reklama

Silverlight dla Symbiana wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft za pośrednictwem sklepu Ovi Store udostępnił użytkownikom telefonów z systemem Symbian technologię Silverlight.

Prace nad Silverlight dla Symbiana rozpoczęły się w 2008 roku, zaś w marcu 2010 roku światło dzienne ujrzała pierwsza wersja beta implementacji tej technologii. Wydany właśnie finalny Silverlight dla systemu Symbian jest w pełni zgodny z telefonami S60 piątej edycji takimi jak Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 czy Nokia N97 Mini. Udostępniony port Silverlight pozwoli posiadaczom telefonów Nokii na uruchamianie aplikacji stworzonych w tej technologii bezpośrednio w mobilnych przeglądarkach zainstalowanych w systemie Symbian. Port obsługuje między innymi sprzętowe wspomaganie dekodowania wideo w formacie H.264, możliwość strumieniowego przesyłania treści i wsparcie dla platformy .NET. Ponadto deweloperzy otrzymali już komplet narzędzi pozwalających na tworzenie aplikacji Silverlight dostosowanych do współpracy z urządzeniami Nokii. Jak wynika z informacji umieszczonych na blogu projektu, z udostępnionego portu będzie mogło skorzystać 20 mln użytkowników telefonów Nokii z całego świata.

Silverlight dla Symbiana można pobrać bezpośrednio z Ovi Store. Więcej informacji o samym porcie można uzyskać na stronie domowej projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama