Sieci P2P szukają porozumienia z branżą muzyczną

Strona główna Aktualności

O autorze

Najwyraźniej niekorzystny wyrok amerykańskiego Sądu Najwyższego w sprawie operatora sieci P2P Grokster odniósł prewencyjny skutek, bowiem pięć kolejnych sieci wymiany plików rozpoczęło negocjacje z przedstawicielami branży muzycznej, w celu połączenia się i stworzenia jednej, płatnej usługi.

Na taki niecodzienny krok zdecydowała się właśnie sieć Grokster, która została przejęta przez firmę Mashboxx, wspieranego przez Sony operatora. Nowy właściciel Grokstera ma doprowadzić do uruchomienia legalnej sieci wymiany plików. Analogiczną ofertę przejęcia firma Mashboxx skierowała także do innych sieci P2P, m.in. eDonkey, Morpheus i LimeWire. W tych przypadkach sprawa utknęła na razie na poziomie negocjacji.

Innym zainteresowanym przejęciem "nielegalnych" sieci wymiany plików jest Imesh - firma, która jeszcze do niedawna działała w taki sam sposób. Ewidentnie jednak po zawarciu porozumienia z branżą muzyczną Imesh stanął po drugiej stronie barykady.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy