djfoxer: Na taki fotelik to trzeba sobie zasłużyć ;)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #42 19.08.2013 21:49

Nie spodziewałem się wywiadu z tą elitarną grupą. Przyjemnie się czytało ;)

olmeca   13 #43 19.08.2013 21:52

Areh - spokojnie, kiedyś niespodziewanie gdzieś Ci wędka wypadnie :P

dzikiwiepsz   13 #44 19.08.2013 21:54

@olmeca
widać nie wiesz co to prowokacja
O widzę że redakcja pokazuje swój poziom czyli dno totalne komentarze usuwać potrafi ale konkretnych rzeczy to już nie no jedynie tylko buble typu "asystent" doskonale wiedzą że nie doświadczonego użytkownika każdy upoluje, [> szyderca

ktoś szyderczy; osoba komentująca coś w sposób zgryźliwy i uszczypliwy dla odbiorcy] czyli dobrze określiłem to a komentarz został usunięty czyli dno dna hehe

GBM   22 #45 19.08.2013 22:09

@dzikiwiepsz: Rozpędź się, a ściana sama Cię znajdzie, serio ;)

  #46 19.08.2013 22:09

@dzikiwiepsz:
Zabawnie prowokować trzeba umieć.
Ty tego niestety nie potrafisz, a Twoje komentarze są często żałosne...
Mniej bezpośrednio nie mogłem, sądzę, że sobie na to zasłużyłeś, nawet jeżeli będziesz miał to gdzieś.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #47 19.08.2013 22:13

@dzikiwiepsz
Sprawdź czym się różni prowokacja od chamskich odzywek. Jeśli cię nazwę, używając skrajnie niepochlebnych określeń, to uznasz to za prowokacje czy przejaw mojego braku kultury ?

Widać jaki poziom reprezentujesz, czytając twoje komentarze pod newsami. Ocenę zostawię innym :)

mordzio   15 #48 19.08.2013 22:14

@dzikiwiepsz: Mylisz się przyjacielu, to nie redakcja skasowała Twój komentarz tylko ja. Obrażanie innych użytkowników nie będzie tolerowane.

Monczkin   15 #49 19.08.2013 22:15

@dzikiwiepsz

Obejrzyj sobie scenę z Kingsajza, to może wtedy pojmiesz na czym polega prowokacja :) Nie cytuj też definicji, których nie rozumiesz. Parafrazując...

– A z ciebie to dupa, nie prowokator :)

GBM   22 #50 19.08.2013 22:19

Monczkin, lepiej tego nie mógł ująć :D

djDziadek   17 #51 19.08.2013 22:21

Między dowcipem a chamstwem granica jest wyraźna, jeśli chcesz być zabawny, zbliżaj się do niej, ale jej nie przekraczaj, poziom wiedzy również powinieneś podciągnąć aby nie mylić socjologii z biologią, brzmi podobnie a jednak różnica zasadnicza ;)
To była "szydera" panie @dzikiwiepsz, bez przekraczania granicy chamstwa...
Powodzenia następnym razem ;)
@djfoxer - dyskutowaliśmy o dyskach SSD ;) ale nie pamiętam z kim, wiem że słuchaczy było sporo a dyskusja bardzo żywa :) Może ktoś pamięta więcej szczegółów?

GBM   22 #52 19.08.2013 22:24

ja pamiętam Drogi Dziadku, że rozmawialiśmy trochę, ale bynajmniej nie było to o dyskach SSD, a raczej o "fachowcach" budowlanych jakich miałeś okazję poznać, oraz o tym jak podnosiłeś gdzieś tam dach domu :D

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #53 19.08.2013 22:34

GBM, nie pisz do niego per "drogi Dziadki" bo wbije nam się znów w dumę i nie damy sobie z nim rady :P

GBM   22 #54 19.08.2013 22:37

Pangrys, ale to nie mój problem już... ];> (o, tryb szydercy mi się włączył... ? ;>)

FaUst   13 #55 19.08.2013 22:37

djDziadek jest narcyzem? Prędzej bym Monczkina albo Fiestę obstawiał ;)

Samurai   17 #56 19.08.2013 22:39

@GBM i djDziadek
To ja musiałem uczestniczyć w innym momencie tej rozmowy bo pamiętam, że był poruszany temat ACTA :)

GBM   22 #57 19.08.2013 22:40

@Samurai: Generalnie to ja tam zdrowo wymęczyłem Dziadka, pewnie dlatego nie przyjechał w tym roku... bał się mnie ;<

Samurai   17 #58 19.08.2013 22:43

@GBM
Co ty robiłeś z djDziadkiem niech to zostanie między wami, ja się tam nie wtrącam :P

GBM   22 #59 19.08.2013 22:47

No i... teraz to ja się zrobiłem bardzo zły na redakcję, że nie ma jeszcze możliwości edycji komentarzy, bo miało być... "wymęczyłem rozmowami"... ale wtopa :D

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #60 19.08.2013 22:51

Wspomniana dyskusja była bardzo żywiołowa a pierwsze skrzypce grał djDziadek i Pangrys
http://zapisz.net/view.php?filename=810_dyskusja.jpg

mordzio   15 #61 19.08.2013 22:57

@Samurai: Dyskusja musiała być bardzo długa, bo ja pamiętam coś o bombach atomowych :]

Samurai   17 #62 19.08.2013 23:04

@mordzio
To faktycznie ta dyskusja była bardzo długa :)

ariiell   13 #63 19.08.2013 23:05

@Strzałeczka: zostałaś zastąpiona ;>
@fiesta: Dziękuję, że tak myślisz (że godna ;) ). Ale ja wiem czy takie zastępstwo, "nowa sierotka", mam nadzieję, że dała radę ;)
@GMB: to dlatego nie mogłam poznać djDziadka :(

A wpis świetny :)

Semtex   19 #64 19.08.2013 23:27

Tylko dodam, że w trakcie "tej" dyskusji dostało się panom od GG ;)

GBM   22 #65 19.08.2013 23:32

@Ariell: Oj no dobrze, postaram się żeby był w przyszłym roku... ];>

@Semtex: i pewnie przez to GG nie było w tym roku :D

Banan   10 #66 20.08.2013 00:40

To jest piękne. Nic więcej nie muszę dodawać =)

  #67 20.08.2013 03:25

@Areh
Nie tylko Ty. Ja dalej już nie czytałem, bo to jest raczej "Lorza szydercuf".

djDziadek   17 #68 20.08.2013 04:39

ACTA... temat rzeka, miałem tyle samo argumentów za co i przeciw :). Takie dyskusje są piękne, zwłaszcza kiedy "złocistego" jest pod dostatkiem ;)
Tak @GBM, w tym roku strach nie pozwolił mi przybyć, strach przed kolejnym "męczeniem" :D ;)

fiesta   15 #69 20.08.2013 07:13

"Tylko dodam, że w trakcie "tej" dyskusji dostało się panom od GG ;)"

Tak było dokładnie, integracja na programie rozszerzonym. Wątków było wiele ale głównym była właśnie zajadła krytyka nowego GG.

FaUst   13 #70 20.08.2013 07:46

To już wiadomo dlaczego nie przyjechali ;)

djDziadek   17 #71 20.08.2013 08:12

A mnie się wydaje, że dostali latarki do rozdania... porwali i uciekli do... Afryki :D:D:D:D:D:D

dzikiwiepsz   13 #72 20.08.2013 09:09

Z góry przepraszam wszystkch jeśli obraziłem, po prostu nie zasięgnołem informacji o tym tylko z rozpędu coś napisąłem głupiego, wiem że zrobiłem źle i postaram się nie popełniać takich błędów ponownie, aha i wszystkie tępe komentarze skierowane w moją strone mnie nie interesują nie robi to na mnie wrażenia

fiesta   15 #73 20.08.2013 10:24

@dzikiwiepsz

Litości, skończ waść wstydu oszczędź, już wystarczająco się skompromitowałeś (i to nie tylko w tym wątku). A ty brniesz dalej. A tu niestety trafiła kosa na kamień i tutaj niestety sztycha już nie zrobisz i jedyne co możesz, to tylko pogorszyć swoją sytuację.

januszek   22 #74 20.08.2013 10:26

@fiesta: Co to znaczy "robić sztycha"? ;)

dzikiwiepsz   13 #75 20.08.2013 10:33

@fiesta
jezu to co niż już nie mogę napisać nic kompletnie nawet zupełnie normalnego komentarza?
nie wierze że każde słowo to tylko złe będzie.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #76 20.08.2013 10:49

Zostawcie w spokoju tą nierogaciznę, w końcu obowiązuje zakaz uboju rytualnego

@dzikiwiepsz
Zadałem sobie trud przejrzenia twoich komentarzy ... To wszystko o tobie mówi i nic więcej nie musisz dodawać.

fiesta   15 #77 20.08.2013 11:09

@januszek

Sztych - wziątka, lewa w kartach.

;)

djDziadek   17 #78 20.08.2013 11:16

@dzikiwiepsz - ja przyjmuję Twoją skruchę i wybaczam Ci...
Zgrzewka browca i nawet nie będę czuł urazy :P :P

2099   8 #79 20.08.2013 11:26

Panowie i Panie z HZ- a co z Operytami- jak wyglądało spotkanie i czy były jakieś rozmowy po browarkach, czy też dostało im się jak GG? Liczyłem na jakiś wpis na blogu a tu cichosza- przekupili was czy upoili tak, że nikt nic nie pamięta?

dzikiwiepsz   13 #80 20.08.2013 11:27

@Pangrys
ja bym po komentarzach nikogo nie oceniał a tym bardziej nie oceniał jako całość zachowania danej osoby
komentować można różnie rzeczywiste zachowanie może być zupełnie inne.

januszek   22 #81 20.08.2013 11:28

@2099: Operowców nie było na HZ. Pewnie pojechali na konkurencyjną imprezę razem z GG ;P

2099   8 #82 20.08.2013 11:50

Szkoda, bo liczyłem na szyderę i konfrontację z O.

djDziadek   17 #83 20.08.2013 12:32

@2099 - co się odwlecze - to nie uciecze :)

małaczarna   3 #84 20.08.2013 14:30

tylko patrzeć aż pewnego razu na HZ zamiast statuetek pojawi się publikacja w postaci książki o zasługach i wyskokach uczestników, a wtedy to już nie będzie zmiłuj...jak to mówią -słowo raz spisane nigdy nie znika...zawsze gdzieś na zakurzonym strychu u kogoś znajdzie się egzemplarz ;)

djDziadek   17 #85 21.08.2013 08:50

No dobra "robaczki" a co z konkursem?
Nie ma chętnych do odbioru nagród :) ?
Ten żart z żartem - to żart - nagrody są na poważnie :)

januszek   22 #86 21.08.2013 14:07

hehe, teraz takie czasy, że jak nagrodą nie jest Ferrari to nikt w konkursie nawet nie startuje ;P

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #87 21.08.2013 15:03

A że nagrody są w końcu realne to jakoś nie rozumiem tego braku entuzjazmu u komentujących. :P

GBM   22 #88 21.08.2013 15:13

kto uwierzy szydercom... ;p

januszek   22 #89 21.08.2013 16:53

Może nikt z potencjalnych konkursowiczów nie doczytał do końca? ;P

rgabrysiak   14 #90 21.08.2013 16:55

Tja, realny konkurs, realne nagrody :P
"Spośród wszystkich odpowiedzi Loża wybierze (albo nie) trzech userów, których wyszydzi i/lub nagrodzi. Konkurs trwa 10 dni od daty publikacji wpisu. Zastrzegamy sobie prawo do ogłoszenia, że konkurs jest żartem (prawo Bazingi)."
Żartowny, żartowniś, pod kryptonimem djDziadek, tak zażartował że odstraszył wszystkich chętnych.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #91 21.08.2013 21:21

Swoją droga to dzięki LOŻY udało mi się sprawdzić w praktyce jak działa edytowanie w google docs w kilka osób na raz i okazuje się, że to to świetne rozwiązanie. Nie ważne czy dokument edytuje 2 czy 5 osób, wszystko działa płynnie i bez zarzutów. Microsoft ze swoim Office 365 ma przed sobą jeszcze długą drogę.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #92 21.08.2013 21:58

Duch w Narodzie ginie, ot co :P

januszek   22 #93 21.08.2013 22:47

@rgabrysiak: Nagrody nie są żartem. 3/4 z nich mam właśnie przed nosem ;)

  #94 21.08.2013 23:23

@januszek, no popatrz, ja mam 4/4 koło siebie :P

januszek   22 #95 22.08.2013 09:25

@gowain: znaczy co? podwajasz pulę? ;)

Over   9 #96 22.08.2013 10:21

Niezły wywiad ;)
Czytając go można sie wkręcić w klmaty loży ;)

rgabrysiak   14 #97 22.08.2013 12:19

@Januszek nie złapałeś dowcipu, wiem że nagrody są realne ;) Ja nie startuję w konkursie, ponieważ z gier już dawno wyrosłem więc zostawiam je dla tych którzy będę mieli z nich większą pociechę :P

januszek   22 #98 22.08.2013 13:18

@rgabrysiak: z koszulki (kultowej!) też wyrosłeś? ;P

  #99 22.08.2013 13:24

@januszek ja tak... :P

strzałeczka   5 #100 22.08.2013 13:26

No dobra, będę pierwsza :). Ilość komentarzy pod wszystkimi wywiadami, łącznie z tym to …… 106 :). Bez tego wywiadu to tylko 72, z czego chciałam zauważyć że Loża Szyderców ma trzy osoby które przodują w komentarzach pod serią "blogger do kuchni" i jest to (w kolejności) Januszek (27 + 9 w tym wywiadzie .... już 10), Pangrys (22 + 8) i ….. djDziadek (18 + 8). A skoro już tak dokładnie sprawdzałam, to chciałam zauważyć, że w Waszej grupie jest 4 osoby które nigdy nie komentowały wywiadów. No dobra to koniec, hura jestem pierwsza, nagroda murowana ;).

Już miałam kliknąć wyślij …. Ale nie, Januszek popsuł mi wynik, komentarzy 107 :)

rgabrysiak   14 #101 22.08.2013 14:11

@Januszek to koszulka wyrosła ze mnie, jakkolwiek to zabrzmi :P
Dostałem kiedyś koszulkę z grzywą w rozmiarze L ale była dla mnie stanowczo za duża.
No ale żeby nie było że wiecznie marudzę, więc już będę siedział cicho :)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #102 22.08.2013 16:22

@strzałeczka, że też ci się chciało tak dokładnie liczyć.:)

januszek   22 #103 22.08.2013 16:36

No i teraz nie wiem czy mogę coś jeszcze skomentować czy już nie? ;)

rgabrysiak   14 #104 22.08.2013 16:40

@Januszek skontaktuj się telepatycznie z Lożą Szyderców to się dowiesz :P

djDziadek   17 #105 22.08.2013 17:36

Nie no, jakoś tak kiepskie zaangażowanie w ten konkurs :) I chociaż mówimy poważnie, to nikt nie wierzy :)

januszek   22 #106 22.08.2013 17:44

@rgabrysiak: Za duże zakłócenia są kiedy mam durszlak na głowie bo dziś jest wigilia jutrzejszego święta ;)

rgabrysiak   14 #107 22.08.2013 18:42

@djDziadek jakoś się nie dziwię że nikt wam nie wierzy :P

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #108 22.08.2013 23:14

Zupełnie nie rozumiem dlaczego :P

strzałeczka   5 #109 23.08.2013 10:17

@Shaki81 to była sama przyjemność, lubię liczyć :).

Droga Lożo Szyderców proszę mi nie psuć statystyki i wyników, bo znowu liczba Waszych komentarzy wzrosła ;)

  #110 23.08.2013 10:33

@strzałeczka nie licz na szybkie rozwiązanie konkursu, Oni jeszcze liczą... :P

januszek   22 #111 23.08.2013 11:57

@strzałeczka: Czekamy na odpowiedź na drugie pytanie ;P

djDziadek   17 #112 23.08.2013 13:04

Ja specjalnie zapisałem się na kurs wakacyjny, bo nie mogłem tych komentarzy policzyć :)

djDziadek   17 #113 23.08.2013 13:06

Ale żaby już być tak kompletnie szyderczym (@strzałeczka ;)) - Shaki, którego blogera teraz bierzesz na "BLOGGERA DO KUCHNI" :P:P:P:P

strzałeczka   5 #114 23.08.2013 13:23

@januszek .... a to nie jest tak, że mogę tylko na jedno odpowiedzieć ;)

No dobra pytanie konkursowe: Czy w tym roku odbyło się siódme Hot Zlotowe spotkanie?
Prawidłowa odpowiedź: TAK :)

@gowain Nie liczę na szybkie rozwiązanie konkursu, a jak coś to mogę im pomóc policzyć aby było szybciej ;) udostępnię im swoje notatki ;)

@djDziadek Ja to się nie zgadzam, nie zasłużyłam na takie wyróżnienie, nie jestem godna jeszcze tego zaszczytu. A co do kuchni to jakoś sobie radzę, jakiś przepis mogę podrzucić ;)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #115 23.08.2013 14:21

@djDziadek - tajemnica :)

Axles   18 #116 23.08.2013 15:24

@Shaki81 "Swoją droga to dzięki LOŻY udało mi się sprawdzić w praktyce jak działa edytowanie w google docs w kilka osób na raz i okazuje się, że to to świetne rozwiązanie."
Oj tam a przecież w arkuszu 'organizacja dojazdu' na HZ 2013 też pisałeś w jednym czasie z innymi :)

@Strzałeczka to ile w końcu tych komentarzy, musisz chyba monitorować na bieżąco wszystkie wywiady bo cię wystrychną na dudka :)

@olmeca tak więc czekamy na obiecany wpis.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #117 23.08.2013 21:46

@Axles - dokładnie, ale nie miałem możliwości sprawdzenia, jak to wygląda przy jednoczesnej edycji kilku osób w jednym czasie :)