Silverlight 3 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiaj ukazała się stabilna wersja 3.0 technologii Silverlight będącej odpowiedzią Microsoftu na Adobe Flash.

Silverlight 3.0 wprowadza ponad 50 zmian i nowych funkcji w stosunku do poprzedniego wydania. Wśród nowych funkcji pojawiła się obsługa grafiki 3D i wideo H.264, akceleracji 3D oraz możliwość uruchamiania aplikacji stworzonych w tej technologii poza przeglądarką. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z programów Silverlight w sposób podobny do wykorzystujących Adobe AIR. Zaimplementowano też wsparcie dla technologii Smooth Streaming, która pozwala na streaming multimediów bez ich wcześniejszego buforowania.

Nowy Silverlight to także kilka istotnych zmian dla programistów. Wzbogacono między innymi obsługę bindowania danych i wprowadzono nowe kontrolki. Również kolejne wersje Visual Studio oraz Visual Developer Express oferowały będą możliwość interaktywnego projektowania tego rodzaju aplikacji.

Więcej na temat technologii Silverlight znaleźć można na stronie projektu, na której dostępne są także pliki instalacyjne dla Windows i Mac OS X.

© dobreprogramy