reklama

SharpDevelop 4.0 Beta 1 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ukazała się wersja beta SharpDevelop 4.0 - środowiska IDE dla platformy .NET dedykowanego użytkownikom systemu Windows.

SharpDevelop 4.0 Beta został przygotowany z myślą o platformie .NET 4.0 udostępnionej przez Microsoft w kwietniu tego roku. W nowej wersji programu twórcy przepisali znaczą część elementów korzystając z Windows Presentation Foundation (WPF) - od nowa został napisany między innymi edytor tekstu AvalonEdit, który bazuje teraz na WPF, a nie - jak jego poprzednik - na Windows Forms. W związku z przebudową interfejsu pewnym zmianom uległ generator kodu Alt+Ins. Ponadto możliwe stało się kompilowanie projektów dla .NET 4.0 bez potrzeby instalowania Windows SDK oraz unit testing z IronPython. SharpDevelop 4.0 Beta wzbogacił się także o nowy moduł pomocy Help Viewer oraz potrafi wykorzystać dodatkowe funkcje paska zadań w Windows 7. Ponadto twórcy dodali do programu szereg pomniejszych usprawnień i poprawili błędy dostrzeżone w poprzednich kompilacjach aplikacji.

SharpDevelop 4.0 Beta 1 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Programowanie -> Środowiska programistyczne. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić