r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Silverlight 4.0 RC wydany, wersja finalna w kwietniu

Strona główna Aktualności

Microsoft udostępnił wersję kandydującą do wydania Silverlight 4.0. Finalna wersja Silverlight 4.0. dostępna będzie najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu.

Silverlight to technologia zbliżona do popularnego Flasha. Jej zadaniem jest wyświetlanie treści multimedialnych (grafika, film, audio) przy użyciu przeglądarki internetowej. Ostatnia wersja beta udostępniona została w listopadzie zeszłego roku. Najnowsza aktualizacja przynosi kilka zmian i nowych rozwiązań. Przyśpieszono m.in pracę środowiska, pojawił się także podgląd obrazu z kamer internetowych. Można również odtwarzać wideo w pełnym oknie na kilku monitorach podłączonych do komputera. Inne zmiany dotyczą formatowania tekstu, obsługi VisualStates czy odświeżania strony w ramce.

Do Silverlight 4 dołączono obsługę Visual Studio 2010 RC, Silverlight Toolkit, WCF RIA Toolkit i Expression Blend 4.0 Beta. Ostatnie narzędzie również doczekało się nowej wersji. Expression Blend 4.0 Beta to program przeznaczony do tworzenia zaawansowanej zawartości graficznej i interfejsu użytkownika do użytku na stronach WWW. Mogą to być animacje 3D, obraz albo tekst. Expression Blend 4.0 Beta można pobrać z naszego vortalu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.