r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Shazam 3.6.0.0

Strona główna Windows Phone Multimedia

Aplikacja nie jest już rozwijana i nie dostanie żadnej aktualizacji.

Galeria programu

Kiedy słyszymy ciekawą nutę wydobywającą się z radia, z czyjegoś samochodu, z okna czy głośników w klubie i nie znamy jej tytułu, to warto użyć programu Shazam. Jest to prosta aplikacja do rozpoznawania muzyki. Po włączeniu wystarczy kliknąć „słuchaj”, przybliżyć telefon do źródła dźwięku. Następnie czekamy chwilę, aż zarejestrowany fragment zostanie przesłany do serwerów Shazam i tam zostanie dopasowany odpowiedni utwór.

Wynik wygląda następująco. Duża okładka albumu, tytuł, piosenki oraz wykonawca. Pod tym dostajemy dostęp do Nokia Muzyka (tylko dla telefonów Lumia), gdzie możemy kupić utwór — jest to koszt ok. 5zł za piosenkę. Następnie mamy przekierowanie do YouTube. Pod tym czasami można znaleźć recenzje utworu, która jest zazwyczaj krótka i w języku angielskim. Oprócz recenzji dostajemy także dostęp do biografii artysty.

Na belce znajdują się 3 przyciski: taguj teraz (czyli szukanie od nowa), udostępnij przez SNS i usuń tag. Wszystkie tagi są zapisywane w historii i możemy je przeglądać w kolumnie „najnowsze tagi”. Następną kolumną jest top lista, czyli najpopularniejsze tagi w kraju, dalej znajdziemy tagi lokalne. W ustawieniach możemy wyłączyć usługę lokalizacyjną. Jako kafelek można przypiąć tagowanie i od razu po jego dotknięciu Shazam będzie nasłuchiwał. Poza nasłuchiwaniem jako kafelek da się ustawić lokalne tagi oraz skrót do aplikacji.

Aplikacja dostępna jest już w języku polskim. Utwory rozpoznaje dobrze, choć nie zawsze ideale — zależy to od poziomu szumów w otoczeniu, a czasami nawet tego, w którym momencie piosenki nasłuchujemy. Nie wszystkie funkcje są nadal aktywne. Nie dostajemy dostępu do LyricPlay, które wyświetla tekst utworu. Wszystko to jednak dostajemy całkowicie za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dla Shazam muzyka to za mało. Aplikacja będzie rozpoznawała otaczające nas przedmioty

16
OPROGRAMOWANIE 06.03.2015 | Paweł Piskurewicz

Shazam to popularna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Wystarczy, że za jej pomocą nagramy krótki fragment słuchanego utworu, aby po chwili otrzymać o nim pełne informacje. Jak się jednak okazuje, aspiracje jej twórców sięgają znacznie dalej i nie dotyczą tylko rynku muzycznego. Kolejnym etapem w rozwoju usługi ma być rozpoznawanie otaczających nas przedmiotów. Jej autorzy jako przykład podają skanowanie opakowania płatków w celu poznania dokładniejszych informacji żywieniowych, czy też możliwość zakupu ścieżki dźwiękowej po zeskanowaniu płyty DVD z filmem. Powiązanie wyszukiwanej treści z…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.