r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sharp prezentuje Free-Form, czyli ekrany LCD o niemal dowolnym kształcie

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Sharp zaprezentował nowe wyświetlacze LCD, które dzięki technologii o nazwie Free-Form będą mogły być wytwarzane w niemal dowolnym kształcie. Już w 2017 roku mają one zmienić rynek, przede wszystkim w dziedzinie urządzeń ubieralnych.

Producenci ekranów LCD głównie skupiają się na polepszeniu jakości obrazu, zmniejszeniu zapotrzebowania na energię oraz zapewnieniu dłuższej pracy bez awarii. Jednak rynek zmienia się coraz szybciej i wymagania dotyczące możliwości wyświetlaczy również się zwiększają. Obecnie rośnie zainteresowanie elastycznymi ekranami, takimi jak chociażby, ostatnio zaprezentowanymi przez Nokię. Pozwolą one na tworzenie jeszcze ciekawszych urządzeń mobilnych, a także sprzętu IT zupełnie nowego rodzaju. Z pewnością równie mocno wyczekiwana jest technologia, która pozwoliłaby na produkcję paneli LCD o zupełnie dowolnych kształtach.

Firma Sharp właśnie pokazała nowe wyświetlacze LCD o nazwie Free-From, które dzięki rozciągnięciu układu elektrycznego na powierzchni całego ekranu będą mogły być produkowane w zupełnie różnych kształtach. Aktualnie układ elektryczny umieszczany jest w ramce wokół samego panelu LCD, co nakłada pewne ograniczenia na producentów. Nowa technologia od Sharpa pozwoli na znacznie lepsze dopasowanie ekranów do różnych urządzeń. Free-From może przyczynić się do pojawienie się na rynku znacznie ciekawszych smartwatchy, lepiej przystosowanych do naszych dłoni smartfonów oraz tabletów.

r   e   k   l   a   m   a

Najbardziej obiecująco wygląda jednak zastosowanie nowych wyświetlaczy w motoryzacji: trafiłyby do kokpitu, pozwalając producentom aut na projektowanie znacznie bardziej interesujących form deski rozdzielczej.

Na produkcję na skalę przemysłową przyjdzie nam jednak trochę jeszcze poczekać. Dopiero w 2017, kosztem wielu miliardów jenów, firma zakończy prace nad modernizacją zakładów w Taki. Sharp zapewnia jednak, że nie będzie to kolejny zapomniany genialny wynalazek. Trwają rozmowy z 10 dużymi producentami z Europy, Ameryki Północnej i Japonii w sprawie zastosowania nowych wyświetlaczy w ich produktach, niektórzy europejscy designerzy już przygotowali swoje projekty.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.