reklama

SimCity wkrótce w końcu umożliwi zabawę offline

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Chociaż niecały rok temu studio Maxis musiało zmierzyć się z armią niezadowolonych fanów budowania cyfrowych miast, forsujących serwery EA, trzymając się wiernie wersji, że gra SimCity nie byłaby możliwa w trybie offline (co oczywiście osoby zajmujące się modyfikowaniem gier zrewidowały), tak oto już zmieniło zdanie. Pewną zapowiedzią odcięcia tytułu od sieci (rzecz jasna nie elektrycznej) było ogłoszenie wsparcia dla wytworów wyobraźni domorosłych burmistrzów, a teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Wraz z 10 już dużą aktualizacją gra przestanie wymagać stałego dostępu do Internetu.

Jak radośnie informuje producent, trwają ostatnie testy i niebawem darmowa łatka pojawi się do pobrania, wreszcie umożliwiając wznoszenie własnych wirtualnych metropolii przykładowo w rejonach słabo akurat zurbanizowanych — czyli innymi słowy pogramy sobie na laptopie będąc na wakacjach na wsi, co do tej pory było zwyczajnie niemożliwe z dala od Internetu. W nowym trybie samotnika miasta zapisane zostaną nie w chmurze, lecz na dysku twardym, więc zawsze będzie do nich dostęp. Te rozwijane do tej pory pozostaną niemniej dostępne wyłącznie online. Dobrowolne odcięcie się od sieci nie musi być także nudne, właśnie z uwagi na spodziewany wysyp modyfikacji dla gry.

SimCity działa tak, że zrzucamy znaczną część obliczeń na barki naszych serwerów, przenosząc je z lokalnych PC w chmurę. Niemożliwym byłoby zrobić grę w wersji offline bez znacznej pracy włożonej w to przez nasz zespół inżynierów — zapewniała niegdyś w wywiadach Lucy Bradshaw z EA zaraz po tym, jak firma ogłosiła, że w rekompensacie za problemy z dziełem Maxis będzie rozdawać gry z Origin. Trochę to trwało, ale się dało...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama