r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SimplyMEPIS 8.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja jednej z najpopularniejszej dystrybucji Linuksa - SimplyMEPIS. Jest ona dostępna w wersjach na systemy 32 i 64 bitowe, także dla Maców z procesorami Intela.

Twórcy systemu przede wszystkim stawiają na prostotę użytkowania. Użytkownicy mają do dyspozycji cały zestaw graficznych konfiguratorów zebranych pod nazwą MEPIS System Center, ułatwiających konfigurację sieci, urządzeń i zarządzanie programami. Twórcy obiecują także zaawansowane wykrywanie sprzętu, integrację z multimediami i łatwy w użyciu instalator.

SimplyMEPIS od wersji 7.0 jest oparty na Debianie, dzięki czemu możemy w nim korzystać z bogatych w oprogramowanie repozytoriów tego systemu. Z najważniejszych nowości w wersji 8.0 wymienić należy aktualizację serwera Bind do wersji 0.9.6 obsługującą DNSsec oraz IPv6, a KVM 84 i libvirt do 0.6.0. System pracuje pod kontrolą dość starego jądra 2.6.27.18, a domyślnie instalowane środowisko graficzne KDE jest w wersji 3.5.10.

Więcej informacji o nowym SimplyMEPIS na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.