Specjalista ds. teleinformatycznych
liczba publikacji: 80pierwszy wpis: 11 Kwietnia 2011ostatni wpis: 31 Lipca 2017

Opis moich zmagań w pracy jako informatyk, czyli pan od wszystkiego co jest elektroniczne. Nie ważne czy to komputer, telefon czy holter, specjalista ds teleinformatycznych daje radę.

Specjalista ds. teleinformatycznych — spory projekt informatyczny (1) cz.58

Jakieś 2 lata temu nasz kierownik działu "Strategii i rozwoju szpitala" (swoją drogą to bardzo ciekawy dział administracji w szpitalu - ale o tym może kiedy indziej) poinformował mnie o możliwości uzyskania dofinansowania na rozwój informatyzacji w szpitalu pod kątem dostosowania oprogramowania do wymogów "Elektronicznej dokumentacji medycznej ", jakie narzuca na nas NFZ.

Specjalista ds. teleinformatycznych dostał podwójnej czkawki i ma teraz za swoje cz.57

Czas w firmie płynie nieubłaganie, jeszcze niedawno cieszyłem się dostawami "nowego" sprzętu do firmy a teraz przeklinam te dwa dni, w których powziąłem decyzję o "sprowadzeniu" większej ilości używek do firmy. Chciałem być mądrzejszy od waszych opinii to teraz mam za swoje. Dobra uspokoiłem się trochę , to teraz może po kolei.

Geniusz 1 - Komputery z wrocławskiego sądu

Dwa lata temu cieszyłem się jak małe dziecko, że

Specjalista ds. teleinformatycznych — chyba starczy tego chorowania cz.56

Ja to chyba jakiś dziwny jestem. Przez dwa miesiące chorowania codziennie marudziłem, że chcę z powrotem do pracy, teraz gdy już pracuje to najchętniej rzuciłbym to wszystko w diabły bo czasami odechciewa mi się takiej pracy. Mówią, że kobieta zmienną jest, ale przez ostatnie kilka tygodni to chyba jak taka zmienną kobieta jestem, bo co chwila coś mi nie pasuje. No ale może po kolei.

Wielki powrót do pracy

Specjalista ds. teleinformatycznych na zwolnieniu lekarskim cz.54

Złamałem nogę (no prawie:)). Kilka mniejszych projektów rozpoczętych, zakup kompów polesingowych domówiony, ostatnie poprawki do projektu unijnego (spoko, o samym projekcie też kiedyś napiszę) pojawiają się co najmniej dwa razy w tygodniu. Każdą poprawkę trzeba zaopiniować. Do tego uwalił się jeden z mniej ważnych systemów, a ja oczywiście jestem sam na stanowisku. Miałem nadzieje, że mój ostatni stażysta

Specjalista ds. teleinformatycznych — podsumowanie półrocznego stażu cz.52

Koniec roku jest dla mnie w pracy dość ciężki. Z końcem października młody człowiek zakończył u mnie miesięczną praktykę. O dziwo byłem bardziej niż zadowolony z tego praktykanta. Niestety z końcem listopada mój stażysta również zakończył karierę. Ten wpis chciałbym poświęcić właśnie dla tego młodego człowieka.

Niestety pierwsze wrażenie jaki zrobił ów człowiek nie było zbyt dobre.

Specjalista ds. teleinformatycznych — podsumowanie miesiąca praktyki cz.51

A jednak mnie nie zwolnią i podobno jakaś podwyżka się szykuje:) Nie jest więc źle:) Przez cały październik miałem na praktyce ucznia lokalnego technikum Informatycznego. Po ostatnich orłach, o których wspomniałem jakiś czas temu miałem mieszane uczucia co do tego czy w ogóle brać kolejnego człowieczka, który może się okazać, no powiedzmy nie taki jak oczekiwałem.

Specjalista ds. teleinformatycznych — które dyski są najbardziej awaryjne cz.50

Co za zwariowany dzień. Już myślałem, że nie zdążę dziś nic opublikować, a już tak przyzwyczaiłem się do swoich poniedziałkowych publikacji, ze normalnie czuje się chory. Do dzieła więc:) Jeszcze tydzień temu obawiałem się, że będzie to ostatni wpis z serii specjalisty. Dość duże zmiany i zadymy w szpitalu wywołały lekką obawę, że mogę pozbyć się swojego stanowiska i zasilę szeregi bezrobotnych. Okazało się, że jednak to tylko burza w szklance wody, a więc specjalista dalej trwa na swoim stanowisku, a co za tym idzie kolejne wpisy już się tworzą. Zapraszam więc do kolejnego odsłony specjalisty.