r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skrypty w Google Docs

Strona główna Aktualności

Google zapowiedziało, że w swojej usłudze Docs doda możliwość pisania skryptów. Dzięki nim firmy i organizacje korzystające z Google Apps będą miały większą kontrolę nad dokumentami oraz będą mogły zautomatyzować wiele czynności. Będzie to kolejna funkcja, która przybliży możliwości Google Docs do tych oferowanych przez tradycyjne desktopowe pakiety biurowe.

Google Apps Script bazuje na JavaScript oraz obiektowych rozszerzeniach dodanych przez Google. Skrypty będą hostowane i wykonywane w chmurze. Użytkownicy będą je mogli pisać przy użyciu webowego narzędzia Google Script Editor lub dowolnego edytora desktopowego. Obecnie nie ma możliwości zaimportowania makr z Excela ale rozważane jest dodanie takiej funkcji w przyszłości. W ciągu najbliższych kilku tygodni przeprowadzane będą testy Google Apps Script, do których firma zaprosi 1000 klientów. Uruchomiono stronę, na której przyjmowane są zgłoszenia. Obecnie nie jest znana data zakończenia testów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.