Sigil 0.9.13

Strona główna Windows Biuro Konwertery i generatory PDF
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sigil to przydatne narzędzie zaprojektowane do szybkiego tworzenia własnych książek elektronicznych w popularnym formacie ePub.

Program stosuje filozofię WYSIWYG (What You See Is What You Get), ale można w nim przeglądać również kod opisu książki i edytować metadane, dodać wielopoziomowy spis treści i grafiki w formacie SVG. W Sigilu można otwierać książki w formatach (X)HTML, TXT i ePub, a zapis jest możliwy do ePub i SGF (natywny format Sigila). Jeśli zajdzie potrzeba zostaną one wyczyszczone za pomocą narzędzia HTML Tidy, a tekst zostanie przekonwertowany do UTF-16.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wersja 0.9.2 nie ma żadnych plusów
Wersja 0.9.2 w ogóle nie nadaje się do użytku
ocena użytkownika
07.01.2016 13:26 • Recenzja do wersji 0.9.2

Poprzednie wersje Sigila były bardzo dobre, ale przestrzegam przed pobieraniem wersji 0.9.2. Ewentualnie można pobrać do przetestowania, a później usunąć to. Dlatego poprzedniej wersji Sigila nie należy odinstalowywać ze swojego komputera. Sigil w wersji 0.9.2 w ogóle nie nadaje się do użytku bo psuje książki. z prologu dokumentów xhtml usuwa atrybut standalone. Usuwa spację przed ukośnikiem i zamykającym nawiasem ostrokątnym. To są te najważniejsze usterki. Jest to moja druga opinia tutaj zamieszczona w sprawie Sigila 0.9.2. Poprzednia się nie ukazała. Ciekawe dlaczego? Jedną gwiazdkę dałem tylko dlatego że mi się tu wyświetliło że pola formularza nie mogą być puste, ta wersja nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę.

Ta wersja nie ma żadnych plusów.
Ta wersja ma tyle minusów że jest niezdatna do użytku.
ocena użytkownika
03.01.2016 19:11 • Recenzja do wersji 0.9.2

Sigil był bardzo dobrym edytorem ale jego najnowsza wersja Sigil 9.0.2 psuje książki. W prologu usuwa właściwość standalone=" " z deklaracji xml. Ponadto zamienia znaczniki
na
(bez spacji w środku). I w ogóle, wszystkie znaczniki nie posiadające znaczników zamykających mają usuwaną przez Sigila spację przed ukośnikiem, na przykład jest , a powinno być . Zaczynając nowy akapit nie ma już odstępu pomiędzy akapitami jak było poprzednio. W dodatku na twardym dysku mam Sigila 9.0.2 w rozmiarze aż 153 MB, Dobre Programy podają że wersja ta ma 48,40 MB. Sigil jest dobrym edytorem, ale nie w wersji 9.0.2 której w ogóle nie polecam i przestrzegam przed instalowaniem na komputerze tej wersji. Jeśli ktoś ma starszą wersję to niech przy niej pozostanie. Wersję tę pobierałem nie tylko z Dobrych Programów, ale także i z innych źródeł. Wszędzie te same błędy w działaniu i ten sam ogromny rozmiar 153 MB. Kliknełem jedną gwiazdkę bo pola formularza nie mogą być puste, ale ta wersja nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Z pozdrowieniami.