Test obudowy Zalman Z3 NEO

Obudowa Z3 w portfolio koreańskiej marki Zalman zasadniczo gości już od bardzo dawna. Natomiast Z3 Neo to nowinka, którą swoją premierę miała na przestrzeni bodajże ostatnich dwóch miesięcy. W naszym nadwiślańskim kraju jest to skrzynka wyceniona na kwotę poniżej dwustu pięćdziesięciu złotych. Wydaje się to dość kusząca oferta. Zwłaszcza, że na tym polu jej konkurentami będą konstrukcje sygnowane logiem popularnego SilentiumPC a także walczącego o większą rozpoznawalność Genesis.

Mniej papieru, więcej treści. Test IRIScan Desk 5 Pro

Dziś chciałbym powrócić do tematu marki Iris, będącej częścią grupy Canon. Bogata oferta nietypowych akcesoriów do skanowania dokumentów oferowana przez firmę wpisuje się raczej w pewnego rodzaju niszę. Nie inaczej jest z urządzeniem IRIScan Desk 5 Pro, łączącym kilka funkcji w jednym.

Desk 5 Pro to poręczny skaner z funkcją kamerki internetowej. Brzmi przewrotnie? Poczekajcie na dalsze rewelacje. Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach: „Pro” i zwykłej. Różnią się one nie tylko pewnym dodatkiem w pudełku, ale i parametrami pracy.

Klawiatura a la gamepad. Test Cooler Master MK850

Jeśli gaming to twoja pasja to istnieje duże prawdopodobieństwo, że korzystasz naprzemiennie z sprawdzonego duetu myszy i klawiatury oraz co jakiś czas sięgasz po gamepada. Wszakże klawiatura z myszką to uniwersalne rozwiązanie acz nie zawsze sprawdza się idealnie. Za przykład niech posłużą gry wyścigowe, wszelkiej maści zręcznościówki tudzież różnorakie symulacje. Tym sposobem na scenę wchodzi sprzęt od Cooler Master o nazwie MK850, mający z powodzeniem imitować analogowe przyciski kontrolera konsoli do gier. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić, co prezentuje nowa funkcja.

Bliskie spotkanie z PowerWalker VI 800 CSW FR

Tymczasowo pod moją opiekę trafił nowiutki UPS marki PowerWalker, a dokładnie model VI 800 CSW FR. Nie zwlekając zbyt długo postanowiłem sprawdzić, czym charakteryzuje się sprzęt i co potrafi w realnych warunkach bojowych. Jest to o tyle ciekawy temat, ponieważ sprzęt wyceniono na około sześćset siedemdziesiąt złotych. Seria PowerWalker VI CSW to wysoko pozycjonowane modele typu Line Interactive. Przedstawiony na zdjęciach produkt skrojono z myślą o komputerach, notebookach, wszelakich urządzeniach biurowych od monitorów po NAS-y. Gaming to także pole jego ekspertyzy.

Test chłodzenia Deepcool AS500

Chłodzenie AS500 to nowinka w ofercie marki Deepcool. Jest to klasyczny cooler doprawiony odrobiną RGB i wyposażony w jeden wentylator o średnicy stu czterdziestu milimetrów. Skupiając się na kilku scenariuszach postanowiłem przetestować sprzęt na platformie AM4 uzbrojonej w procesor Ryzen 5 3600. Jeśli ciekawi Was potencjał nowego chłodzenia to zapraszam do lektury wpisu.

Pierwsze wrażenie

Po rozpakowaniu pudła do rąk użytkownika trafia cooler oraz pakiet akcesoriów.

Test klawiatury Cooler Master SK621

Rynek klawiatur mechanicznych pęka w szwach od różnorodnych ofert. Dzięki szerszemu zainteresowaniu elektroniczną rozrywką amatorów tego typu rozwiązań przybywa. Długo wyczekiwana przez branżowych pismaków seria klawiatur SK miała łączyć cechy sprzętu minimalistycznego, wygodnego w użytku i przede wszystkim funkcjonalnego. Najmniejsza z rodziny SK621 to produkt na tyle kompaktowy, ze powinni zainteresować się nią użytkownicy będący częściej w ruchu aniżeli spędzający długie godziny w zaciszu własnego gabinetu tudzież biura. Sprawdźmy zatem jak ma się teoria do praktyki.

Czas na headset. Test Cooler master MH752

W zeszłym roku na rynku zadebiutowały dwie pary słuchawek od Cooler Master. Producent zaznacza, że są to produkty, którym poświęcono wiele uwagi. Jak wiadomo konkurencja nie śpi. Zwłaszcza w segmencie powyżej trzystu złotych, gdzie konsumenci mogą (i powinni) mieć już dość wysoko postawione wymagania. Pewnie tego nie wiecie, ale względem słuchawek jestem dość wybrednym odbiorcą, dlatego testowany zestaw MH752 nie będzie mieć lekko. Bez zbędnego przedłużania zapraszam Was do testu headsetu, mającego aspiracje do pełnienia nieco szerszego zakresu zadań aniżeli wyłącznie gry komputerowe.

Test obudowy Irid 503

Perforowany front, hartowane szkło, czarne zaślepki na przewody i cztery wentylatory ARGB. Zdaniem Genesis to wystarczy, aby zmienić zwykłe pudło na komponenty w wyborne dzieło sztuki. Na sztuce się nie znam kompletnie, ale na obudowach już tak. Dlatego dziś sprawdzam, co przedstawia sobą skrzynka Irid 503, którą swoją premierę miała gdzieś na początku roku 2020. Oczekiwania są duże, bowiem produkt pierwotnie wyceniono na około 350 zł, choć rzecz jasna aktualnie znajdziemy już dużo atrakcyjniejsze oferty.

Test obudowy Deepcool Macube 110

Marka Deepcool nie próżnuje. W efekcie na rynku debiutuje nowa obudowa, tym razem skierowana w niższy segment cenowy. Macube 110 to bardzo prosta skrzynka, posiadająca jednak trochę ciekawych rozwiązań wpływających na przyjemny odbiór estetyczny komputera. Bez zbędnego przedłużania przejdźmy do konkretów.

Pierwsze wrażenia

Wymiary obudowy Macube 110 wynoszą odpowiednio 400 x 431 x 225 mm. Waga na oko nie przekracza 4,5 kg, z czego większość ciężaru przypada na hartowane szkło panelu bocznego. Demontaż obudowy nie trwa długo.

Do trzech razy sztuka: mały test NZXT N7 Z490

NZXT znów zaskoczyło. Właśnie zadebiutowała nowa autorska płyta główna oparta o intelowski chipset Z490. Jest to trzecie podejście kalifornijskiej marki na tym polu. Wszakże w swoim portfolio posiada już płyty oparte o chipsety Z370 i Z390. Były to konstrukcje zdecydowanie ciekawe, szczególnie, jeśli ktoś zamierzał złożyć cały zestaw PC w spójnej estetyce. Niestety od strony technicznej obie konstrukcje nie błyszczały, dlatego trudno było im podjąć wyrównaną walkę z doświadczonymi zawodnikami pokroju Asus czy Gigabyte.