Walka z operatorami telekomunikacyjnych
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 30 Listopada 2011ostatni wpis: 18 Listopada 2013

O naszych operatorach telekomunikacyjnych napisano już nie jedno . Nie raz negatywnie a od czasu do czasu pozytywnie. Ja tez kilka ciekawych przebojów z nimi miałem

Opreatorzy telekomunikacyjni

Koniec roku jest zawsze wzmożonym okresem pracy wszelkiego rodzaju handlarzy, sprzedawców i domokrążców. Niestety wśród tej grupy dość duża ilość to sprzedawcy różnych usług teleinformatycznych. Sam padłem ofiarą takiego sprzedawcy tańszych rozmów telefonicznych w zeszłym roku. Ale może po kolei. Od czasu gdy rząd przełamał monopol wówczas Telekomunikacji Polskiej na rynku pojawiło się wielu wirtualnych operatorów bez żadnej infrastruktury technicznej. Oferują oni usługi na łączach TP (no a teraz już Orange:)) niejednokrotnie tańsze od naszego monopolisty.

Telekomunikacja Polska po raz n-ty

Ja wiem, że temat naszej kochanej TP (no teraz już Orange) już się przejadł, sam pisałem kilkakrotnie na temat naszego narodowego dostawcy, ale to co spotkało mnie w ostatnim czasie to przegięcie na maxa. A wszystko zaczęło się od tego, że moja siostra zapragnęła Internet od naszego kochanego operatora.

Nasza kochana Telekomunikacja Polska

Mam Neostradę

Od pół roku jestem szczęśliwym (no może nie do końca :) ) posiadaczem łącza Neostrada 6 Mb/s. Działa to nawet nieźle. Zwłaszcza po przejściu z 512 Kb/s to różnica jest diametralna. Koszt aktywacji było wtedy 10 zł.

Do tego musiałem kupić jakiś modem ADSL. Wybór padł na TP-LINK 8901G. Jak na moje ówczesne potrzeby był w zupełności wystarczający. Do tego dostałem za złotówkę jakiegoś Lexmarka, już nawet modelu nie pamiętam bo zaraz się kupiec za 250 zł znalazł to i poszła.