Troszkę nostalgii dobroprogramowej

Koniec roku to czas podsumowań. Ja jednak niedawno zastanawiałem jak zmieniała się szata graficzna naszego ulubionego portalu technologicznego. Na szczęście mamy strony takie jak waybackmachine, które archiwizują strony. Do dzieła więc:)

Strona Główna Portalu

Pierwszy zrzut ekranu znalazłem z końcówki 2003 roku. Strona przedstawia się, no powiedzmy dość ciekawie:)

Drugi zrzut ekranu to pierwszy kwartał 2004 roku, strona przesała istotne zmiany i zaczeła wygladać w miare nowocześnie.

Po dwóch latach szata znacznie się nie zmieniła ale pojawił się ludek DP, którego obgryziona płyta jest z nami do dziś.

Druga połowa 2011 to niewielka (ze strony wizualnej) zmiana, jednak pojawiło się na niej więcej informacji.

No i dwa lata temu pojawiła się obecna szata graficzna vortalu - jak dla mnie najlepsza i najczytelniejsza.

Forum Dobrychprogramów

Forum dobrychprogramów istnieje praktycznie od początku istnienie strony. Pierwsza wersja pojawiła się gdzieś pod koniec 2003 roku. Forum miało 4 "główne" szaty graficzne, które prezentowały się następująco:

Pierwsza

Druga

Trzecia

Czwarta

Blog Dobrychprogramów

Z trzech wspominanych dziś działów naszego wortalu blog pojawił się najpóźniej. Nie mogę jednak wykopać jak wyglądała jego pierwsza wersja

Jak widać (tutaj lub na powyższym screenie) coś się rozsypuje. Chyba jednak pierwsza wersja bloga wyglądała nieco inaczej:)

Drugą wersję bloga będę darzył dość sporym sentymentem, bo wówczas zaczynałem swoją karierę na blogu. Ile razy bym na tą wersje nie patrzył to wydaje mi się lepsza niż teraźniejsza.

Choć z drugiej strony nie wiem dlaczego się czepiam 3 (czyli teraźniejszej) szacie graficznej, do której bardzo się przyzwyczaiłem i podejrzewam, że pierwszy bym narzekał na zmianę na coś nowego

A na koniec (dzisiejszego wpisu i całego roku)

Kończąc dzisiejszy wpis pozostaje tylko podrzucić link do spisu treści mojego blogowania i zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów. Mając na uwadze młodych blogerów (tych starszych zresztą też:)) polecam zapoznać się z tym wpisem, wasze wpisy tylko na tym zyskają, bo niektóre pomimo świetnej treści formatowanie mają bardzo niepoprawne.

Acha, jeszcze jedno - szampańskiej zabawy sylwestrowej i jeszcze lepszego nowego roku.