Simple Port Forwarding 3.8.5

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Simple Port Forwarding to darmowa edycja ciekawego narzedzia przeznaczonego do przekierowaniem portów na routerze. Zarzadzanie portami za pomoca SPF przebiega bardzo szybko i wygodnie.

Program jest doskonałą alternatywą dla standardowych paneli kontrolnych, które w większości routerów dostępne są z poziomu przeglądarki internetowej. Umożliwia on bardzo proste przekierowanie portów dla różnych gier, programów i serwerów. Jego konfiguracja ogranicza się do wybrania z listy model routera, podania nazwy użytkownika, hasła dostępu oraz portu, na którym dostępny jest panel. Od tego momentu Simple Port Forwarding będzie monitorował wszystkie przekierowane porty, pozwalając także na ustalanie kolejnych przekierowań, ich usuwanie oraz modyfikowanie. W przypadku dodawania nowej pozycji użytkownik musi podać jej nazwę, typ wykorzystywanego protokołu (TCP, UDP lub TCP/UDP), a także numery portów.

Simple Port Forwarding dobrze radzi sobie z obsługą większości najpopularniejszych modeli routerów dostępnych na rynku. Jego baza obejmuje ponad 1900 urządzeń, wśród których znajdziemy różne modele takich producentów jak Asmax, D-Link, Cisco, Linksys, TP-Link, NetGear i wielu, wielu innych. W przypadku kiedy na liście wpieranych routerów nie ma danego modelu, użytkownik może wysłać do twórców odpowiednie zgłoszenie z prośbą o jego dodanie. Zaletą programu są częste aktualizacje bazy obsługiwanych urządzeń. Warto jednak zaznaczyć, że wspiera on jedynie urządzenia z firmowym oprogramowaniem (tzw. firmware).

Interfejs narzędzia pomimo lekkiego niedopracowania dostępny jest w polskiej wersji językowej, co również świadczy o jego wyższości nad standardowymi panelami routerów, które w większości przypadków są tylko w języku angielskim.

Uwaga!

  1. Wersja płatna (Pro) oferuje użytkownikowi jeszcze większą wygodę w obsłudze routera. Umożliwia ona przekierowywanie portów z wykorzystaniem predefiniowanych przez autorów ustawień dla najpopularniejszych gier i aplikacji.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
PegboardsNerds   2 #5 03.07.2015 17:40

Nie obsługuje mojego routera.

Katsuyuki   3 #4 10.07.2011 22:39

Przydatny program choć trzeba mieć podstawową wiedzę aby coś nim zrobić.

luger   7 #3 10.07.2011 16:32

Port przekierowujesz raz jak masz tylko jednego kompa w sieci na którym grasz. Ja gram na trzech różnych w te same gry, każdy komp ma na stałe przydzielony konkretny adres w sieci, a nie da się przekierować tego samego portu do trzech różnych adresów, no chyba, że można, w takim wypadku może ktoś mnie oświeci. Mam obecnie router Pentagram Cerberus P6351.

  #2 25.12.2010 15:36

Port przekierowuję raz (oczywiście w panelu administracyjnym rutera) i zapominam. Zbędny soft.

average user   2 #1 26.10.2010 08:01

To owo "lekkie niedopracowanie" interfejsu w wersji polskiej jest na tyle skuteczne, że większość osób pewnie szybko przełączy na angielski. Polska flaga w tym przypadku jest semantycznym nadużyciem (DP, proponuję Wam "pośrednią" w postaci poszarpanej wyciągniętej psu z gardła)