r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Shazam 11.6.0

Strona główna iOS Multimedia Inne programy multimedialne

Shazam to praktyczna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Wystarczy przystawić telefon do źródła dźwięku i włączyć rozpoznawanie, by po chwili dowiedzieć się jaki to jest utwór.

Aplikacja po rozpoznaniu utworu pokazuje dokładne dane na jego temat, takie jak nazwa artysty i albumu, z którego pochodzi, okładkę, gatunek muzyki, krótką charakterystykę, zbliżające się koncerty wykonawcy i najpopularniejsze jego utwory. Dalej z poziomu programu możemy przejść bezpośrednio do sklepu iTunes, w którym można nabyć rozpoznaną muzykę (o ile w samym sklepie jest ona dostępna). Same rozpoznane utworu zostają zachowane w specjalnej liście My Tags, którą można oczywiście do woli zarządzać, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że za chwilę cenna informacja zniknie.

r   e   k   l   a   m   a

Interfejs aplikacji jest dość elegancki, a moment wykrywania fal dźwiękowych atrakcyjny dla oka dzięki estetycznemu projektowi i płynnie działającym animacjom.

Kolejną atrakcją programu jest możliwość śledzenia najpopularniejszych utworów w wybranej części świata. Do pomocy jest mapę, na którą są nałożone tagi z utworami. Mapa jest przejrzysta, gdyż w zależności od poziomu przybliżenia pojawiają się coraz dokładniejsze informacje, a wraz z oddaleniem, dane są uogólniane pokazując tylko wybrane najpopularniejsze w danej części świata piosenki. Przeglądanie mapy nie wymaga udostępniania informacji o własnej lokalizacji. Niemniej, można ją udostępnić wraz z naszymi wykrytymi piosenkami, poprawiając tym samym dane.

Aplikacja posiada też inne funkcje społecznościowe. Przede wszystkim integruje się z Facebookiem, dzięki czemu można dzielić się naszymi odkryciami, jak i przeglądać odkrycia znajomych.

Moduł rozpoznawania muzyki działa zaskakująco sprawnie. Wystarczy kilka sekund, by została ona poprawnie rozpoznania, nawet jeśli aplikacja zaczyna wykrywanie w środku utworu, czy jeśli serwuje się jej mało popularne kawałki. Źle sobie radzi jedynie z powolną i spokojną muzyką pozbawioną bitów, czy perkusji (prawdopodobnie grają one istotną rolę w procesie rozpoznawania). Nie ma wątpliwości, że niewielu użytkowników natrafi na problemy przy obsłudze.

Rozpoznaną muzykę możemy zakupić w App Store bądź też przesłuchać za pomocą takich usług jak Apple Muzyka i Rdio. Shazam w podstawowej wersji jest dostępny za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja dnia: Shazam

40
OPROGRAMOWANIE 28.11.2017 | Anna Rymsza

Dzisiejszą aplikacją dnia jest Shazam – świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią wiedzieć, czego właśnie słuchają w radiu lub pubie. Aplikacja nasłuchuje fragmentu piosenki, wysyła go do chmury i tam identyfikuje. Czego teraz słuchamy? Obsługa Shazam sprowadza się do dotknięcia lub przytrzymania przycisku na ekranie głównym aplikacji. Dotknięcie rozpozna jeden utwór, przytrzymanie zaś włączy tryb ciągłego rozpoznawania, w którym aplikacja zapisze listę wszystkich zidentyfikowanych kawałków. Można wtedy spokojnie zostawić smartfon w miejscu, gdzie dźwięk będzie mógł do niego swobodnie…

Shazam chce zatrzymać użytkowników na dłużej, wprowadza do aplikacji teledyski

0
OPROGRAMOWANIE 14.10.2016 | Mateusz Budzeń

Dzięki aplikacji Shazam miliony osób poznało tytuły piosenek. Aplikacja po rozpoznaniu muzyki, oferuje nam możliwość odtworzenia utworu na YouTube czy Spotify. Twórcy chcą jednak by użytkownicy dłużej zostawali w aplikacji, w związku z tym rozpoczęli współpracę z Vadio. Bezpośrednio w Shazam mają pojawić się wideoklipy. Shazam dla teledysków miałby ogromne grono potencjalnych odbiorców. Aplikacja została pobrana ponad miliard razy, a 120 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie robi wrażenie. Aktualnie w ramach usługi możemy wyłącznie posłuchać muzyki, a jeśli chcemy obejrzeć wideoklip,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.