Test chłodzenia Deepcool Captain 240 PRO

Chłodzenia typu AIO zyskują coraz bardziej na popularności wraz z niesłabnącą ofensywą RGB. Zresztą entuzjaści technologii oraz gracze obecnie są skłonni wydać więcej gotówki, tylko po to, aby komputer odpowiednio się prezentował. Jak jednak wypada w praktyce użytkowanie chłodzenia wodnego?

Jakiś czas temu miałem sposobność przetestować chłodzenie od Cooler Master, wyposażone w chłodnicę 120 mm. Całość zamontowałem w obudowie tegoż samego producenta, a efekt początkowo nie zadowalał, nie wspominając już o bolączkach "kablologii".

Test karty graficznej Inno3D GTX 1650

Przyszedł czas na sprawdzenie ostatniej premiery w rodzinie kart Turing. Śledząc pojawiające się w Sieci recenzje, chyba jeszcze żadne GPU nie polaryzowało tak społeczności internetowej. Czym właściwie jest GTX 1650? Powinniście zainteresować się tym produktem, a może wręcz przeciwnie – unikać go za wszelką cenę?

Nvidia sporo namieszała na rynku kart graficznych. W obiegu wciąż są Pascale – wcześniejsza generacja; natomiast nawałnica ostatnich premier zagęściła ofertę dla układów Turing.

Ewolucja czy rewolucja? Od GTX 970 do RTX 2070

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat, jak długa drogę przeszły układy graficzne? A tym samym, jak daleko zaszliśmy my – gracze? Postaram się odpowiedzieć na te pytania przyglądając się trzem generacją kart graficznych GeForce.

Jeśli idzie o technologie komputerowe najbardziej znaczący i zdecydowanie zauważalny postęp zawsze dokonywał się w obszarze przetwarzania oraz wyświetlania obrazu. Karta graficzna to komponent spędzający sen z powiek niemal każdego gracza. Na przykładzie układów graficznych m.in.

Rzut oka na obudowę Deepcool Gamer Storm New Ark 90SE

Rynek obudów komputerowych na przestrzeni ostatnich lat ewoluował znacząco. Od prostych stalowych skrzynek, do różnorodności form, kształtów oraz materiałów o których przeciętny użytkownik PC nawet kiedyś nie myślał. Konkurencja jest zażarta, szczególnie w segmencie high-end. Dlatego tym razem przyjrzę się obudowie zaserwowanej przez Deepcool, aby przekonać się, czego można oczekiwać za wydany pokaźny plik gotówki.

Niespełna pół roku temu zadebiutowała obudowa New Ark 90SE, za którą przyjdzie zapłacić około 630 do 650 zł, zależnie od sklepu.

Krótko i na temat. Obudowa Zalman K1

Koreańska firma Zalman od lat zajmuje się dostarczaniem produktów z zakresu chłodzenia podzespołów komputerowych. W jej portfolio znajdziemy również obudowy. Wczesną wiosną tego roku do katalogu trafiła nowa skrzynka o nazwie K1.

Zalman K1 to obudowa Midi ATX, wyposażona w podświetlenie RGB oraz panel boczny z hartowanego szkła. Konstrukcja o wymiarach 458 x 210 x 450 mm prezentuje wagę nieco ponad sześciu kilo. Jak na swoje gabaryty nie jest to imponująca masa, czego przyczynę należy upatrywać w użyciu dość cienkiej stali.

AVerMedia ExtremeCap UVC — pierwsze wrażenia z użytkowania

Przechwytywanie strumienia wideo z dowolnego urządzenia i natychmiastowa możliwość streamingu, twórcom internetowego contentu przez długi czas sprawiało wiele problemów. AVerMedia ExtremeCap UVC (BU110) ma ten stan rzeczy odmienić na lepsze. Czy była to próba udana?

Bezpośrednie przechwytywanie obrazu z dowolnej kamery i natychmiastowe streamowanie lub zapis do pliku od dawna znajdowały się w orbicie zainteresowań YouTuberów i nie tylko. Rynek niestety nie rozpieszczał. Przez długi czas jedynym dostępnym rozwiązaniem było Magewell XI100DUSB.

MyKronoz ZeSport2: dwa tygodnie użytkowania...

Firma MyKronoz, o szwajcarskim rodowodzie, ma w swoim portfolio kilka urządzeń typu wearables. O jakości produktów przekonam się za chwilę, ponieważ zaproponowano mi przetestowanie następcy smartwatcha ZeSport, wzbogaconego o kilka nowych funkcji.

Będzie to krótki test, przedstawiający raczej wrażenia z dwutygodniowego użytkowania sprzętu. Nie jestem wielkim pasjonatem smartwatchy, czy ogólnie urządzeń typu wearables, ponieważ wychodzę z założenia, że do większości codziennych zadań wystarczy mi telefon.

Pozytywne zaskoczenie. Test Inno3d GTX 1660

Po hucznych premierach kart z rodziny RTX kolejne modele GPU Nvidii wchodzą na rynek po cichu. Czy to oznacza, że „Zieloni” wstydzą się nowych produktów? Niekoniecznie, bowiem jak pokaże test Inno3D GTX 1660, są to rozwiązania dużo ciekawsze niż mogłoby się pierwotnie wydawać.

Zacznijmy od początku. Karty GeForce serii 16 zadebiutowały niedawno bez większego rozgłosu. Nvidia nie zaprezentowała modeli Founders Edition, od razu przechodząc do konstrukcji autorskich (niereferencyjnych) zewnętrznych producentów.

Sytuacja na rynku budżetowych GPU

Nvidia nie przestaje zaskakiwać. Premiera kolejnych układów Turing przypomina sinusoidę. Po chłodnym przyjęciu RTX 2080 i 2070, głównie ze względu na wątpliwą wycenę, przyszła pora na RTX 2060 – prawdopodobnie najciekawszą premierę ostatnich miesięcy. Następnie otrzymaliśmy GTX 1660 Ti, który trochę blednie na tle 2060-tki. Potem przyszedł czas na GTX 1660. W mojej ocenie bardzo udana karta, o czym dowiecie się w nadchodzącym wielkimi krokami nowym materiale

Dwie twarze. Test INNO3D RTX 2080 iChill X3 Jekyll

RTX 2080 to pożądany przez wszystkich graczy obiekt westchnień. Firma Inno3D postanowiła nieco ulepszyć dobrze znaną wszystkim formułę, prezentując iście imponujący projekt iChill X3 Jekyll. Pytanie tylko, czy za tym szaleństwem kryje się metoda, a może to zwyczajny przerost formy nad treścią?

Dawno temu miałem przyjemność testować RTX 2080 wykonaniu Inno3D. Na odpowiedniej platformie testowej wydajność karty robi równie imponujące wrażenie, co jej cena. W swojej ofercie producent ten ma dwa warianty: X2 OC oraz Twin X2. Nie różnią się one niczym, za wyjątkiem jednego detalu.