r   e   k   l   a   m   a
reklama

SimplyMEPIS rezygnuje z Ubuntu

Strona główna Aktualności

O autorze

SimplyMEPIS to popularna, ciekawa dystrybucja Linuksa, stworzona na bazie Debiana, od roku bazująca na Ubuntu. Teraz jej twórcy ogłosili, że jego bazą będzie znowu Debian.

Podjęta rok temu decyzja o zmianie bazowego systemu podyktowana była dużymi modyfikacjami wprowadzonymi przez twórców Debiana przy tworzeniu wersji 4.0. SimplyMEPIS od wydanej w lipcu ubiegłego roku wersji 6.0 bazował na Ubuntu 6.06.

Niestety, do Ubuntu 6.06 wydawane są tylko poprawki bezpieczeństwa, bez nowych wersji programów, przez co aktualizowanie go stało się coraz trudniejsze, gdyż wymagało ponownej kompilacji większości pakietów. Okazało się też, że bazowanie na kolejnych wydaniach Ubuntu też nie byłoby dobrym pomysłem, każde z nich powstaje praktycznie od nowa i nie istnieje ciągłość wersji.

W związku z tym, zdecydowano, że następne wydanie systemu SimplyMEPIS, które ma pojawić się już na początku sierpnia, będzie oparte na Debianie 4.0.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane