Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

HotZlot 2014 po mojemu

Ja wiem, że dziś powinien się pojawić kolejny wywiad, ale jak na razie ta seria została tymczasowo zawieszona, powrót do niej za jakiś czas. A że póki co nie mamy za dużo relacji z HotZlotu 2014, to może ja skrobnę kilka słów. HotZlot 2014 przeszedł do historii już prawie tydzień temu. Ale jak to bywa u mnie blogu trzeba by coś skrobnąć o tym, co tym razem redakcja dla nas przygotowała. A w tym roku znowu wysoko podniesiona poprzeczka została zrealizowana w 100%, przynajmniej tak mi się wydaje, ale może po kolei.

Dzień zerowy - Chłopaki u mnie

Dla mnie HotZlot w tym roku zaczął się dzień prędzej, bo gościłem u siebie w domu dwóch uczestników HZ, a mianowicie djDziadek i Scorpion.B przyjechali w nocy z Łodzi do Wrocka i nie mieli gdzie się zatrzymać. Późnym wieczorem odebrałem ich z Wrocka i jakoś nie było czasu aby się za dużo przespać, bo oczywiście trzeba było uczcić spotkanie wodą rozmowną. Nie mniej zaczęło świtać jak kładliśmy się spać.

Dzień pierwszy - No to jedziemy do Zamku na skale.

Po bardzo długim śnie (jakieś 4 godziny) wyruszaliśmy do Wrocka, gdzie odbieraliśmy MaxDemage.
W tracie podróży doszły nas słuchy, że pierwsze gadżety rozdawano we Wrocławiu (kurcze a myśmy się nie załapali), a na miejscu rozłożono dla nas czerwony dywan...

Z Wrocka spokojnym tempem wyruszyliśmy do Zamku na Skale. Po udanej podroży cali i zdrowi dojechaliśmy na miejsce.
Jeszcze nie doszliśmy na miejsce a miejsce a już pierwsze znajome twarze pojawiły się na horyzoncie. Jak to miło spotkać się po roku ze starymi dobrymi znajomymi. Oczywiście jednym z pierwszych widoków był Gutek, który nieprzerwanie od kilku lat pełni zaszczytną roje głównego rejestratora, a koło niego...
oczywiście aby odebrać swój zestaw powitalny trzeba było swoje odczekać w kolejce
nagrodą za czekanie był pokaźny zestaw, który znajdował się w torbie

Po pysznym obiedzie rozpoczęły się pierwsze sesje. Na początek małe przywitanie i rozdanie pamiątkowych dyplomów dla naszych moderatorów (zarówno bloga jak i forum)

Po wszelkich formalnościach, przywitaniach i podziękowaniach przyszedł czas na sesje zaplanowane na piątek. Na pierwszy ogień poszedł Samsung i jego Knox
Zaraz po Samsungu swoją prezentacje przedstawił Intel
Obie prezentacje dość ciekawe, no i oczywiście poprowadzone w sposób, który zainteresował chyba każdego.

Tradycją zawiązaną w zeszłym roku jest geocahing (czy jakoś tak), oczywiście w tym roku nie mogło być inaczej, a więc kilka grup zaczęło uganiać się wokół zamku zmagająca się z komarami i innymi żyjątkami:)

Wieczorek został przeznaczony na czas wolny, kiedy to można było pogadać z partnerami, obejrzeć ich wystawy czy skorzystać z sauny i basenu.

Dzień drugi - Trochę sesji i trochę integracji.

Dyskusje poprzedniego dnia trwały do późnych godzin nocnych (no, dla niektórych porannych), a wiec poranek był dla niektórych dość ciężki. Dobrze, że śniadanie serwowano do godziny 10 :).

Po śniadanku przyszedł czas na pierwszy blok sesji naszych partnerów. Na pierwszy ogień poszła Opera i jej nowa przeglądarka

Zaraz po chłopakach z Opery posłuchaliśmy wystąpienia chłopaków z Kingstona

Mała przerwa i dwie kolejne prelekcje naszych partnerów. Tym razem tp-link

oraz Fibaro ze swoim systemem inteligentnego domu.

Po Fibaro nastąpiła krótka przerwa i sala należała do naszych użytkowników. Na pierwszy ogień poszli penguin i Ryan, który opowiadali o procesie rekrutacji na stanowiska developerskie. Następnie pojawił się Limak i jego latające drony.

Gdzieś pomiędzy kolejnymi prelekcjami zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie, a że pogoda nie specjalnie dopisała to zdjęcie zrobiono w zadaszonym dziedzińcu zamku.

Oczywiście HotZlot bez rozgrywek siatkówki to nie HotZlot, a więc i w tym roku nie było inaczej:

Na wieczór pozostała tylko impreza integracyjna, która już po raz kolejny odbyła się przy akompaniamencie rewelacyjnej grupy Mescalero.

Dzień trzeci - Dla niektórych to już koniec.

No i sobotnia.impreza integracyjna trwała do wczesnych godzin rannych, a więc pobudka dla niektórych była bolesna :). Dobrze, że w niedzielę śniadanie serwowane było do godziny 11:). Po posiłku zakończyła się podstawowa część zlotu. Trochę osób pożegnało się z nami, a reszta została na pobyt rozszerzony.

Tradycją pobytu rozszerzonego jest lighting talks prowadzone przez naszych użytkowników. Tym razem mieliśmy 3 wystąpienia. Pierwszy był lukasamd, który opowiadał o opuszczonym mieście Pstrążu, Drugi był djfoxer, który powiedział nieco tworzeniu aplikacji dla WindowsPhone, dla osób które nie znają żadnego języka programowania. Ostatni był penguin, który opowiadał o skokach na bungie

Po południu oczywiście trochę wolnego czasu a wieczorem ognisko i ciąg dalszy integracji, tym razem jednak trzeba było samemu upiec sobie kiełbachę. No i niektórym to pieczenie zeszło do 5 rano:). Oczywiście przy takim ognisku pojawił się Krogulec, który zamęczał nas kolejnym opowiadaniami na temat działania DP, a zresztą nie tylko. Jednak ten facet ma dar do opowiadania:)

Dzień czwarty - A dziś to już koniec dla wszystkich.

Niestety w poniedziałek HZ zakończył się definitywnie i trzeba było pożegnać się i odjechać do domu, wracając do rzeczywistości, a to trochę boli po takim wspaniałym wydarzeniu.

Na koniec jeszcze kilka fotek, które w jakiś sposób obrazują czym jest HZ

Na koniec pozostaje tylko podziękować wszystkim po kolei i każdemu z osobna za kolejny zlot, który był po prosty świetny. W pierwszej kolejności podziękowania nalezą się redakcji za zorganizowanie HZ, równie wielkie podziękowania nalezą się partnerom, bez których takie spotkanie nie byłoby możliwe. No i oczywiście dziękuje wam użytkownicy DP, za to że byliście, że mogłem się z Wami spotkać i pogadać.Mam nadziej również, że żaden z autorów zdjęć (zostały one wybrane od różnych użytkowników) nie ma nic przeciwko użyciu ich zdjęć w tym wpisie. Kurcze, z krótkiego opisu wyszła mi mała fotorelacja:)

Przy okazji okazuje się, że to mój 4 HotZlot i do tej pory na temat każdego poprzedniego coś skrobnąłem:

Na koniec oczywiście standardowo spis treści wszystkiego, co do tej pory udało mi się spłodzić na blogu. 

inne

Komentarze

0 nowych
andrewi   15 #1 14.07.2014 10:20

W końcu pierwszy fajny tekst o HZ :) też coś naskrobię, muszę jednak najpierw nadgonić recenzje sprzętu od Samsunga :)

ariiell   13 #2 14.07.2014 10:25

Świetna relacja :) miło się czytało a ile wspomnień przywołałeś :)

xomo_pl   24 #3 14.07.2014 10:26

@Shaki81 świetnie przygotowania relacja ;)

SebaZ   18 #4 14.07.2014 11:29

Po Twojej relacji nie ma już sensu pisać swojej. Lepiej bym tego nie ujął :)

Autor edytował komentarz.
  #5 14.07.2014 12:02

@Zbigniew2003: Obecna forma wywiadów już się przejadła. Zastanawiam się nad czymś nowym, ale póki co wszystko rodzi się w bólach.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #6 14.07.2014 12:05

@Zbigniew2003: Niestety, obecna forma wywiadów już się trochę przejadła, pracuje nad czymś innym, ale póki co wszystko rodzi się w bólach

SebaZ   18 #7 14.07.2014 12:08

@Shaki81: Taki szatański plan mi przyszedł do głowy, żeby opisać akcję o kryptonimie "skarpetki", ale to już po hardkorze by było no i bardziej autorowi zdjęcia to pasuje :P

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #8 14.07.2014 12:19

Nie napisałeś o swoim wyróżnieniu :P

wieszak   11 #9 14.07.2014 12:30

Bardzo miło się czytało :) a i dużo zdjęć ;)

msnet   22 #10 14.07.2014 12:30

Zdjęcie numer 3 jest The Best :D

fiesta   15 #11 14.07.2014 14:01

Shaki zabrakło w tym roku prezentacji odzieży wierzchniej od DP oczywiście z modelem w Twojej osobie w roli głównej ;)

Axles   18 #12 14.07.2014 15:07

Wszystko co dobre szybko się kończy i mimo, że ten zlot wg. mnie był najlepszy o dziwo szybciej przyszło mi uwolnić się od wspomnień, bo w tamtym roku to przez dobry miesiąc nie potrafiłem wrócić na właściwy tor życia :)
@Shaki81zdjęcia są wszystkie z FTP wzięte, bo niektóre fajne a pierwszy raz widzę.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #13 14.07.2014 16:59

@Axles: Tak, zdjęcia są z FTP'a, bo sam nie robiłem zdjęć.
Dzięki wszystkim za dobre słowa:)

GBM   22 #14 14.07.2014 19:26

Ten zlot był super, a zwłaszcza niedzielne popołudnie... nigdy się tak dobrze nie bawiłem, żeby w 10 minut roześmiać się dwa razy do łez... :D

Dzięki Shaki za świetne towarzystwo, a także możliwość testowania klawiatury do Twojego tableta :DDD

msnet   22 #15 14.07.2014 20:06

@GBM: Przeżyła? :D

SebaZ   18 #16 14.07.2014 20:14

@msnet: zwłaszcza jak @GBM zdalnie sterował @Shaki81 tansformerem :P

// sorki GBM, ale nie podpowiada Twojego loginu :P

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #17 14.07.2014 20:57

@SebaZ ponoć moja mina bezcenna :) A akcję skarpetkową zostawmy już w spokoju

@msnet żyje Jeszcze:)

Autor edytował komentarz.
Ave5   8 #18 14.07.2014 21:41

@andrewi: "pierwszy fajny"....Teraz jest mi przykro.

leyda   9 #19 14.07.2014 22:55

niesamowite przeżycie, było zacnie! :)
i powiem Wam szczerze ,mam łzy w oczach ze wzruszenia...

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #20 15.07.2014 00:18

Korzystając z okazji, dzięki wielkie za spotkanie na HZ! Było wybornie, świetnie się bawiliśmy i generalnie cieszę się, że było mi dane po raz kolejny być na tej imprezie.

djDziadek   17 #21 15.07.2014 06:35

@Shaki81: Dzięki za gościnę ;)
Wszystkim dziękuję za kolejne owocne spotkanie i wymianę doświadczeń.
@SebaZ - łatka pomogła na chwilę, jednak system okazał się bardziej dziurawy niż ktokolwiek mógł przypuszczać ;)
Szkoda, że nikt nie zauważył, że podsłuchy przy stolikach nie były potrzebne - dzięki hostessom wiedziały o wszystkim wszystkie publiczne media:
P atrycja
A da
P aulina
jak widać wszystko było ustawione medialnie ;)

Autor edytował komentarz.
andrewi   15 #22 15.07.2014 08:19

@Ave5: Sorki Ave, powiedzmy że dopiero się obudziłem po HotZlocie i poprzednie wpisy jakoś mi umknęły ;P

SebaZ   18 #23 15.07.2014 13:30

@djDziadek: Węszysz spisek? :D

RoninPn   14 #24 15.07.2014 14:33

@Shaki81 świetny wpis, jest 1 małe potknięcie opis pod zdjęciem
powinno być:

" zadowolony "dyplomowany" moderator :)"
p.s.
Wpis odnośnie nagród pewnej Loży zostanie dodany w puźniejszym terminie :)

Semtex   19 #25 15.07.2014 19:25

Ooo, nawet się z foto załapałem, prawie rozwodowe :D
Dobry wpis Shak :)

ziupo   6 #26 15.07.2014 23:01

No tak, a mnie jak zwykle na zdjęciach nei ma, znowu za kimś stoję ;)