r   e   k   l   a   m   a
reklama

SharePoint Designer 2007 na MSDN

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Podstawowe aplikacje desktopowe pakietu Office 2007 pojawiły się do pobrania dla subskrybentów MSDN już jakiś czas temu (pisaliśmy o tym), a teraz udostępniono tam także SharePoint Designer 2007. Oprogramowanie można pobrać pod warunkiem posiadania wykupionej subskrypcji MSDN na odpowiednim poziomie.

Nowy produkt to tak naprawdę następca dobrze znanej aplikacji FrontPage, chociaż nieco zmieniono jego podstawowe zastosowanie. Jak sama nazwa wskazuje, teraz będzie on przeznaczony głównie do projektowania i edycji witryn pracy grupowej opartych o darmowe usługi Windows SharePoint Services i komercyjny Office SharePoint Server. Służą one do tworzenia wewnętrznych, intranetowych portali w firmach i stanowią miejsce przechowywania dokumentów, zadań, wspólnych kalendarzy i innego typu zawartości. SharePoint Designer 2007 posłuży do wprowadzania zmian czy wręcz tworzenia nowych witryn opartych o silnik SharePoint bez konieczności używania zaawansowanych narzędzi programistycznych takich jak Visual Studio.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial