Shijie

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Projekt o dosyć enigmatycznym tytule Shijie to gra dla miłośników bardzo porządnie zrobionych platformówek 3D, a zwłaszcza tych darmowych. Tło fabularne zahacza o życie po śmierci oraz problem rozszczepienia się duszy na dwoje i jej dążenia do ponownego zjednoczenia, co przekłada się na występowanie tutaj pary bohaterów. W mistycznym świecie trzeba będzie korzystać z ich bardzo wyjątkowych zdolności.

W partiach platformowych bardziej sprawdza się chuda forma postaci, potrafiąca nie tylko podwójnie skakać, tak jak ta mocniejsza też, ale do tego również szybować. Przydaje się ponadto jej niewidzialność. Kiedy przyjdzie pora na bitwę z mocnymi wrogami, lepiej zamienić się w stworzenie podobne do byka, silne oraz wymierzające dewastujące ciosy. Tylko ono może ponadto uderzeniem aktywować specjalne znaki.

Zabawa jest wymagająca. Skoki po kładkach należy dobrze wymierzać, biorąc poprawkę na lekkie ślizganie się bohatera po lądowaniu. Każdy upadek w przepaść oznacza cofnięcie się do ostatniego punktu kontrolnego, a te nie są rozstawione specjalnie blisko siebie. Shijie zaskakuje wyjątkowo dobrą oprawą graficzną, jak na całkowicie bezpłatny projekt, plus wyśmienitym udźwiękowieniem, budującym klimat.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!