Windows
liczba publikacji: 22pierwszy wpis: 28 Marca 2011ostatni wpis: 26 Sierpnia 2015

Testowałem wersję próbną Windows Server 2012. Testowałem Windows 10 Technical Preview. Ciekawe co Microsoftowego przetestuje następnym razem. O stabilnych wersja Windowsa pisałem tez nie raz.

Windows 10 na hybrydzie

Kilka dni temu naskrobałem dwa (pierwszy i drugi ) wpisy na temat nowego dziecka z Redmond. Póki co wydaje się, że wyczerpałem temat, bo co tu więcej można pisać o nowszej wersji 8.1. Jak dla mnie to Windows 10 powinien mieć miano co najwyżej 8.2, bo na więcej nie zasługuje.

Dwie plotki na temat nowego Windowsa

Jak wszystkim wiadomo testowa wersja Windowsa 9 (Technical Preview) ma się pojawić 30 września podczas konferencji Microsoftu w San Francisco. Póki co nie jest to oficjalna data potwierdzona przez Microsoft, ale wszelkie plotki i domysły wskazują właśnie tą datę jako najprawdopodobniejszą.

Jednakże w piątek pojawiła się plotka, że jednak data wypuszczenia Windowsa 9 w wersji Technical Preview może być opóźniona o kilka dni i wszyscy czekający będą musieli się uzbroić w cierpliwość.

Co nowego przyniesie nam Windows 9 (Nazwa kodowa - Threshold)

Jednym z moich pierwszy wpisów na blogu dobrychprogamów były krótkie dywagacje na temat tego, czego możemy spodziewać się w Windowsie 8. Teraz na fali zapowiedzi pierwszej beta-wersji Windowsa 9 przydałoby się stworzyć krótkie podsumowanie zapowiedzi nowych funkcji, jakie mają się pojawić w najnowszym dziecku firmy z Redmond.

A więc nie przedłużając bezsensownie wpisu przyjrzyjmy się obietnicą Microsoftu

Microsofcie dziękuje Ci - głupota użytkownika ponad wszystko

O tym, że Windows XP kończy cykl życia wiedzieliśmy przynajmniej od kilku lat, jednakże większość z nas przechodziła obok tej informacjo obojętnie. Bo w sumie co się może stać jak Microsoft zakończy owe wsparcie? W sumie nic. Ja również należałem do grupy osób które wiedziały, że wsparcie się skończy ale wychodziłem z założenia, że wystarczy odpowiedni antywirus oraz firewall i będzie po sprawie. No właśnie, z tym antywirusem i firewallem to jednak nie do końca wyszło ma jak należy. Ale może po kolei.

Czas na Windows Server 2012 - Porażka

No cóż życie jest życiem. Dziś (a w sumie to wczoraj) miało być o tym jak skonfigurować serwer do pracy jako serwer WWW. A także jak zmusić serwer do zarządzania numerami IP w sieci, czyli popularny serwer DHCP, ale (no właśnie zawsze jest jakieś ale) komputer na którym miałem zainstalowany Windows Serwer 2012 wyzionął ducha. Niestety zasilacz, który zastosowałem w zestawie dostał przepięcia (oczywiście UPS'a nie było) i uszkodził płytę główna i pamięć RAM. Ja wiem, że kilku z Was od razu odradzało mi zastosowanie tego zasilacza (Jakiś tam Feel)