reklama

Silverlight 3 i Expression Studio 3 w lipcu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Już 10 lipca możemy spodziewać się premiery Silverlight 3 i pakietu aplikacji do tworzenia treści multimedialnych Expression Studio 3.

Na początku roku Microsoft obiecywał, że wyda trzecią wersję Silverlight jeszcze przed końcem tego roku. Wygląda jednak na to, że stanie się to prędzej, niż można było się spodziewać - korporacja planuje premierę już 10 lipca. Równocześnie wydana zostanie trzecia odsłona aplikacji z rodziny Expression Studio do tworzenia bogatych graficznie treści multimedialnych właśnie na platformie Silverlight 3.

Najważniejsze nowości w Silverlight 3 to między innymi obsługa grafiki 3D i wideo H.264, akceleracji GPU oraz możliwość uruchamiania stworzonych w tej technologii aplikacji poza przeglądarką. Przypomnijmy, że publiczna wersja beta Silverlight 3 wydana została w marcu. Wtedy również opublikowana została przedpremierowa wersja testowa poglądowa Expression Blend 3.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało