Sierpniowe nowości w Windows Live Hotmail

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie tak dawno, bo w maju Microsoft uruchomił usługę Windows Live Hotmail - bezpośredniego następcę starego i popularnego Hotmaila. Teraz, trzy miesiące po premierze, firma wprowadza szereg istotnych zmian. Wszystkie nowości i usprawnienia będą pojawiać się on-line stopniowo w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Po pierwsze Microsoft zapowiada, że poprawiona zostanie wydajność całej aplikacji internetowej, za pośrednictwem której użytkownicy łączą się ze swoją skrzynką. Po drugie pojemność skrzynek znacznie zwiększy się - do 5 GB dla użytkowników wersji bezpłatnej i do 10 GB dla korzystających z płatnej edycji. Wpływ na pojemność będzie miało również zapowiadane zmniejszenie rozmiaru nagłówka każdej wiadomości. Podniesiony zostanie także limit czasu przechowywania usuniętych wiadomości oraz e-maili zakwalifikowanych jako SPAM. Wreszcie dodana zostanie także funkcja, która będzie zapobiegać tworzeniu podwójnych kontaktów w książce adresowej oraz funkcja automatycznie informująca nadawców, że np. jesteśmy na wakacjach. Zniesione będzie także ograniczenie przekazywania dalej wiadomości na konta inne niż Hotmail.

Postawiono też na bezpieczeństwo - w nowej wersji przybędzie opcji umożliwiających raportowanie phishingu. Będzie też możliwość zdecydowania, czy pobierać obrazy w podejrzanej wiadomości. Z rzeczy bardziej "egzotycznych" dla naszego kraju można wymienić uruchomienie języków hebrajskiego i arabskiego w wersji beta.

© dobreprogramy