Linux
liczba publikacji: 5pierwszy wpis: 11 Października 2011ostatni wpis: 5 Września 2016

Na Linxie się nie znam, cały czas się go uczę i jeszcze długa droga przede mną. Jednakże kilka razy zdarzyło mi się napisać co nieco o tym systemie.

Linux w instytucjach — no i dostało mi się za moją niewiedzę

Może tytuł nie do końca oddaje to co mam na myśli, ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Do rzeczy więc. Jakiś czas temu na naszym portalu pojawiła się informacja o tym, że Rosjanie rezygnują z Windowsa i palnąłem wówczas gafę na temat Linuxa w Monachium. Postanowiłem przyjrzeć się tej sprawie głębiej (wiem, szybki jestem:)) i wyszło na to, że jednak nie miałem racji. Ale może po kolei.

Jak prawidłowo skonfigurować dysk SSD pod Linuxa???

W końcu kupiłem dysk SSD :)

Kilka dni zostałem właścicielem nowego dysku Kingston SSDNow V100 i postanowiłem go zainstalować w moim netbooku. Z początku miałem go zainstalować do "dużego laptopa", ale że ostatnio mało z niego korzystam, zrezygnowałem więc.

W pudełku oprócz samego dysku samego dysku był rewelacyjny program do klonowania dysku. Wytestowałem go i klonowanie poszło bez problemów.

Linux bez terminala – to raczej niemożliwe

Jak już kiedyś wspominałem jestem początkującym użytkownikiem systemów Linux (aż wstyd się przyznać) i dopiero poznaje co i jak się z tym je.

Moje skromne doświadczenia opieram na przykładzie dwóch systemów z rodziny Linux a mianowicie Mint oraz Ubuntu. Aby poznać system należałoby by go zainstalować. Sama instalacja jest banalnie prosta, bo jest o polsku i cała w interfejsie graficznym, wystarczy więc tylko czytać kolejne ekrany i system mamy zainstalowany.