r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Silna burza nieodwracalnie uszkodziła belgijskie centrum danych Google

Strona główna AktualnościINTERNET

Wydawałoby się, że korporacji Google niestraszne mogą być takie zjawiska losowe, jak burza. W ostatnim czasie rzeczywistość zweryfikowała te założenia. Wystarczyło, że jedno z centrów danych należących do firmy stało się obiektem wyładowań elektrycznych, aby część systemu została skutecznie unieszkodliwiona.

Google nie podaje do oficjalnej informacji lokalizacji centrum, które uległo awarii. Z prywatnego śledztwa przeprowadzonego przez anonimowego użytkownika forum Quora.com wynika, że uszkodzone centrum europe-west1-b znajduje się w Belgii, prawdopodobnie chodzi o St. Ghislain.

Burza miała miejsce 13 sierpnia, a w centrum trafiły aż cztery błyskawice. Wyładowania uszkodziły sprzęt na tyle poważnie, że część danych jest niemożliwa do odzyskania. Nie ma jednak powodów do obaw, gdyż permanentna utrata dotyczy tylko kilku gigabajtów danych, co ma według Google stanowić około 0.000001% wszystkich danych przechowywanych w belgijskim centrum.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.