Shazam Shazam 3.6.0.0

Strona główna Windows Phone Multimedia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja nie jest już rozwijana i nie dostanie żadnej aktualizacji.

Kiedy słyszymy ciekawą nutę wydobywającą się z radia, z czyjegoś samochodu, z okna czy głośników w klubie i nie znamy jej tytułu, to warto użyć programu Shazam. Jest to prosta aplikacja do rozpoznawania muzyki. Po włączeniu wystarczy kliknąć „słuchaj”, przybliżyć telefon do źródła dźwięku. Następnie czekamy chwilę, aż zarejestrowany fragment zostanie przesłany do serwerów Shazam i tam zostanie dopasowany odpowiedni utwór.

Wynik wygląda następująco. Duża okładka albumu, tytuł, piosenki oraz wykonawca. Pod tym dostajemy dostęp do Nokia Muzyka (tylko dla telefonów Lumia), gdzie możemy kupić utwór — jest to koszt ok. 5zł za piosenkę. Następnie mamy przekierowanie do YouTube. Pod tym czasami można znaleźć recenzje utworu, która jest zazwyczaj krótka i w języku angielskim. Oprócz recenzji dostajemy także dostęp do biografii artysty.

Na belce znajdują się 3 przyciski: taguj teraz (czyli szukanie od nowa), udostępnij przez SNS i usuń tag. Wszystkie tagi są zapisywane w historii i możemy je przeglądać w kolumnie „najnowsze tagi”. Następną kolumną jest top lista, czyli najpopularniejsze tagi w kraju, dalej znajdziemy tagi lokalne. W ustawieniach możemy wyłączyć usługę lokalizacyjną. Jako kafelek można przypiąć tagowanie i od razu po jego dotknięciu Shazam będzie nasłuchiwał. Poza nasłuchiwaniem jako kafelek da się ustawić lokalne tagi oraz skrót do aplikacji.

Aplikacja dostępna jest już w języku polskim. Utwory rozpoznaje dobrze, choć nie zawsze ideale — zależy to od poziomu szumów w otoczeniu, a czasami nawet tego, w którym momencie piosenki nasłuchujemy. Nie wszystkie funkcje są nadal aktywne. Nie dostajemy dostępu do LyricPlay, które wyświetla tekst utworu. Wszystko to jednak dostajemy całkowicie za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!