Shazam chce zatrzymać użytkowników na dłużej, wprowadza do aplikacji teledyski

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzięki aplikacji Shazam miliony osób poznało tytuły piosenek. Aplikacja po rozpoznaniu muzyki, oferuje nam możliwość odtworzenia utworu na YouTube czy Spotify. Twórcy chcą jednak by użytkownicy dłużej zostawali w aplikacji, w związku z tym rozpoczęli współpracę z Vadio. Bezpośrednio w Shazam mają pojawić się wideoklipy.

Shazam dla teledysków miałby ogromne grono potencjalnych odbiorców. Aplikacja została pobrana ponad miliard razy, a 120 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie robi wrażenie. Aktualnie w ramach usługi możemy wyłącznie posłuchać muzyki, a jeśli chcemy obejrzeć wideoklip, to zostaniemy przekierowani do YouTube.

Współpraca z Vadio ma przynieść teledyski, po kliknięciu na dany utwór, pojawi się miniaturka oficjalnego teledysku. Będzie on bezpośrednio przesyłany z Vadio do aplikacji. Dzięki temu twórcy chcą sprawić by czas spędzany z Shazamem był dłuższy. To jak najbardziej zrozumiałe, w końcu źródłem przychodu są reklamy.

Na współpracy skorzystają obie firmy. Vadio otrzyma duże grono odbiorców, a twórcy Shazama będą mogli liczyć, że użytkownicy więcej czasu spędzą z aplikacją.

© dobreprogramy
s