r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Silverlight dla Symbiana wydany

Strona główna Aktualności

Microsoft za pośrednictwem sklepu Ovi Store udostępnił użytkownikom telefonów z systemem Symbian technologię Silverlight.

Prace nad Silverlight dla Symbiana rozpoczęły się w 2008 roku, zaś w marcu 2010 roku światło dzienne ujrzała pierwsza wersja beta implementacji tej technologii. Wydany właśnie finalny Silverlight dla systemu Symbian jest w pełni zgodny z telefonami S60 piątej edycji takimi jak Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 czy Nokia N97 Mini. Udostępniony port Silverlight pozwoli posiadaczom telefonów Nokii na uruchamianie aplikacji stworzonych w tej technologii bezpośrednio w mobilnych przeglądarkach zainstalowanych w systemie Symbian. Port obsługuje między innymi sprzętowe wspomaganie dekodowania wideo w formacie H.264, możliwość strumieniowego przesyłania treści i wsparcie dla platformy .NET. Ponadto deweloperzy otrzymali już komplet narzędzi pozwalających na tworzenie aplikacji Silverlight dostosowanych do współpracy z urządzeniami Nokii. Jak wynika z informacji umieszczonych na blogu projektu, z udostępnionego portu będzie mogło skorzystać 20 mln użytkowników telefonów Nokii z całego świata.

Silverlight dla Symbiana można pobrać bezpośrednio z Ovi Store. Więcej informacji o samym porcie można uzyskać na stronie domowej projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.