r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sintel - wolny film stworzony w Blenderze

Strona główna Aktualności

Blender Foundation wydało dziś Sintel - film animowany stworzony przy użyciu bezpłatnego Blendera.

Sintel to 15-minutowa produkcja mająca udowodnić, że nie potrzeba ogromnych pieniędzy ani komercyjnego oprogramowania, by tworzyć wysokiej jakości filmy animowane. Jest to także demonstracja możliwości Blendera - narzędzia Open Source przeznaczonego do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Film jest niezależną, wolną produkcją - przykładem Open Movie w czystej postaci. Utworzona przy pomocy wolnych narzędzi animacja została zrealizowana w Amsterdam Blender Institute. Produkcja powstała dzięki wsparciu społeczności, która przekazała przeszło tysiąc darowizn na realizację filmu. W trakcie prac nad animacją poza Blenderem wykorzystano takie darmowe programy jak GIMP czy Inkscape. Twórcy pracowali na stacjach roboczych działających pod kontrolą systemu Linux w wersji 64-bitowej.

Film Sintel jest dostępny w wielu formatach, można go pobrać w formie wysokiej jakości pliku wideo (rozdzielczość 2048x872 px) bądź obejrzeć w serwisie YouTube (Full HD). Do animacji dołączone są polskie napisy. Sintel zostanie wydany także na DVD.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.