reklama

SimplyMEPIS 8.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja jednej z najpopularniejszej dystrybucji Linuksa - SimplyMEPIS. Jest ona dostępna w wersjach na systemy 32 i 64 bitowe, także dla Maców z procesorami Intela.

Twórcy systemu przede wszystkim stawiają na prostotę użytkowania. Użytkownicy mają do dyspozycji cały zestaw graficznych konfiguratorów zebranych pod nazwą MEPIS System Center, ułatwiających konfigurację sieci, urządzeń i zarządzanie programami. Twórcy obiecują także zaawansowane wykrywanie sprzętu, integrację z multimediami i łatwy w użyciu instalator.

SimplyMEPIS od wersji 7.0 jest oparty na Debianie, dzięki czemu możemy w nim korzystać z bogatych w oprogramowanie repozytoriów tego systemu. Z najważniejszych nowości w wersji 8.0 wymienić należy aktualizację serwera Bind do wersji 0.9.6 obsługującą DNSsec oraz IPv6, a KVM 84 i libvirt do 0.6.0. System pracuje pod kontrolą dość starego jądra 2.6.27.18, a domyślnie instalowane środowisko graficzne KDE jest w wersji 3.5.10.

Więcej informacji o nowym SimplyMEPIS na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić