Skaner online firmy ESET

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma ESET, udostępniła swój pierwszy skaner antywirusowy online, który bezpłatnie usuwa wszystkie wykryte zagrożenia.

Skaner online przygotowany przez firmę ESET bazuje na znanym antywirusie ESET NOD32. Rozwiązanie pozwala bezpłatnie skanować pliki systemowe, archiwalne, wykonywalne oraz zbiory skompresowane, a także usuwać wszystkie wykryte zagrożenia bez względu na ich rodzaj. Skaner korzysta z aktualnych sygnatur firmy ESET oraz z zaawansowanej heurystyki, będącej elementem technologii ThreatSense udostępnionej przez ESET Threat Lab.

Skaner powstał z myślą o wygodzie użytkownika, dlatego jest wyjątkowo prosty w obsłudze - skanowanie można uruchomić za pomocą jednego przycisku. Rozwiązanie jest również bardzo lekkie i podobnie jak ESET NOD32 nie powoduje spowolnienia pracy komputera. Całość oparto na technologii ActiveX.

Jak podkreśla firma ESET skaner nie stanowi alternatywy programu antywirusowego. Jest natomiast w pełni funkcjonalnym narzędziem, które ma pomóc użytkownikom w sytuacjach, kiedy nie mają oni dostępu do skutecznego narzędzia stale chroniącego ich sprzęt przed zagrożeniami lub gdy użytkownicy konkurencyjnych rozwiązań chcą zyskać większą pewność, że ich systemy są wolne od wirusów, robaków itp.

Skaner (w polskiej wersji językowej) jest dostępny na stronie: www.nod32.pl.

© dobreprogramy

Komentarze