Specjalista ds. teleinformatycznych
liczba publikacji: 80pierwszy wpis: 11 Kwietnia 2011ostatni wpis: 31 Lipca 2017

Opis moich zmagań w pracy jako informatyk, czyli pan od wszystkiego co jest elektroniczne. Nie ważne czy to komputer, telefon czy holter, specjalista ds teleinformatycznych daje radę.

Specjalista ds. teleinformatycznych i masakryczny tydzień w pracy (1) cz.69

Czy zdarzają się Wam takie dni, kiedy odnosicie wrażenie, że cokolwiek zrobicie to i tak na koniec się pokiełbasi? Ja przeżyłem taki cały ostatni tydzień. Awaria goni awarię a próba naprawienia jednej kończy się dwoma następnymi. W środę chciałem rzucić to wszystko w cholerę i wyjechać gdzieś, gdzie nie ma zasięgu, żadnego komputera i mieć święty spokój. No ale może po kolei.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia zapowiadał się dobrze. Pogoda dobra, słoneczko świeci, ogólne nastrój po weekendzie świetny.

Specjalista ds. teleinformatycznych — XP do Lamusa, w końcu, choć niekoniecznie cz.67

8 Kwietnia 2014 roku Microsoft oficjalnie zakończył 13 letnie wsparcie dla Windowsa XP. W tym czasie sam XP'ek przeszedł wiele zmian i poprawek. Najważniejszą chyba było wprowadzenie Service Packa 2, który zmienił na lepsze wiele rzeczy w tym systemie. Ale nie o tym chciałem w dzisiejszym wpisie. Dziś o tym, że jednak pomimo swojego słusznego wieku Windows XP jeszcze ma przed sobą kilka lat życia.

Na początku 2014 roku miałem w szpitalu 110 komputerów z czego 90 pracowało na XP'ku.

Specjalista ds. teleinformatycznych — tak o wszystkim i niczym cz.66

W ciągu ostatnich 3 tygodni na naszym portalu zawiązała się ciekawa grupka kilku osób, która za główny cel wzięła sobie uprzykrzenie mi "życia dobroprogramowego". Kochani użytkownicy informuje Was, że za mało się staracie i Wasze no powiedzmy ciekawe komentarze i maile pod moim adresem nie robią na mnie żadnego wrażenia. Albo zacznijcie jakąś większą kampanię, albo dajcie sobie spokój bo zaczyna się to robić nudne.

Tym optymistycznym akcentem zapraszam do kolejnej odsłony specjalisty ds. teleinfomatycznych.

Specjalista ds teleinformatycznych — no i mamy kolejnego informatyka w firmie cz.64

Wraz z końcem wakacji Radek odszedł z pracy i rozpoczął studia. O drugim takim pracowniku to ja mogę sobie tylko pomarzyć. Jednakże Radek chciał pozostawić po sobie dobre wspomnienie i zaproponował swojego kumpla na to stanowisko. Niestety okazało się, że ten człowiek nie nadaje się w ogóle. Po 5 kolejnych tygodniach zaś zostałem sam. Kurde znowu będzie przes...

Specjalista ds teleinformatycznych - Człowieku ty jesteś idiotą cz.60

Nigdy nie uważałem siebie za jakieś guru informatyczne, ot znam się po trochu na wszystkich (no prawie) zagadnieniach sfery IT. Trochę programisty, trochę grafika, trochę szkoleniowca, trochę administratora. A jak wiadomo jak jesteś do wszystkiego to jesteś do niczego. I takie wrażenie odnoszę od jakiegoś czasu w mojej pracy. No, ale może po kolei.

Przypadek pierwszy - po co wycofujesz te stare komputery skoro one jeszcze działają, przecież to ponoszenie niepotrzebnych kosztów. W związku z projektem informatycznym jaki w tej chwili realizujemy (