Sigil 1.4.3

Strona główna Windows Biuro Konwertery i generatory PDF
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sigil to przydatne narzędzie zaprojektowane do szybkiego tworzenia własnych książek elektronicznych w popularnym formacie ePub.

Program stosuje filozofię WYSIWYG (What You See Is What You Get), ale można w nim przeglądać również kod opisu książki i edytować metadane, dodać wielopoziomowy spis treści i grafiki w formacie SVG. W Sigilu można otwierać książki w formatach (X)HTML, TXT i ePub, a zapis jest możliwy do ePub i SGF (natywny format Sigila). Jeśli zajdzie potrzeba zostaną one wyczyszczone za pomocą narzędzia HTML Tidy, a tekst zostanie przekonwertowany do UTF-16.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardzo dobry program. Przykład zrrobiony w sigilu: https://tinyurl.com/y2dsdvnr
Nie ma opcji otwarcia 2 lub więcej plików do edycji na kartach.
ocena użytkownika
28.05.2019 02:30 • Recenzja do wersji 0.9.13

Meta tagi ułatwiają życie. Nie trzeba samodzielnie dodawać parametrów. Robi to program. Np. lub package element i inne. Wstawianie tego typu wyrażeń ręcznie to już problem.

Wersja 0.9.2 nie ma żadnych plusów
Wersja 0.9.2 w ogóle nie nadaje się do użytku
ocena użytkownika
07.01.2016 13:26 • Recenzja do wersji 0.9.2

Poprzednie wersje Sigila były bardzo dobre, ale przestrzegam przed pobieraniem wersji 0.9.2. Ewentualnie można pobrać do przetestowania, a później usunąć to. Dlatego poprzedniej wersji Sigila nie należy odinstalowywać ze swojego komputera. Sigil w wersji 0.9.2 w ogóle nie nadaje się do użytku bo psuje książki. z prologu dokumentów xhtml usuwa atrybut standalone. Usuwa spację przed ukośnikiem i zamykającym nawiasem ostrokątnym. To są te najważniejsze usterki. Jest to moja druga opinia tutaj zamieszczona w sprawie Sigila 0.9.2. Poprzednia się nie ukazała. Ciekawe dlaczego? Jedną gwiazdkę dałem tylko dlatego że mi się tu wyświetliło że pola formularza nie mogą być puste, ta wersja nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę.