Silkroad Online 1.452

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Jedwabny Szlak był traktem handlowym prowadzącym od zachodniej Europy, po azjatyckie królestwo Chin. Mierzące setki kilometrów droga była autostradą tamtych czasów i to nie tylko pod względem technicznym - co pewien czas stał przy niej wieże strażnicze mające chronić jeżdżących po niej kupców. Trwała przez blisko 1000 lat, od II w. p.n.e. do ok. VIII w. n.e. mieszając kultury, nacje, obyczaje. Aż dziwne, że ten ogromny potencjał został wykorzystany dopiero teraz, ale lepiej później niż nigdy.

Silkroad Online na pierwszy rzut oka jest kolejnym, graficznie i dźwiękowo prawie doskonałym, produktem z kategorii masowych RPG. Początek to wybór postaci. Graczowi zaprezentowano 13 osób o odmiennej przeszłości i celach na Jedwabnym Szlaku. Jest syn bogatej rodziny, były żołnierz, wojownik o nieludzkim obliczu, a nawet tancerz. Można wyposażyć go w jeden z trzech rodzajów broni i ubioru (w trakcie gry można to zmienić), zmodyfikować wzrost, posturę i ustalić płeć.

Przygoda zaczyna się we wschodnim końcu Szlaku, mieście Jangan. To tutaj będzie można się zaopatrzyć w broń, ubranie, eliksiry oraz załapać na jakąś misję, której nagrodą będzie nie tylko doświadczenie, ale czasami jakieś ciekawe przedmioty. Żeby rozpocząć swą wędrówkę do "magicznego" dwudziestego poziomu, wystarczy wyjść poza potężne mury i rozpocząć eksterminację pałętających się wszędzie potworów. Ich geograficzne położenie zostało tak zaprojektowane, aby wykonując zadania, nie natknąć się na przeciwników o wiele potężniejszych od siebie.

Do wspomnianego poziomu dwudziestego, jedynym zajęciem są działania w podgrupach. Można grać w pojedynkę, jednak w czteroosobowej drużynie zdobywa się o około 10% więcej doświadczenia, a więc szybciej osiąga wyższe poziomy. Od czasu do czasu uzyska się możliwość przemiany w demona. Przy trwającym kilkadziesiąt sekund stanie zwiększa się prędkość bohatera i siła zadawanych przez niego ciosów. Przy większym zgromadzeniu kreatur, można sobie nastukać poważny procent doświadczenia. Takie przemiany przydają się również do ataku na innych graczy i potężniejsze potwory (giganty).

Co takiego ciekawego stanie się po osiągnięciu stopnia dwudziestego? Otworzy się możliwość wyboru swojego zajęcia. Zamiast tylko zwykłym poszukiwaczem przygód, gracz będzie mógł zostać handlarzem, łowcą lub złodziejem. Ten pierwszy, kupując towary w jednym mieście i sprzedając w drugim zarabia nawet 300% wartości towaru. Drugi ma za zadanie chronić podróżującą karawanę przed trzecim rodzajem graczy, którzy po rozprawieniu się z ochroną, kupcem i zwierzętami przewożącymi towar (koń lub wielbłąd) może wszystko zagarnąć i czmychnąć do tajnego miasta, gdzie wszystko sprzeda. Na szczęście niemożliwe jest napadanie na początkujących handlarzy. Wprowadzono coś takiego jak poziom trudności karawany. Zwiększa się go kupując więcej towaru, a tym samym próbując zarobić więcej na jednym kursie. Do dwóch gwiazdek, jedynym wrogiem na szlaku będą agresywne rodzaje bestii i złodzieje sterowani przez komputer (czyli kolejne "potwory"). Dopiero od gwiazdki trzeciej "ludzcy" złodzieje mogą się wykazać. Dlatego warto wynajmować w takich przypadkach pożądnych najemników na wysokich poziomach, którzy będą zdolni rozprawić się z napastnikami. Na szczęście wybór zajęcia nie jest wieczny. Można go zmienić w dowolnej chwili, odczekując dziesięć minut przed założeniem symboli innej profesji.

Nie tylko ogromny świat, bajeczna grafika i wspaniałe efekty dźwiękowe, ale także system walki nakierowany ofensywnie (nie ma czegoś takiego jak uniki) sprawiają, że Silkroad Online jest niezwykle efektowną grą. Do tego dochodzi jeszcze jedna, bardzo ważna zaleta - Joymax Co., Ltd. oferuje swój produkt za darmo i nie ma zamiaru tego stanu zmieniać. Niestety, powoduje to, że trzy dotychczas uruchomione serwery są przeciążone i wbić się na jakiś z nich jest możliwe tylko o konkretnych porach dnia (lub nocy). Do innych minusów można zaliczyć drobne potknięcia literowe czy niedopracowania niektórych misji, ale na tle plusów, wszystko to momentalnie zanika. Nie mogę zakończyć tej krótkiej recenzji inaczej jak bardzo gorąco zachęcić do grania wszystkich entuzjastów tego rodzaju rozrywki i stwierdzić, że Silkroad Online to jeden z najlepszych MMORPG w jakie przyszło mi grać.

Autorem opisu jest Eugen z serwisu Victory Games. Za udostępnienie opisu serdecznie dziękujemy!

UWAGA:

Przed rozpoczęciem gry, należy zarejestrować się na stronie producenta w celu uzyskania numeru ID i hasła potrzebnych przy logowaniu się do wybranego serwera gry.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

grafika, modele, otoczenie, 'klimat'
powtarzalność zadań
ocena użytkownika
20.08.2016 19:28 • Recenzja do wersji 1.452

kiedyś, dawno temu to ja w tę grę grałem naprawdę dużo
niestety były problemy z zalogowaniem (obciążone serwery)
giera miała b. fajny klimat.
grafika jak na tamten czas bardzo dobra.
a tak poza tym, to po prostu gra idź i zabij tysiąc tych stworów. potem idź i zabij milion, potem 10 mln. itp
ale jakoś pomimo to grał się w ten tytuł przyjemnie