r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SiteDelta Highlight i Watch: rozszerzenia wskażą zmiany na stronach

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

SiteDelta Watch i SiteDelta Highlight to rozszerzenia dla Chrome'a i Firefoksa, które przydadzą się przy monitorowaniu zmian na stronach. Choć działają podobnie, przydadzą się w różnych scenariuszach – SiteDelta Watch monitoruje zmiany na stronach automatycznie, zaś SiteDelta Highlight dokładniej analizuje strony i wskazuje zmiany, ale wymaga ręcznego załadowania każdej z nich.

SiteDelta Highlight

SiteDelta Highlight pokazuje zmiany, jakie zaszły na stronie od ostatnich odwiedzin. By monitorować stronę, nalezy podać jej adres w ustawieniach rozszerzenia. Po kolejnych odwiedzinach lub rozszerzeniu zobaczymy tekst, który się zmienił. Przy domyślnych ustawieniach zostanie zaznaczony na żółto.

W ustawieniach rozszerzenia można zmienić kolory, którymi operuje, włączyć oznaczanie zmian obrazków, ignorowanie liczb (na przykład liczba odsłon strony), pokazywać usunięte fragmenty tekstu oraz ignorować zmiany wielkich i małych liter.

r   e   k   l   a   m   a

Skanowanie w poszukiwaniu zmian na stronach może odbywać się na polecenie użytkownika lub automatycznie po jej załadowaniu. Z menu kontekstowego można ponadto przechodzić do kolejnej zmiany.

SiteDelta Watch

SiteDelta Watch ma identyczne ustawienia, ale można ponadto ustalić częstotliwość automatycznego sprawdzania zmian na stronach z podanej listy. Na ikonie rozszerzenia pojawi się powiadomienie o zmianach, które można potem przejrzeć. Można też uruchomić sprawdzanie zmian ręcznie i dodawać obszary do ignorowanych.

Rozszerzenia są potomkami SiteDelta dla Firefoksa, dostępne jako WebExtension dla nowej wersji przeglądarki Mozilli i Chrome'a. Sprawdzą się w monitorowaniu zmian na wszelkich publicznie dostępnych stronach. W razie potrzeby można używać ich jednocześnie.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.