Test Nimbustor 4 AS5304T: gamingowy NAS?

Jeśli tylko chcieć, słowo gaming można przyczepić dziś niemal do dowolnego sprzętu komputerowego i nie tylko. Mamy gamingowe peryferia, monitory, pamięci a nawet krzesła i biurka. Idąc tym tropem nietrudno się domyślić, że moda ta dotknie również urządzenia typu NAS. W ten oto sposób pojawiła się nowa seria produktów o nazwie Nimbustor.

Asustor to dobrze znana marka regularnym czytelnikom blogów dobreprogramy.pl. Na jej temat pisałem nie raz. Dziś wracam do niej ponownie z powodu premiery dwóch nowych urządzeń: AS5202T & AS5304T.

Test NZXT Kraken X62 v2

Chłodzenie wodne NZXT serii Kraken zostało zaprojektowane na nowo. Stąd w nazwie oznaczenie „v2”. W rezultacie producent deklaruje optymalną wydajność, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu. Tyle teorii, a jak wygląda praktyka?

Jeśli idzie o zawartość opakowania jak i ogólne wykonanie produktu, to X62 nie różni się niczym od chłodzenia Kraken X52 tudzież X72. Do produkcji całości posłużono się aluminium, miedzią, tworzywem sztucznym, wytrzymałą gumą oraz nylonem.

Test chłodzenia Deepcool Gammaxx GT: w barwach TUF Gaming

Przez moje ręce zdążyła przewinąć się spora liczba chłodzeń AIO. Ich rosnąca popularność powoduje, że producenci prześcigają się w pomysłach konstrukcyjnych i stylistycznych. Niemniej większość użytkowników PC, szczególnie tych z mniejszym budżetem, wybierze klasyczne chłodzenie powietrzem. Przekonajmy się, jak wypada w testach DeepCool Gammaxx GT.

Testowany cooler Gammaxx GT specjalnie nowością nie jest, bowiem konstrukcja zadebiutowała niemal dwa lata temu. Przeszedł on jednak pewien lifting wizerunkowy. W tym miejscu na czoło wysuwa się hasło TUF Gaming Alliance

Test NZXT H700i: obudowa o wysokim IQ?

Wprost ze słonecznej Kalifornii do Polski zawitała firma NZXT. Amerykańska marka robi niemałą furorę wśród wielbicieli AIO. Jej portfolio wypełnia również solidna lista obudów komputerowych. H700i promuje się, jako rozwiązanie „inteligentne”. Zaraz przekonamy się ile w tym prawdy.

Marka zadebiutowała w 2004 roku, ale na możliwość przebicia się do większej świadomości konsumentów przyszło jej poczekać jeszcze kilka dobrych lat. NZXT nabrało wiatru w żagle po premierze H440, której to zresztą jestem dumnym użytkownikiem od dość dawna.

Test super karty graficznej: Inno3D RTX 2070 Super Twin X2 OC

Na przestrzeni ostatniego miesiąca sytuacja na rynku sprzętu komputerowego stanowczo nabrała rumieńców. Procesory Ryzen trzeciej generacji okazały się większym zaskoczeniem niż pierwotnie zakładano. Dość ciekawe wygląda kwestia pamięci oraz dysków SSD. Z drugiej strony producenci kart graficznych także nie próżnują. Obóz Zielony i Czerwony jednocześnie wypuścił na rynek nowe układy.

W konsekwencji do moich chciwych łapek wpadł RTX 2070 Super, sygnowany marką Inno3D z dopiskiem Twin X2 OC.

Test chłodzenia Cooler Master MasterLiquid ML120R RGB

Miało być chłodno i efektownie, dlatego wybór padł ostatecznie na chłodzenie AIO od Cooler Master. O swoich przygodach z MasterLiquid opowiem w kilku dłuższych akapitach.

Chłodzenie cieczą zyskuje ostatnimi czasy na popularności. Szczególnie w gronie entuzjastów nowinek technologicznych oraz graczy. Wybór związany z AIO najczęściej związany jest z dość trywialnym aspektem: odpowiednią prezencją całego komputera. Dopiero na drugim miejscu niektórzy zastanawiają się nad jego praktycznym zastosowaniem.

Bottleneck dla budżetowego GPU? Czy tani PC do gier w 2019 ma sens?

Niejednokrotnie pewnie słyszeliście, o tym, że tani procesor ogranicza wydajną kartę graficzną. W efekcie nie będzie ona pracować w pełni swoich możliwości. Czy taki sam scenariusz może nastąpić w budżetowym komputerze z wykorzystaniem układu graficznego zajmującego najniższe miejsce w hierarchii rodziny GeForce?

GeForce GTX 1650 promuje się, jako optymalne rozwiązanie dla graczy nieposiadających mocnych zestawów komputerowych. Najnowszy Turing

Kilka dni z użytkowania MyKronoz ZeTrack

Prosta i funkcjonalna opaska fitness na każdą kieszeń? Czy to w ogóle jest możliwe? Firma MyKronoz podjęła próbę udowodnienia, że takie wynalazki są w zasięgu każdego Kowalskiego. Tak powstał ZeTrack.

Firma MyKronoz powoli, choć sukcesywnie przebija się do świadomości polskich konsumentów. Ostatnio producent ten postanowił udzielić odpowiedzi na pytanie o to, jaki powinien być nowoczesny smartband dla amatora. Końcowemu efektowi nadano dźwięczną nazwę ZeTrack.

Test AVerMedia Live Gamer Extreme – streamowanie nie było jeszcze tak proste!

Jeśli zajmujesz się streamowaniem i chcesz, aby twoje materiały miały możliwie najwyższą jakość, musisz rozejrzeć się za odpowiednim narzędziem. Urządzenie Live Gamer Extreme od firmy AVerMedia powinno zaciekawić każdego, kto ma zamiar tworzyć treści na YouTube lub Twitchu.

Streaming materiału wideo na serwisach pokroju YouTube staje się popularniejszy z roku na rok.

MyKronoz ZeRound3: tydzień użytkowania i pierwsze wrażenia

Firma MyKronoz para się produkcją urządzeń typu wearables, chwaląc się swoim szwajcarskim rodowodem. Oczywiście dziś na konsumentów takie zagrywki marketingowe rzadko działają, szczególnie jeśli produkcja tego typu sprzętu faktycznie odbywa się po drugiej stronie świata. Niemniej portfolio tego producenta posiada kilka ciekawych rozwiązań, a do listy ostatnio dołączył nowy smartwatch ZeRound3.