reklama

Sixense zapowiada nową technologię, wkrótce Razer Hydra bez kabli

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Sixence Entertainment, której całkiem dokładna technologia wychwytywania ruchów w ramach miejscowego pola magnetycznego zastosowana została między innymi w kontrolerach Razer Hydra, ogłosiła, że wynosi swoje rozwiązania na zupełnie nowy poziom. Manipulatory nie będą już musiały być połączone ze specjalną bazą kablami, a porozumiewać się będą z nią wreszcie bezprzewodowo. Ot, idealny dodatek do Oculus Rifta i bieżni Virtuix Omni.

Razer ponoć już opracowuje nowy model swoich wirtualnych chwytaczy, a deweloperskie wersje zestawów wyjdą niebawem od Sixense także do innych zainteresowanych nimi producentów sprzętu oraz gier. Urządzenia będą w pełni kompatybilne z dostępnymi na rynku produktami, które działały z dotychczasową wersją technologii. Nie wiadomo czy bezprzewodowa komunikacja nie wprowadzi jakichś opóźnień — między innymi dlatego przecież do tej pory łączność z bazą odbywała się po kablach. Na pierwsze testy to wyjaśniające troszkę niestety poczekamy...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama