Siedem uczelni technicznych powołało Wirtualną Politechnikę

Strona główna Aktualności

O autorze

Do studentów Politechniki Warszawskiej, od dwóch lat kształcących się przez internet, dołączą - w ramach Wirtualnej Politechniki - studenci sześciu kolejnych uczelni - poinformowano w czwartek podczas konferencji prasowej na PW.

\"Wirtualna Politechnika to porozumienie uczelni polskich w sprawie wspólnej pracy nad poszerzeniem oferty edukacyjnej, opartej o nowe technologie teleinformatyczne - internet, komputer, płyty CD, o nowe typy podręczników\" - wyjaśnia prof. Bogdan Galwas, kierownik Ośrodka Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej (PW).

Wirtualną Politechnikę powołało 7 uczelni technicznych - Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, oraz politechniki - białostocka, gdańska, krakowska, poznańska, warszawska i wrocławska. Wirtualna Politechnika nie jest oddzielnym uniwersytetem ani uczelnią, jak np. brytyjska Open University. Jej powołanie i współdziałanie uczelni pozwoli jednak - jak zapewniają ich przedstawiciele - wzbogacać i rozwijać ofertę edukacyjną studiów podyplomowych i inżynierskich różnych kierunków i specjalności, wzbogacając je przedmiotami wykładanymi przez internet.

Pierwszych studentów takich studiów przyjęto 1,5 roku temu. Obecnie przez internet kształci się na PW ok. 300 studentów zaocznych, a ok. 3-4 tys. dziennych wspomaga swoją edukację, biorąc np. jeden lub kilka \"internetowych\" przedmiotów, jak ocenia rektor PW, prof. Stanisław Mańkowski. Zajęcia prowadzone są na trzech wydziałach - mechatronice, elektronice oraz elektronice i technikach informacyjnych. Semestr wirtualnej nauki kosztuje ok. 3,6 tys. zł.

Źródło: PAP

© dobreprogramy
s