reklama

Siri i Apple Watch coraz bliżej naszego kraju

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

O polskiej wersji asystenta głosowego Siri mówi się od dawna. Spekulacje odnośnie daty premiery nabrały na intensywności z początkiem roku, gdy w kolejnych wersjach systemu iOS zaczęto odkrywać świadczące o tym fragmenty kodu. Nowe informacje pozwalają wierzyć, że zarówno Siri jak i Apple Watch trafią do nas już niedługo.

Jak informuje serwis myapple.pl powołując się na własne źródła, Siri przemówi do nas po polsku jeszcze w tym roku. Ma to nastąpić przed oficjalną premierą Apple Watch w naszym kraju, która według myapple.pl będzie miała miejsce pomiędzy pierwszym, a dziewiątym grudnia. To właśnie komendy głosowe stanowią ważny element w korzystaniu z zegarka od Apple'a.

Na potwierdzenie tych informacji nie powinniśmy czekać zbyt długo. Już podczas najbliższej, odbywającej się dziewiątego września konferencji Hey Siri give us a hint Apple ma poinformować o premierze swojego zegarka i asystenta na nowych rynkach. Jeżeli informacje te okażą się prawdą, Siri będzie drugim asystentem po Google Now, który zaczyna rozumieć język polski. W jakim zakresie i czy jego możliwości wyjdą poza standardowe komendy, przydatne przy obsłudze Apple Watch dowiemy się zapewne już niedługo.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić