Specjalista ds. teleinformatycznych
liczba publikacji: 80pierwszy wpis: 11 Kwietnia 2011ostatni wpis: 31 Lipca 2017

Opis moich zmagań w pracy jako informatyk, czyli pan od wszystkiego co jest elektroniczne. Nie ważne czy to komputer, telefon czy holter, specjalista ds teleinformatycznych daje radę.

Specjalista ds. teleinformatycznych - To był chyba najgorszy miesiąc w mojej pracy cz.39

Dlaczego taki tytuł? Bo rzeczywiście jak niedawno pisał 2099 zdarzają się takie dni, że za co się nie weźmiesz to wszystko się chrzani. Ja mam takie fatum od połowy września. I nic nie zapowiada aby to fatum przeszło, choć może jeden aspekt wyszedł na plus, ale jak to mówią "jedna jaskółka wiosny nie czyni". Do dzieła więc:

Może zacznijmy od jakiegoś pozytywu.

W

Specjalista ds. teleinformatycznych - Przekroczyłem już chyba wszelkie granice cz.38

No to czas na zaległy wpis:). Ze względu na notoryczny brak czasu i kolejnych stażystów, którzy maja dwie lewe ręce do roboty przez ostatni czas trochę zapuściłem moją firmę. Co mam na myśli mówiąc zapuściłem? Już tłumaczę. Wiele rzeczy niestety robi się na szybko i prowizorycznie, a u nas w Polsce już tak jest, że prowizorka trwa wiecznie to ostatnio zrobiłem mały przegląd swoich sieci komputerowych i niestety się przeraziłem. Dlaczego? Bo to, co sam stworzyłem przechodzi ludzkie pojęcie. Dobra już przechodzę do sedna.

Specjalista ds. teleinformatycznych - Wielki powrót do pracy cz.37

Ostatnim razem pisałem, że nie pracowałem od miesiąca. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i trza było wrócić do szarej rzeczywistości. I niestety rzeczywistość okazała się bardzo brutalna bo bałaganu pozostało co nie miara. Zresztą jaki bałagan był u mnie w firmie, kilku z Was słyszało moją rozmowę ze stażystą jaką odbyłem zaraz po przyjeździe do Kliczkowa. A wiec może po kolei sprawdziłem co też mój stażysta nawyczyniał?

Specjalista ds. teleinformatycznych - Dzisiaj tak o niczym cz.36

Jako, że poznawałem pracę szpitala z drugiej strony (dałem się pokroić:)) od prawie trzech tygodni nie pracuje. A wiec dla mnie nic nowego w szpitalu się nie dzieje. Ale, że zawsze jest coś to trza by wrócić do starszych spraw, o których nie wspomniałem. A więc specjalista nawet na przedłużonym chorobowym się nie nudzi:)

Kompy z sądu

Jakiś czas temu pisałem o komputerach, które dostałem z sądu.

Specjalista ds. teleinformatycznych - Wiekowa centrala telefoniczna i nowa sieć w administracji cz.35

W sumie na ten wpis przypadają dwa tematy a mianowicie próba uporządkowania starej rodzielnicy telefonicznej oraz budowa od podstaw nowej sieci komputerowej w głównym budynku szpitala gdzie znajduję się administracja. Jako, że jestem w tej chwili w trakcie kompletowania sprzętu do tej sieci temat ten odpuszczę jeszcze do kolejnego wpisu. Pozostaje więc rodzielnica i skrzynka TP.

Specjalista ds. teleinformatycznych - tak o wszystkim cz. 32

W sumie to w moim szpitalu nie dzieje się nic a jednocześnie wiele się dzieje. Dzisiaj tak trochę poskacze po tematach szpitalnego informatyka bo chciałbym się podzielić kilkoma rzeczami a przy okazji zapytać informatyków z innych szpitali o e-WUŚ'ia, no ale może po kolei.

Ukochany EWUŚ

Jeszcze kilka dni a dostanę szału z tym ewusiem. Ja nie wiem, albo ja za głupi jestem, albo ten ewuś to jeden wielki niewypał. No, ale może po kolei.

Specjalista ds. teleinformatycznych - e-WUŚ i stażysta cz. 31

Dzisiaj chciałbym poruszyć dwie dość "ciekawe" sprawy dotycząc mojej pracy. A mianowicie ciąg dalszy walki z EWUŚ'iem oraz kilka spraw związanych z moim nowym stażystą. Zapraszam więc do lektury specjalisty ds. teleinformatycznych.

e-WUŚ

W zeszłym miesiącu pisałem o systemie EWUŚ, który został wdrożony w służbie zdrowia na terenie całej Polski. Jak ten system działa pisałem poprzednio.