reklama

Silverlight 2 Beta 2 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zgodnie z zapowiedziami prosto z konferencji TechEd North America 2008 w Orlando, Microsoft wydał drugą wersję beta technologii Silverlight 2 - platformy Microsoftu do wyświetlania i tworzenia bogatych graficznie multimedialnych treści internetowych, wcześniej znanej też jako Silverlight 1.1.

Razem z Silverlight 2 Beta 2 udostępniono rozszerzenia do Visual Studio 2008 i Expression Blend 2.5 June Preview. To właśnie oprogramowanie dedykowane jest do tworzenia treści z pomocą Silverlight, a obecność Visual Studio jest uzasadniona pełną obsługą .NET Framework - czego w wersji 1.0 nie było. Beta 2 posiada także licencję go-live, dzięki czemu już teraz można zacząć tworzyć zawartość multimedialną i wykorzystywać ją w środowiskach produkcyjnych.

Zainteresowanym szczegółami na temat nowości w Beta 2 polecamy lekturę bloga Scotta Guthrie, pracownika Microsoftu związanego z Silverlightem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama