r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sierpniowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

Microsoft w sierpniu wydał dziewięć biuletynów zabezpieczeń, w tym sześć oznaczonych jako krytyczne i trzy jako ważne. Dodatkowo wydano cztery aktualizacje niezwiązane z bezpieczeństwem (dwie z nich będą dostępne na Windows Update, wszystkie na Microsoft Update).

Wszystkie krytyczne biuletyny rozwiązują problemy nieujawnione wcześniej publicznie związane z możliwością zdalnego wykonania kodu. Mowa o MS07-042 dotyczącym Microsoft XML Core Services, MS07-043 poświęconym komponentom OLE Automation, MS07-044 na temat Microsoft Excel oraz MS07-046 opisującym lukę w silniku GDI i MS07-050 dotyczącym Vector Markup Language. Ostatni z krytycznych biuletynów, MS07-045, to skumulowana poprawka zabezpieczeń dla Internet Explorer.

Ważne biuletyny dotyczą odtwarzacza Windows Media Player (MS07-047, zdalne wykonanie kodu), dodatków Windows Gadgets w Viście (MS07-048, również zdalne wykonanie kodu) oraz narzędzi wirtualizacyjnych Virtual PC i Virtual Server (MS07-049, możliwość podniesienia uprawnień).

Zainteresowanym polecamy amerykański webcast poświęcony wydanym biuletynom, który odbędzie się w środę o 20:00 czasu polskiego. Rejestracja dostępna jest na stronach Microsoft TechNet.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.