r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Shazam 11.4.3

Strona główna iOS Multimedia Inne programy multimedialne

Shazam to praktyczna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Wystarczy przystawić telefon do źródła dźwięku i włączyć rozpoznawanie, by po chwili dowiedzieć się jaki to jest utwór.

Galeria programu

Aplikacja po rozpoznaniu utworu pokazuje dokładne dane na jego temat, takie jak nazwa artysty i albumu, z którego pochodzi, okładkę, gatunek muzyki, krótką charakterystykę, zbliżające się koncerty wykonawcy i najpopularniejsze jego utwory. Dalej z poziomu programu możemy przejść bezpośrednio do sklepu iTunes, w którym można nabyć rozpoznaną muzykę (o ile w samym sklepie jest ona dostępna). Same rozpoznane utworu zostają zachowane w specjalnej liście My Tags, którą można oczywiście do woli zarządzać, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że za chwilę cenna informacja zniknie.

Interfejs aplikacji jest dość elegancki, a moment wykrywania fal dźwiękowych atrakcyjny dla oka dzięki estetycznemu projektowi i płynnie działającym animacjom.

Kolejną atrakcją programu jest możliwość śledzenia najpopularniejszych utworów w wybranej części świata. Do pomocy jest mapę, na którą są nałożone tagi z utworami. Mapa jest przejrzysta, gdyż w zależności od poziomu przybliżenia pojawiają się coraz dokładniejsze informacje, a wraz z oddaleniem, dane są uogólniane pokazując tylko wybrane najpopularniejsze w danej części świata piosenki. Przeglądanie mapy nie wymaga udostępniania informacji o własnej lokalizacji. Niemniej, można ją udostępnić wraz z naszymi wykrytymi piosenkami, poprawiając tym samym dane.

Aplikacja posiada też inne funkcje społecznościowe. Przede wszystkim integruje się z Facebookiem, dzięki czemu można dzielić się naszymi odkryciami, jak i przeglądać odkrycia znajomych.

Moduł rozpoznawania muzyki działa zaskakująco sprawnie. Wystarczy kilka sekund, by została ona poprawnie rozpoznania, nawet jeśli aplikacja zaczyna wykrywanie w środku utworu, czy jeśli serwuje się jej mało popularne kawałki. Źle sobie radzi jedynie z powolną i spokojną muzyką pozbawioną bitów, czy perkusji (prawdopodobnie grają one istotną rolę w procesie rozpoznawania). Nie ma wątpliwości, że niewielu użytkowników natrafi na problemy przy obsłudze.

Rozpoznaną muzykę możemy zakupić w App Store bądź też przesłuchać za pomocą takich usług jak Apple Muzyka i Rdio. Shazam w podstawowej wersji jest dostępny za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Shazam chce zatrzymać użytkowników na dłużej, wprowadza do aplikacji teledyski

0
OPROGRAMOWANIE 14.10.2016 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Dzięki aplikacji Shazam miliony osób poznało tytuły piosenek. Aplikacja po rozpoznaniu muzyki, oferuje nam możliwość odtworzenia utworu na YouTube czy Spotify. Twórcy chcą jednak by użytkownicy dłużej zostawali w aplikacji, w związku z tym rozpoczęli współpracę z Vadio. Bezpośrednio w Shazam mają pojawić się wideoklipy. Shazam dla teledysków miałby ogromne grono potencjalnych odbiorców. Aplikacja została pobrana ponad miliard razy, a 120 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie robi wrażenie. Aktualnie w ramach usługi możemy wyłącznie posłuchać muzyki, a jeśli chcemy obejrzeć wideoklip,…

Smartfony Xiaomi z rozpoznawaniem muzyki na podstawie nucenia

20
OPROGRAMOWANIE 17.02.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dobre wieści dla fanów muzyki i smartfonów z Państwa Środka. Wiele wskazuje na to, że wkrótce w urządzeniach od Xiaomi dostępne będzie oprogramowanie, które znacznie uprości proces rozpoznawania muzyki. Chińczycy pracują bowiem nad zaoferowaniem swoim użytkownikom aplikacji identyfikującej utwory muzyczne na podstawie nucenia oraz innych metod, na tle których konkurencja wypada dość prymitywnie. Jak donosi Mashable, algorytmy rozpoznające utwory są efektem partnerstwa Xiaomi z inną chińską firmą, ACRCloud. Nic nie wskazuje na to, aby aplikacja miała zostać udostępniona na Androida w wersji…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.