r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sklepy internetowe z zaznaczonymi automatycznie produktami nielegalne w UE

Strona główna Aktualności

Na spotkaniu ministrów Unii Europejskiej w Luksemburgu zatwierdzona została nowa dyrektywa, która ma wzmocnić prawa konsumenta klientów sklepów internetowych.

Przede wszystkim UE chce chronić klientów sklepów internetowych przed kupowaniem towarów, których nie zamówili. Dyrektywa uderzy przede wszystkim w sklepy, które po załadowaniu listy towarów mają zaznaczone już pola obok niektórych z nich. Jest to bardzo popularna praktyka przy sprzedaży biletów, gdzie obok właściwej opłaty za przejazd często od razu zaznaczone są dodatkowe opcje, na które klienci nie zwracają uwagi. Aby ich przed tym obronić, w Unii Europejskiej zabronione będzie budowanie stron sklepów tak, że dodatkowe towary są od razu zaznaczone.

Dyrektywa ma na celu również zagwarantowanie, że klient nie kupi niczego przez sieć bez dokładnego zrozumienia warunków i bez świadomości ceny towarów. I tak na stronach sklepów zabronione będzie pobieranie opłat za wyszczególnione jako darmowe usługi, jak dołączone przepisy, horoskop czy „darmowa przesyłka”. Ponadto sprzedawcy będą zobowiązani do wyraźnego poinformowania klienta o całkowitym koszcie zamówionych towarów. Jeśli klient nie zostanie jasno poinformowany o kosztach, będzie miał prawo nie płacić tych ukrytych kwot.

r   e   k   l   a   m   a

W dyrektywie znalazły się również zapisy o zasadach zwracania towarów, w tym o wprowadzeniu obejmującego całą Unię modelu dokonywania zwrotów towarów w ciągu 14 dni od nabycia. Nowe zasady zwrotów mają dotyczyć również towarów kupionych na aukcjach internetowych. Rządy krajów członkowskich mają dwa lata na dostosowanie się do dyrektywy na szczeblu narodowym.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.